Kurtyna opadła! To Rosjanie szukają w Polsce gazu z łupków

| Aktualizacja:

Co piąta koncesja na poszukiwanie w Polsce gazu łupkowego jest w rękach rosyjskich firm. Zdobyły je, przejmując spółki mające pozwolenia.

wróć do artykułu
  • ~radykał
    (2011-09-27 09:57)
    To było do przewidzenia i ostrzegali przed tym ludzie z PiS (w tym profesor Mariusz Orion Jędryskek Główny Geolog Kraju za rządów PiS). Można było przed tym się zabezpieczyć odpowiednim Prawem Geologicznym i umowami. Ale po raz kolejny okazuje się, że zdrajców nie należy ostrzegać. Zdrajców trzeba wieszać.
  • ~olmaria7
    (2011-09-26 22:00)
    skandal, skandal, co dzieje się w Polsce ! Co to za rząd? Przecież Rosjanie poszukujący gazu w Polsce nie będą brać pod uwagę zdrowia, środowiska i in. Czy u nas rządzą tacy nieudacznicy, że o tym nie wiedzą ? Wszystko dla pieniędzy? Nie zabierzecie ich do grobu, a przyczyniacie się do utraty zdrowia a może i życia Polaków ! Wszystko posprzedawane, zakłady polikwidowane itd. Nie zazdroszcę przyszłemu rządowi przejmować do pozostawione przez po bagno !
  • ~jA
    (2011-09-26 11:53)
    ZNOWU PIEPRZONE RUSY!
    GRATULACJĘ PREMIEROWI
  • ~pff
    (2011-09-25 15:06)
    Eurodeputowani się dowiedzieli? To co robi nasz wywiad?
  • ~mgr inż Tadeusz Koliński
    (2011-09-23 13:52)
    No nareszcie. Nigdy nie wierzyłem, że starsi bracia tak po prostu pozwolą ha, ha...
    Jesteśmy przecież w domu. W KonDonal (o pardon) Kondominium. I spokój.
  • ~m
    (2011-09-23 13:05)
    to było do przewidzenia
  • ~Jogi
    (2011-09-23 11:19)
    Czyli umowa z Gazpromem i tak na wsiegda. To kolejny " sukces" nie rządu Tuska
  • ~doświadczony
    (2011-09-23 01:35)
    Szukają teraz złóż ropy, bo rudę uranu już dawno wywieźli.
  • ~MarekN
    (2011-09-23 01:03)
    W kontekście ustawy o jawności dokumentów wygląda interesująco.
  • ~HistEryk
    (2011-09-23 00:06)
    Czy ta gazeta to "Dziennik Gazeta Prawna"? TAK. Czy komentujący to prawnicy, albo ekonomiści? NIE! Gdyby takimi byli, to wiedzieliby co to spółki-matki, koncentracja kapitału, pakiet kontrolny... a przynajmniej przypomnieliby sobie (i innym) że spółki rosyjskie kontrolują część hutnictwa polskigo - i że żadne słuzby nie mają tu nic do gadania! Tu rządzi PIENIĄDZ! Tego Polacy chcieli w sierponiu 1980 r - i to dostali.
  • ~pikuta
    (2011-09-22 21:17)
    Nasze służby nie mają czasu na chronienie naszych interesów.
    Już jesteśmy tylko robolami w obcych przedsiębiorstwach.
    Polski przemysł, polskie banki , polska gospodarka -
    przyuczyli nas do składnia swojego badziewia za marne pieniądze,
    i mają czelność bredzić o zielonych wyspach.
    Vincent -daj Niemcowi , Francuzowi albo nawet Grekowi 500 euro
    na m-c - to wyśle cię albo na orbitę księżyca, albo do Fidela z zielonej wyspy.
  • ~buli
    (2011-09-22 20:56)
    Też mi nowośc .Przecież tu jest kondonimium !
  • ~max
    (2011-09-22 20:09)
    zrezygnuje z obywatelstwa bo jestescie zawsze przegrywajacymi.
  • ~agent
    (2011-09-22 16:46)
    Gdzie ich nie ma ,polowa polakow to ruscy agenci .oni w Polsce czuja sie jak usiebie w domu.
  • ~kajot551
    (2011-09-22 16:33)
    TERAZ widac że KRĘCĄ LODY ŁUPKOWE a la TUSK -liczac POnadto na KASE Z UNII BY BYC ZABEZPIECZONYM W BANKACH ZACHODNICH NA CALE LATA A NAROD NIECH ZDYCHA Z GLODU I ZADLUZENIA.Tym OSZUSTOM i ZLODZIEJOM TRYBUNAL za OKRADANIE.
  • ~polaczek nieboraczek
    (2011-09-22 16:22)
    RYŻEGO POd Trybunał Stanu!!!
  • ~EKOnomista
    (2011-09-22 16:20)
    Dlaczego POlak musi być prawie zawsze DURNIEM. Wstydzę się za tą ATRAPĘ państwa.
  • ~lupek, ale nie glupek
    (2011-09-22 15:06)
    Jednak ktoś te koncesje wydawał, ale ponieważ jest to scisła tajemnica państwowa to my nigdy się nie dowiemy kto im te koncesje wydawał. Chciałbym zadac kilka drazniących pytań, ale poczekam do nowego rządu. Tak chyba bedzie dla mnie bezpieczniej.
  • ~Juz PO POlsce - stosunki POprawione
    (2011-09-22 14:38)
    Jeszcze tylko tego brakuje ,aby tusk wygral wybory ! ! !
  • ~docent
    (2011-09-22 14:23)
    Czyli tradycyjnie
    ,,By zyło sie lepiej".Czy ktos tu jeszcze mowi o spiskowej teori???
    głosuje na PIS,jedyna porzadna i uczciwa partie w POlsce