Odkryli olbrzymie złoża gazu. Polska ma wielkiego rywala

| Aktualizacja:

Olbrzymie złoża gazu odkryte w północnej Anglii skłonią Wielką Brytanię do odważniejszej walki z antyłupkowym lobbingiem ekologów, ludzi Gazpromu oraz reprezentantów energii atomowej. Ale mogą także zagrozić ekonomicznym interesom Polski i wyprzeć nas z rynku.

wróć do artykułu
  • ~re:J23
    (2011-09-26 11:14)
    Niemcy, to tez juz nie Niemcy- pelno tu Turkow, Ruskich, Polakow i Arabow.
  • ~v1
    (2011-09-26 11:12)
    Co za kretyński artykuł. Same brednie. To wyłącznie Rosja traci. My nic, bo możemy wreszcie olać ich gaz. Rosja nic nie sprzedaje poza kopalinami.
  • ~heimatschutz
    (2011-09-26 11:06)
    Ciekawe, kto finansuje tych Ekologów ? A czy czasem ci Ekolodzy nie protestowali przeciwko budowaniu i eksploatacji siłowni jądrowych ? Pytam dalej: czy ci sami Ekolodzy nie protestowali przeciw farmom wiatrowym i elektrowniom wodnym ? O cóż więc chodzi ? Tak pomału zaczyna się wyłaniać agenturalny charakter tych Ekologicznych organizacji. Ciekawe czy też będą protestować gdy Federacja R. zacznie budować i eksploatować siłownię jądrową w Obwodzie K.
  • ~Tomek
    (2011-09-26 10:57)
    To dobrze, bo będziemy mogli lobbować razem z Angolami przeciw rosyjskiej agenturze we francusko-niemieckich garniturach.
  • ~J-23
    (2011-09-26 10:46)
    Prosze nie pisać, ze to Polski bo nie jest już Polski.My w Polsce wiemy kto Nas sprzedał.
  • ~struś pędziwiatr
    (2011-09-26 10:41)
    "Ekolodzy' a raczej Ekoidioci - to niebezpieczne mękoły. Niby chcą coś pożytecznego robić ,ale nie potrafią...

    Dno...
  • ~Raven
    (2011-09-26 10:41)
    No właśnie; nasz gas niech zostawią w spokoju - przynajmniej będziemy mieli czyste środowisko... a gdy już wszystkie złoża na świecie się skończą i gdy będzie lepsza technologia wyddobycia to wtedy możemy wydobywać i to po dobrej cenie a nie jak teraz za bezcen sprzedawać...
  • ~Kaszebe
    (2011-09-26 10:41)
    Jakiż to rywal? Każde państwo może mieć złoża rozmaitych kopalin i to jest ich wlasność i wydobywanie ich nie jest żadną rywalizacją.
  • ~pawel
    (2011-09-26 10:40)
    I bardzo dobrze, w sprawie łupków będziemy mieli wspólny interes z Brytyjczykami.
  • ~gfdr
    (2011-09-26 10:28)
    Nas niech zostawia w spokoju , niech dziurawia ziemie na wyspach i tak żadne korzyści nas nie czekaja.
  • ~Genitaliusz
    (2011-09-26 11:13)
    Nie ma polskiego rządu, tylko sprzedawczyki.
  • ~minor
    (2011-09-27 02:55)
    ~geolog2011-09-26 14:37

    "Czy przed wyborami dowiemy się kto podpisał koncesję na wydobywanie polskiego gazu łupkowegO..."


    Koncesji na WYDOBYCIE nikomu nie udzielono!
    Na razie wydano okolo 100 koncesji poszukiwawczych, w tym okolo 20 wydano Rosjanom!

    Problem jednak lezy w tym, ze przez te wszystkie lata, przez ktore mowi sie w Polsce o gazie z lupkow - rozne sily nacisku spowodowaly tragiczna w skutkach zmiane obowiazujacych w tej kwestii uregulowan prawnych, a mianowicie:

    Temu, kto dostal koncesje poszukiwawcza - jesli znalazl oplacalne zloze - panstwo polskie MUSI spraedac koncesje wydobywcza, ktora niestety (sluchajcie, sluchajcie!) jest zbywalna, a panstwo polskie NIE MA ZAGWARANTOWANEGO W TYM RZEKOMO POLSKIM PRAWIE PRZYWILEJU PIERWOKUPU!!!
    CZYLI JACYS FACECI NIEWIADOMEGO POCHODZENIA I AUTORAMAENTU MAJA (w mysl polskiego prawa!!!) PELNA SWOBODE W HANDLOWANIU POLSKIM MAJATKIEM NARODOWYM!

    To tyle i mam nadzieje, ze to kazdemu wystarczy, zeby sobie uswiadomil ogrom grozy!


    A co do wspomnianych na wstepie "naciskow" - to dzis juz doskonale wiemy, ze najlepszym "mechanizmem do wywierania naciskow" jest cmentarz!

    Moze byc uzyty na dwa sposoby:

    1. Sposob pierwszy - rozmowa!
    2. Sposob drugi - pogrzeb!

    Nieco gorszym mechanizmem jest "Melex" na polu golfowym, a najgorszym (co wszechstronnie opisano i udowodniono w tak zwanej "literaturze przedmiotu") jest luksusowy hotel sieci "Marriot"!!!

    Czy to wyjasnienie was uspokoilo?
    Czy waszym zdaniem ma znaczenie, ze uzyskaliscie je przed wyborami??
    Czy kiedykolwiek interesowaliscie sie ekonomia, prawem i ogolnie polskim zyciem gospodarczym???

    Zycze dalszego spokojnego letargu!

Może zainteresować Cię też: