Ile mamy gazu z łupków? Raport polskich geologów

| Aktualizacja:

Państwowy Instytut Geologiczny przedstawił raport o zasobach polskiego gazu łupkowego.Zasoby są dużo mniejsze, niż szacowali amerykańscy eksperci. Zdaniem polskich naukowców to i tak wystarczy, by zaspokoić polskie potrzeby przez kilkadziesiąt lat.

wróć do artykułu
  • ~GRAŚ
    (2012-03-21 12:33)
    GAZ GŁUPKOWY W OGÓLE W POLSCE NIE WYSTĘPUJE.
  • ~Iwan
    (2012-03-21 12:44)
    Więc nie będzie pieniędzy na emerytury.
  • ~antonio
    (2012-03-21 12:45)
    Ropa też już się dawno temu miała skończyć...
    Ciekawe czy USA będzie dalej zainteresowana koncesjami skoro jest go tak niby zdecydowanie mniej...
  • ~007
    (2012-03-21 12:45)
    Koszerni juz wiedza ile bo ich ludzie nas o tym po.informowali. O gazie łupkowym wiadomo już od przeszło 30 paru lat, a matoly właśnie po.wiedziały z fusów, że amerykanie się pomylili. To właśnie Amerykanie w latach 70tych dali nam mapy satelitarne dotyczące gazu i ropy (tak, ropy też) z łupków i dopiero współczesna technologia daje nam mozliwość pobrania tego naturalnego pożytku.
    To służby Rosyjskie i finasjery koszernej mieszają w tym interesie obiżając watrość złóż rzeczywiste zasoby aby Polacy nie staneli do Walki o to co obecnie jest rozkradane pod przyzwoleniem Tuska i Komorowskiego.
  • ~nietępy
    (2012-03-21 12:51)
    Powinno się go nazwać GAZ GŁUPKOWY, bo tylko głupcy cieszą się , że go mamy.
    Przez 30 lat i tak będziemy dzięki obecnej ekipie TUSKA i KOMOROWSKIEMU
    bulić Moskwie jak za zboże po najwększych cenach na rynku kontraktowym
    - i to jeszcze z niedoborami w dostawach.
    Lech Kaczyński walczył o dywersyfikację, a tu BUM!
    Teraz ludzie Putina decydują jaki gaz,gdzie i kiedy.
  • ~antonio
    (2012-03-21 12:52)
    A ile na tym zarobimy? Biorąc po uwagę najmniejszy stan podany przez PIG tj 346 mld m sześciennych to pomnożyć to przez 360 dolarów (obecna cena za m3 od ruskich). 373680000000000zł. Oczywiście nie liczę już kosztów wydobycia ale i ta zostanie ogromna suma i co najważniejsze... Praca dla ludzi przy wydobyciu!
  • ~m-53
    (2012-03-21 13:00)
    A co z gazoportem??? Kontraktem na dostawy?
    Dziwna cisza zapadłą.
  • ~m
    (2012-03-21 13:04)
    znowu kłamią aby przejąć koncesie i suto zarobić ,gaz jest
  • ~baca
    (2012-03-21 13:07)
    szykują skok na gaz, ryzy dyzma , bull komuruski z mocodawcami.
  • ~reanimator
    (2012-03-21 13:08)
    Codziennie jakieś "cała prawda" i "łupki", kiedy te mydlenie oczu się skończy
  • ~konradzik
    (2012-03-21 13:18)
    PAP - paplanie dziennikarskie.
  • ~Tofik
    (2012-03-21 13:18)
    Miller oczytał raPOrt MAKu, PIG odczytał raPOrt Gazpromu, a EIA to amerykańska banda głupców. Jak człowiek to czyta, to nie wie, czy już jesteśmy POd panowaniem Putina, czy na drodze do panowania.
  • ~Wasz prezydęt
    (2012-03-21 13:21)
    Dajcie sPOkuj z tym gazem łupkowym . Dobrze że go nie ma tak dużo . Ile byśmy musieli tych kopalni odkrywkowych stworzyć , psując tym samym nasz piękny krajobraz .
  • ~jazu
    (2012-03-21 13:29)
    ruski gaz i koniec! Umowa jest przeciez, pawlak podpisal.
    Lupki poczekaja az rudy wyprzeda PO cichutku adolfinie.
  • ~COCO KANAL
    (2012-03-21 13:29)
    Uklony dla : 'Wasz Prezydet'

    Swietny wpis - co tam gaz lupkowy - 'rezydent' gazuje PO obrym zarciu!!
  • ~Edyward
    (2012-03-21 13:31)
    DZISIAJ PROTEST
  • ~jazu
    (2012-03-21 13:31)
    Zabetonowac cala POlske aby gaz nie ulecial w kosmos. A w centrum warszawki wykona sie jedna mala dziurke, wsadzi tam jedna mala rurke i skieruje do moskwy albo do adolfiny. To bez znaczenia w sumie.
  • ~a cha
    (2012-03-21 13:31)
    No włąśnie, nasz prezydęcie... Zwłaszcza przy preferowanej przez Ciebie odkrywkowej metodzie wydobycia... :-)
  • ~Znów te świnie na polskiej ziemi
    (2012-03-21 13:34)
    Wydoją z Polski ile sie da i jeszcze będą chciei dopłaty bi to mają we krwi.Wynocha z Polski.
  • ~yankes
    (2012-03-21 13:34)
    jednym słowem : g ... łupki

Może zainteresować Cię też: