Główny Geolog Kraju ujawnia: Mamy mniej gazu z łupków niż myśleliśmy

| Aktualizacja:

Sypią się plany stworzenia gazowego eldorado. Zdaniem Głównego Geologa Kraju w Polsce jest znacznie mniej gazu łupkowego, niż początkowo prognozowano. Jego zdaniem wciąż jeszcze jednak jest nadzieja, że uniezależnimy się od Rosji.

wróć do artykułu
  • ~Wiertacz
    (2012-03-10 11:27)
    Rosyjskie "sugestie" wygrywają! (jak sugerują?)zgadnijcie.
  • ~kretynizm
    (2012-03-10 11:39)
    ja ja ja ja jaja do potegi
  • ~Gloria Perdenia
    (2012-03-10 11:43)
    Głos Pomorza dn.6 marca 2012
    "Szlam z odwiertów wylewaja pod miastem.
    Do podsłupskiego Głobina przyjeżdżają w nocy tajemnicze pojazdy. Mieszkańcy ustalili, ze to urobek z odwiertów gazu łupkowego. Maź wylewana jest blisko ujęc wody dla Słupska"
  • ~lolo
    (2012-03-10 11:49)
    ARTYKUŁ SPONSOROWANY
  • ~m
    (2012-03-10 11:50)
    to kłamstwa żydów Amerykanskich razem z Rosjanami gaz jest nawet jak coś mniej to nie znacząco ,notabene za mało zrobiono odwiertów by w ten sposób przedstawiać ,na słę chcą budować elektrownie atomową co jest zabujstwem ekonomicznym
  • ~drugie dno
    (2012-03-10 12:02)
    pytanie za 1000000 punktów: ile w łape wziął od germanów i żaboli główny geolog za te brednie?
  • ~razor
    (2012-03-10 12:04)
    Za to gazu z GŁUPKÓW mamy pod dostatkiem!
  • ~koniec Donka bliski
    (2012-03-10 12:07)
    Czyli Putin wygral wybory i juz rzadzi calym imperium. Kadlubkowy rzad Donka i jego ministrowie marionetki wykonaja wsio jak Putin kaze. Czyli nadal kupujemy najdrozszy gaz i rope od sowietow. Wsio po staremu, jestesmy pod butem Putina jak na zaborcze podlegle lenno przystalo.
  • ~czytelnik
    (2012-03-10 12:08)
    Zero konkretów, same plotki i domysły. Czy tak ma wyglądać poważna informacja, bądź co bądź, o sprawach zasadniczych dla gospodarki kraju.

    Źródło PAP, nazwiska redaktora brak.

    Ocena informacji: JEDYNKA (1)
  • ~Zgredek
    (2012-03-10 12:09)
    No i trudno. Mamy za to górskie potoki, rzeki wymagające regulacji oraz silne wiatry nad morzem trzeba się na coś zdecydować i konsekwentnie rozwijać. Technologie nowe można kupić. No i pogonić naszych naukowców do pracy, niech się nie nudzą. Dużo zdolnej młodzieży mamy, wysyłać ich do pracy za granicą i niech szpiegują na naszą rzecz zagranicą. Robili tak Japończycy możemy i my. Gaz łupkowy to Amerykanie mogą wydobywać u siebie niszcząc przy okazji wszystko. Tu by im nie przeszło, bo nasi cosik narwani. A kto pluł na Donka, że tanio koncesję sprzedał? I co sprzedał bogatym za tyle ile się dało, więcej by nikt nie zapłacił.
  • ~Hefefe
    (2012-03-10 12:22)
    Raz jest dużo, za chwile mało. Niech się określą bo ja już sam nie wiem czy mam ziemie z ogródka wywozić :).
  • ~K.G.B.
    (2012-03-10 12:25)
    Z pewnością Rosja pozwoli wam się stać "gazowym eldorado". I z pewnością się od niej uniezależnicie. BUhhaaaaa.
  • ~bałagan24
    (2012-03-10 12:28)
    wygląda na to, że cały ten rząd jest na żołdzie Gazpromu
  • ~OYMist
    (2012-03-10 12:32)
    Kto to obejrzy i po 10min krew go nie zaleje? CAŁA PRAWDA O GAZIE ŁUPKOWYM W POLSCE:
    http://www.youtube.com/watch?v=LUv8Khqgea8&feature=related
  • ~R
    (2012-03-10 12:32)
    A Donald z Waldemarem dzielą już pieniądze z tego gazu :).
  • ~sopel
    (2012-03-10 12:35)
    Informacja taka, aby ostudzić ew. dywersję ze strony ruskich
  • ~iwan szmit
    (2012-03-10 12:35)
    Czy to takie Gazowe Karlino a teraz będą krążyć spiskowe teorie o tym , ze Ruscy z Niemcami maczali w tym palce bo nie poto wydali grube milardy Euro na rurę na dnie Bałtyku aby teraz te polaczki wszystko zniszczyli i zaczęli w europie rozdawać karty o co to to nie niet, najn, kaniec ende. Polaczki to co najwyżej mogą gazy puszczać po swoim bigosie
  • ~Bibilijny
    (2012-03-10 12:38)
    AMOCO na poczatków lat 90-tych przeprowadziło 16 odwiertów. W czterech odwiertach zanleźli wodę, ale niezdatną do picia. Wiecej było głupków niż łupków.
  • ~komet
    (2012-03-10 12:58)
    Znowu amerykańskie cwaniactwo, niemieckie i rosyjskie interesy i już wiemy? , że nie będzie tylr gazu ile przewidywano. Przeciez podkupieni i same amerykańskie firmy wiercące nie podadzą prawdy . Sprawa się rypnie bo polityczny i gospodarczy interes nie dla Polaków.
  • ~Damian
    (2012-03-10 13:00)
    zobaczcie to
    http://www.youtube.com/watch?v=nxO8lfWerU0