Popularna sieć supermarketów głęboko pod wodą

Z naszego rynku znika sieć szwedzkich barów kawowych Wayne’s Coffee. Ważą się losy Bomi i Gino Rossi. Na sprzedaż są też drogerie Schleckera. Jednocześnie do Polski wchodzi w tym roku 25 nowych zagranicznych marek.

wróć do artykułu
  • ~PO rujnuje Polskę!
    (2012-05-17 08:22)
    "rosyjski potentat handlowy"
    I o to nam chodziło?
  • ~adios peoos
    (2012-05-17 09:07)
    wole ruska , hhe niz her toska ,,,
  • ~Zgredek
    (2012-05-17 09:13)
    Normalny ruch w interesie. Po to Rosja rozwiązała Układ Warszawski i RWPG aby zacząć pracować na zysk, a nie na wspomaganie biednych, bratnich republik. Polskę rujnujemy sami, konsekwentnie od 1989 r. Od tego roku zanikły inwestycje państwa Polskiego w gospodarkę kraju. To tylko PO próbuje inwestować w drogi i przerwać rozkradanie budżetu - idzie im jak po grudzie. Beneficjenci przemian nieźle im do gardła skaczą /lekarze, agenci Watykanu, Celnicy i inni/ - Rosja ma surowce i duży obszar z łatwością zorganizują sobie dobrą produkcję. My wolimy się zaszczuwać i opluwać niż wspierać w dobrym celu.
  • ~jar-gdacz
    (2012-05-17 09:18)
    BOMI = droga tandeta, to już wolę CCC a nawet Deichmana
    a kawa z tych wszystkich badziewiatych Wayne’s Coffee - kto pija takie siki
  • ~Zgredek to cymbał
    (2012-05-17 09:24)
    Rosja wspomagała biedne republiki? Idź się lecz lemingu. Na naukę nie trać czasu, bo wiedza nie miałaby gdzie wchodzić.
  • ~jarecki
    (2012-05-17 09:26)
    Skończył się czas zwolnienia z podatków, to interes przestał się opłacać. Proste.
  • ~rwe
    (2012-05-17 09:29)
    zgredek!! kto ci płaci?
  • ~ozon
    (2012-05-17 09:33)
    Dlaczego nieotwierają fabryk, a tylko sklepy. Ko będzie w nich kupował.
  • ~grek
    (2012-05-17 09:45)
    ~jarecki - pokaż mi te zwolnienia z podatków dla supermarkatów (i to jeszcze dla Bomi???) Z jakich konkretnie podatków, na podstawie jakich przepisów? jakoś nie widziałem żadnego hipermrketu w specjalnej strefie ekonomicznej, żadna z centrall merketów również w SSE nie działa. Biedronka (czyli Jeronimo Martins) jest dzisiaj drugim największym podatnikiem VAT w Polsce, czwartą co do wielkości firmą, ma większy przychód niż KGHM. Nie mówię, że to dobrze, ale przestańce wreszcie ludzie piep... bzdury o zwolnieniach podatkowych dla supermarketów, to było 20 lat temu, teraz wierzą w to tylko zwolennicy Radia Maryja i Jarosława Polskęzbawa.
  • ~Zgredek
    (2012-05-17 09:51)
    do rwe z 9.29 - myślę więc jestem /A Pan niech przemyśli co się stało z narodem polskim po 1989 r.?/ - za gadanie mi nikt nie płaci, kasę za gadanie tego co chcą mocodawcy i pracodawcy, to biorą dziennikarze, sługi Boże i prawnicy. Dla mnie wpisy na Forum to rozmowa, w której nie grozi mi pobicie za własne poglądy. Do wpisu z 9.24 - Rosja dalej inwestuje w swój kraj - ostatnio samolot, który uległ wypadkowi, ciekawe dlaczego i czy czasem koncerny lotnicze w tym łapek nie maczały? Rosja sprzedaje ropę i gaz, a my słono za to płacimy, a ostatnio straciliśmy nawet opłaty tranzytowe /Nord Strem/. W PRL mieliśmy ich ropę i gaz i przemysł z tym związany, a stocznie pracowały pełną parą. Od Rosji, po 1989 r., kupowaliśmy nawet węgiel, a swoje kopalnie zamykali. Co Polska zyskała na rozpadzie RWPG? Bo co w Polsce zyskali agenci Watykanu i urzędnicy to wiemy. A co z wolności ma zwykły Polak? Emigrację, bezrobocie i minimalną. I kto jest cymbał?
  • ~jankot
    (2012-05-17 10:35)
    zgredek czy ty jesteś z narodu dobranego, czy masz rozdwojenie jaźni.
  • ~Zgredek
    (2012-05-17 12:02)
    do jankota z 10.35 - jestem z tych ziem. Ani z narodu dobranego ani wybranego. Liczę tylko na siebie i Boga. Kieruję się naukami Jezusa, choć to bardzo trudne. Widzę to co jest, staram się opanować niechęć do Rosjan, Niemców, urzędników Pana Boga, czy innych naszych rodaków. A to też trudne. Nie chcę by gniew uraza i uprzedzenia mną rządziły. Nie zawsze mi się to udaje. Tak łatwo powiedzieć i napisać coś emocjonalnego i chwytliwego. Zostawiam to politykom, a skutki widzimy wszyscy. Pozdrowienia
  • ~jurasmysz
    (2012-05-22 13:43)
    Zgredek, dobrze sobie radzisz z oszolomami, których wiekszosc to jakies przerzuty z ePISkopatu, albo innej prawiczki ma. Posiadaja zdolnosc czytania bez...zrozumienia...hehe!
  • ~Nemo
    (2012-05-24 08:42)
    Bary rybne Nordsee to nic innego jak istniejące już w Polsce bary Northfish...