Kurtyna opadła! To Rosjanie szukają w Polsce gazu z łupków

| Aktualizacja:

Co piąta koncesja na poszukiwanie w Polsce gazu łupkowego jest w rękach rosyjskich firm. Zdobyły je, przejmując spółki mające pozwolenia.

wróć do artykułu
  • ~Hi, Hi, Hi
    (2011-09-22 11:56)
    ...
  • ~ghj
    (2011-09-22 11:49)
    Niektórzy POlacy są tak zaslepieni Donekiem że choc im coraz gorzej to wierza w to że Donek za nic nie odpoaiada
  • ~ghj
    (2011-09-22 12:22)
    Palikot po klesce tuska przejmie ochrone interesów ruskich w Polsce
  • ~lolo
    (2011-09-22 12:16)
    Myślę, że możemy obronic się wprowadzając prawo zobowiązujące wszystkie firmy posiadające koncesje do opłaty np.25% średniego podatku wpłacanego przez firmy wydobywające gaz nawet jesli nie prowadzą eksploatacji. Niewniesienie takiej opłaty skutkowałoby natychmiastową stratą koncesji. Ale do tego potrzeba zmiany rządu.
  • ~Sigma
    (2011-09-22 12:13)
    Boże, ale "piękna" defilada zwolenników PiS ! Same wyzwiska, sama żółć... Jak się przed czymś takim uchronić. Jeśli to towarzystwo wygra najbliższe wybory to chyba wszyscy zostaniemy Chińczykami. Żółć- prawdziwa twarz naszego umiłowania miłosierdzia, zaleje nas przecież zupełnie!
  • ~fizyk
    (2011-09-22 12:12)
    Normalne skoro 70% zysku trafia do wydobywcy a 30% do skarbu państwa, takie prawo górnicze mamy. Była o tym głosna dyskusja ale wyciszono.
  • ~pop
    (2011-09-22 12:09)
    kibice nazwali premiera konDonkiem i to prawda. Ciekawe kiedy ludziskaw Polsce sie obudza
  • ~piotrek
    (2011-09-22 12:08)
    ~niepatriota2011-09-22 10:52

    Nie badz przyglup. Wydobywajac wlasny gaz bedzie on duzo tanszy. Bedziemy go sprzedawac, z tych pieniedzy w koncu wybudujemy autostrady, wyremontujemy miasta, powstanie nowoczesna armia, - zalatamy roznego rodzaju dziury budzetowe - bedziemy mogli zreformowac system emeytalny, publiczna sluzbe zdrowia - itd., itd. Ale pod warunkiem pelnej kontroli nad wydobyciem. Zyski maja trafiac do Polski a nie do USA czy Rosji. Z koncernami jest ten problem, ze zyski odprowadzaja do spolek-matek i te spolki odprowadzaj podatek do krajow, w ktorych sa zajerestrowane. Czyli spolki amerykanskie podatki od zyskow ze sprzedazy i wydobycia beda placic w USA a nie w Polsce. Nam zostana tylko jakies zalosne grosze i pieprzenie farmazonow jakie wielkie zloza gazu posiadamy. Czyli wielkie G. Na marginesie: wolny rynek to jest wynalazek bogatych, zamoznych panstw, ktory ma ulatwic ekspansje gospodarcza. Korzysci z wolnego rynku maja tylko te panstwa.
  • ~PS
    (2011-09-22 12:06)
    "I tak to właśnie działa" To było do przewidzenia
  • ~fronter
    (2011-09-22 12:05)
    Kon-Donald ty zdrajco Polski, kolejny raz całujesz w dupę Putina. Przyjdzie czas - naród Ci podziękuje.
  • ~Alina
    (2011-09-22 12:03)
    Zapytajmy Niesiołowskiego o komentarz!!!
    Zdrajcy!!!
  • ~hjk
    (2011-09-22 12:01)
    Ludzie obudxcie sie mimo GW i TVN, bo bedziemy przez Donka niewolnikami u siebie
  • ~wkurzony
    (2011-09-22 11:58)
    No i co. Od kilku miesięcy piszę, że będziemy kupować "gaz łupkowy" od Gazpromu. I znowu, Tusk i jego rząd "nie wiedział" że sprzedaje licencje dla Rosyjskiej spółki. Podobnie nie wiedział, że POZBYWA się prawa do wspólnego prowadzenia śledztwa smoleńskiego. DO KIEDY BĘDZIE NAS TAK OSZUKIWAŁ A LUDZIE JAK BARANY BĘDĄ TO AKCEPTOWAĆ.
    BYŁ TAKI FIL MILCZENIE OWIEC
  • ~der
    (2011-09-22 11:58)
    A kto miał tego przypilnować ruskie służby?Nie po to był Smoleńsk,żeby teraz Polak u siebie gaz wydobywał.
  • ~Tomek
    (2011-09-22 11:55)
    Należy kopnąć w tylek rosyjska agenturę oraz tego koleżkę, co lata po raju samolotem, aby przed wiecem wyborczym przesiąść się do tuskobusa.
  • ~adf
    (2011-09-22 11:46)
    Nie spodziewałam sie że PO jest aż tak zaprzedane z tym rudym osłem na czele
  • ~polak
    (2011-09-22 12:49)
    kasia londyn zanim sie wypowiesz to sie zastanow bo glupoty walisz biala murzynko
  • ~Robnad
    (2011-09-22 11:44)
    czytałem gdzieś w sieci,jeszcze przed tragedią smoleńską wypowiedź dziewczyny zajmującej się wróżeniem.napisała,że ani Lech Kaczyński ani Tusk nie zostaną wybrani na urząd w nadchodzących wyborach.
    kiedy było już jasne ,że Komoruski zostanie p(r)ezydentem,postanowiłem ją poszukać i udało mi się.
    na dociekliwe pytania jakiegoś człowieka,odpowiedziała ,że Komorowski odejdzie z urzędu w niesławie.
    musimy tylko poczekać,jest na dobrej drodze.
  • ~Roman
    (2011-09-22 11:43)
    O to s... z PO nas znów sprzedali!!!
  • ~ads
    (2011-09-22 11:42)
    Moja koleżanka zatruta przez GW jest ciągle pro-Donek

Może zainteresować Cię też: