Rybiński: Tusk zadłuża Polskę bardziej niż Gierek

| Aktualizacja:

Platforma Obywatelska to populistyczna partia władzy - atakuje Donalda Tuska były wiceprezes NBP, Krzysztof Rybiński. Według niego rząd tylko trwa od wyborów do wyborów, byle tylko utrzymać się przy władzy. A brak reform oznacza, że za kilkanaście lat staniemy się najbiedniejszym europejskim krajem.

wróć do artykułu
 • ~dziedzic
  (2010-09-12 07:42)
  przed i za.
 • ~Iwona
  (2010-09-12 15:27)
  Oczywiscie ze rzad zadluza Polske.
  Musi przecierz tych wszystkich leniow co chca isc na wczesniejsze emerytury nakarmic! Wsyd . Wszyscy (zdrowi) powinni pracowac do 65.roku zycia a nie ciagle strajkowac i narzekac .
 • ~Abuk
  (2010-09-11 17:58)
  Chciałbym tylko zauważyć, że wszyscy w mediach krytykują poczynania rządu, ustawy jakie chce wprowadzić itd. Nie dają żadnej alternatywy, jedyny konkret podał Kaczyński, że należy dodrukować pieniędzy co w ogóle jest strzałem w kolano, myśleniem bardzo krótkoterminowym.

  To co wg mnie należy zrobić, niezależnie kto siedzi u steru, to:
  - sprywatyzować PKP, Pocztę Polską.
  - podnieść o 2-3 lata wiek emerytalny, ograniczyć też możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę niż jak dotychczas (średnia przechodzenia na emeryturę to mniej niż 60 lat).
  - zwolnić ludzi z przymusu płacenia na ZUS. Niech ludzie sami decydują o swoich pieniądzach.

  Wystarczy spojrzeć na historię. Na czym Chiny czy Indie opierają swoją gospodarkę? Na liberalnym prawie gospodarczym, ograniczeniu roli państwa w sterowaniu gospodarką. Tędy jest droga.
 • ~megi
  (2010-09-11 20:36)
  Za tym Rządem stoją przedstawiciele dawnych służb UB, SB WSI, które były powołane do ochrony Państwa Polskiego, dziś niestety pracują na swoje prywatne konta , a każdy nieskażony który stanie na ich drodze jest niszczony. Honor i Ojczyzna to dziś coś śmiesznego,wkrótce z Polski zostanie tylko nazwa.
 • ~Polak
  (2010-09-11 20:50)
  Panie Rybinski, zamiast krytykowac czy ma pan jakis pomys aby polepszyc sytuacje?. Jesli nie, przestan pan krytykowac spakoj walizki i wyjedz pan z Polski, jak sie panu tak bardzo nie podoba. Jako byly wiceprezes NBP oblowil sie pan juz dosc. Pana konto w Zurichu jest wystarczajace aby mogl pan zyc luksusowo na francuskiej Riwierze.
 • ~lope
  (2010-09-11 21:58)
  Rybiński to klasyczny liberalny populista, mierzenie długu w liczbach bezwzględnych to kompromitacja, ważne są proporcje, a dochód narodowy za Gierka., a za Tuska to chyba jest różnica, pomijając fałszowanie statystyki w komunie, drobiazg.
 • ~POPiSowy
  (2010-09-12 08:14)
  RE;Abuk
  Sam sobie przeczysz pisząc że nie płacąc ZUS a jednocześnie podnieść wiek emerytalny , niby jak zmusisz kogoś do pracy kto nie płaci składek . Każdy olał by system i nie pracował by nawet do60-lat.No ale PeOszołomy takie rozwiązania chcą zastosować wszystko sprzedać a potem kręcić lody .
 • ~mirek
  (2010-09-12 09:49)
  donald nikogo się nie boi bo wałęsa za nim stoi
  donald podpisał w Indiach potężny kontrakt na dostawę konopi dla elektoratu
  swojej parti
 • ~edward 1,5 roku art 46 Dekr. o St Woj
  (2010-09-12 10:00)
  Z ty importem konopi coś musi być na rzeczy i to od jakiegoś czasu.Tylu zadymionych Platformą to podejrzane
 • ~Jarosław emigrant
  (2010-09-12 11:04)
  A KACZYŃSKI i buntuje i wymaga od ludzi by strajkowali i jeszcze bardziej pogrążyli POLSKĘ
 • ~miś
  (2010-09-12 11:08)
  Brakło piasku na pustyni?!
  To donaldzik cuda czyni!
 • ~tofik
  (2010-09-12 14:21)
  do emigranta. Jak każdy POwski debilek masz oczy zarośnięte gumowym sobowtórem Palikota. O czym by nie był artykuł - zawsze winien Kaczyński. Tusk rządzi trzy lata a zadłużył nas na trzysta lat.
 • ~krzysztof
  (2010-09-13 09:09)
  Dreszcze przechodzą po ciele jak się przypomni rządy PIS-u.Ciekawe gdzie wtedy był Pan Rybiński
 • ~oko
  (2010-09-12 20:12)
  Do -rm- (rudy matoł) cztery lata rządów Tuska i jego nieudacznej sfory zapiszą sie czarnymi zgoskami w histori Polski,chyba ,że wcześniej ktos pęknie i powie prawdę o katadstrofie pod Smoleńskiem ,wtedy Tusk wyemigruje do Rosji.
 • ~JS
  (2010-09-11 14:43)
  Deficyt budżetowy od dawna był duży, większy lub mniejszy w zależności od koniunktury w gospodarce, np. w 2004 roku wynosił 41,4 mld (rządziło wtedy SLD). Pan Rybiński od niedawna stał się politykiem i nie jest niezależnym ekonomistą, więc skupia się na PO.
  Co do niepopularnych reform to trzeba zachęcać do nich społeczeństwo, PSL i opozycję, żeby je poparli i zachęcali rząd, bo to oni wieszaliby psy na rządzących za zaciskanie pasa, jak byłp podczas likwidacji emerytur pomostowych.
  Przez wiele ostatnich lat, a nie tylko za rządów PO, dorobiliśmy się najmłodszych emerytów, wiele uprzywilejowanych grup społecznych , armii urzędników (chociaż w ich przypadku ostatni ich wzrost liczby jest związany z wykorzystywaniem środków z UE, i z inwestycjami do Euro 2012).
  Pan Rybiński krytykuje rząd za deficyt jednocześnie krytykuje podnoszenie podatków, które ma ten deficyt zmniejszać, bo sam KRUS nie rozwiąże sprawy. Jednocześnie głosi, żeby zwiększać składki do KRUS (też podatki), a w przypadku ZUS już pewnie ostro by się sprzeciwiał, a to w KRUS jest zróżnicowanie wielkości składek od dochodów.
  Wszelkie reformy to są tak naprawdę podnoszenie podatków, tylko że ukryte lub są dla części społeczeństwa np rolników, a także wydłużeniem czasu ich płacenia jak w przypadku wydłużenia wieku emerytalnego, więc populista Rybiński niech się nie oburza na podnoszenie podatków, jeżeli sam to głosi.
  Co do elektrowni jądrowych, to za tych rządów został to uruchomiony proces ich budowy (wybór jej lokalizacji).
 • ~wojtek
  (2010-09-13 07:00)
  Można spierać się co do wysokości zadłużenia, jednak jest faktem, że Polska zadłuża się na potęgę. Niestety każdy kolejny rząd ma swoją zasłonę dymną.
  Ludzi zajmują jakieś nieistotne problemy, takie jak obecna obrona krzyża, a rozwiązania prawdziwych problemów są odkładane na przyszłość.
  Przykre ale prawdziwe.
 • ~emeryt29
  (2010-09-13 08:50)
  p. Rybiński podobnie jak jego prezes kłamczyński w polityce stosuje metodę manipuilacji w ekonomice , próbując udawać podejście naukowe, ale rysując przy tym niepoparte żadnym rzetelnym i sprawdzalnym rachunkiem katastroficzne prognozy. Takie wywody nie prowadzą do rozwoju kraju i do aktywizacji społeczeństwa.
 • ~wacław
  (2010-09-13 08:52)
  A nasz szatański pomysł nie wliczania do długu publicznego obligacji które skupują OFE.
  My podając dane o zadłużeniu budżetowym podajemy obligacjie bez kwoty tych w OFE których jest juz ponad 50 mld a za kilka lat bedzie 100 i wiecej.

  Jakby Państwo nie miało zamiaru ich wykupic na rzecz emerytów Czy jak??
 • ~emeryt29
  (2010-09-13 08:57)
  Co za reformy p. Rybiński ? Plecie p. bzdety, jak można z dnia na dzień robić duże reformy np. systemu emerytalnego, krusu czy nawet systemu opieki zdrowotnej. Niech p. R. napisze jak to szybko można by zrobić?.Widzieliśmy przez 20 lat wolności jak poszczególne rządy robiły te reformy i co dziasiaj mamy.
 • ~Marek
  (2010-09-13 11:16)
  Rząd PO-PSL to NAJGORSZY RZĄD W DZIEJACH ŚWIATA