Tak oszukują pośrednicy nieruchomości

| Aktualizacja:

Uwaga na nieuczciwych pośredników - ostrzega resort infrastruktury. Bo zamiast pomagać uczciwie kupić dom, czy mieszkanie, robią wszystko, byle tylko naciągnąć swych klientów. Dlatego coraz więcej osób składa skargi na agentów - oszustów.

wróć do artykułu
  • ~baca
    (2010-08-20 10:34)
    zlikwidować całkowicie licencje i niech każdy pseudo pośrednik strzyże klientów jak chce !
  • ~zbigniew jan
    (2010-08-20 16:05)
    po co licencje...
  • ~ALOJ
    (2010-08-20 18:48)
    Licencje wprowaedzają w błąd klienta bo mysli że ma do czynienia z profesjonalistą.W rzeczywistości pośrednik reprezentujący obie strony i od obu biorący zapłatę reprezentuje tylko własne interesy - za wszelką cenę wcisnąć klentowi lokal i wziąść kasę.

    Pośrednik to jak wiadomo - człowiek do wszystkiego-kojarzy strony,zabezpiecza transakcje niczym prawnik,doradza inwestycje niczym makler i doradca,a od zawsze wiadomo -że to co do wszystkiego jest do niczego.Po prostu nie da sie szybko nauczyć tylu specjalizacji.

    Klient myśli że jest w dobrych rękach,daży zaufaniem a to błąd.bo traci instynkt samozachowawczy i daje się oskubać fachowcom.

    Jak zniosą licencję trzeba będzie ciężko pracowac na swoja opinie która bedzie wszystkim co wyróżni pośrednika a dziś wystarczy pomachać licencją.
  • ~jestem za Pośrednikami
    (2010-08-20 20:49)
    BRAWO BRAWO. Elektryk , taksówkarz , urzędnik, polityk, itd...itp .. wszyscy są w Polsce świeci , uczciwi , pracowici oh i ah jacy wspaniali a pośrednicy w nieruchomościach to złodzieje i oszuści ? Czy taK ich postrzegamy ? Jeżeli tak jest to po co przychodzicie do Biur Nieruchomości po poradę jak nieruchomości nie możecie sprzedać bo ma zabagniony stan prawny ? GRATULACJE - piszą tutaj Ci , którzy nigdy nie sprzedawali nieruchomości i znają się na wszystkim . Taki mamy niestety naród ,że najlepiej się wymądrzać na temat innych a nie być pokornym wobec własnej głupoty. pozdrawiam . Ja jestem zadowolony z usług pośredników z którymi sprzdałem 11 nieruchomości.
  • ~kalibaki
    (2010-08-21 11:52)
    a po co nam w naszym kraju są pośrednicy potrzebni ? to darmozjady żarujące, na ktych którzy odłożyli trochę kaski na mieszkanie, dom, etc ... .
  • ~Posiadacz
    (2010-08-21 11:54)
    Agenci to złodzieje, wiem coś o tym.
    Mam prosta zasadę:
    Jeśli złodziej mojego ogłoszenia zgłosi się do mnie z klientem to:
    1. Najpierw zgadzam się na na podpisanie umowy, przed spotkaniem z klientem.
    2. W momencie spotkania z agentem informuje go że nic nie podpiszę bo postąpił nie uczciwie a ja nie życzyłem sobie kopiowania mojego ogłoszenia.
    3. Proponuję mu żeby zadowolił się prowizją (wysokości 100%) tylko z jednej strony. Lepszy rydz niż nic. Prawda?
    4. Bez podpisania umowy klient ogląda i podpisuje ze mną umowę, a gent złodziej ogłoszenia bierze tylko jedną dolę zamiast dwóch.

    Panie agentki, przy takim numerze dostają gorączki i bardzo często dopiero na drugim spotkaniu ulegają pokusie jednej prowizji.
    Panowie są bardziej wybuchowi, ale nie marnują czasu na dwa spotkania.

    Polecam wynajmującym ten sposób, trzeba tylko stanowczo postępować i nie wierzyć w bajki o kosztach dojazdu itp.

    Jedna Pani agentka, rosiła mnie chociaż o kasę na paliwo 100 zł, chociaż przyjechała autobusem, więc zlitowałem się - dałem jej na bilet ;-)

    Pozdrawiam wszystkich wynajmujących
  • ~burza
    (2010-08-23 09:38)
    najlepiej samemu szukać - tak samo jak z doradcą, warto iść i popytać i tu o tyle lepiej że za usługę niepłacisz - możesz zawsze wyjść i nic nie kupić albo upewnić się i wrócić - ja takie numery stosowałam z openem ale okazywało się że nie radzi najgorzej
  • ~gosc
    (2010-08-23 22:05)
    Także jestem zdania ,że licencje powinni zlikwidowac. Ci z licencjami jescze bardziej oszukuja klientów. Ostrzegam przed biurem ,,Estate,, z Łodzi . Umowa przedwstępna sprzedaży nie dochodzi do skutku i to wcale nie z winy sprzedającego a biouro i tak żąda zapłaty.
  • ~Marian Wisniewski
    (2010-08-24 09:05)
    Licencje należy bezwzględnie zlikwidowac, za utrzymaniem licencji są tylko sami posrednicy którzy sami posiadają licencję bo mają mniejszą konkurencję a co zatym idzie wieksze zyski swój brak wiedzy zasłaniają pokazując licencję i omamiają tym klientów.
  • ~pośrednik
    (2010-10-05 13:37)
    Odniosę się do "~Posiadacz'a" i jego wyrażanej w poście frustracji związanej z jego kompleksami, złym wychowaniem i niezrównoważeniem psychicznym. Pisze że ma "prostą zasadę", pewnie tak prostą jak on sam. Mam dla niego przesłanie: Idź się leczyć pacanie bo ci żyłka pęknie. Trafiłbyś na mnie to byś mi niemoto z ręki jadł. Sam nie używam obcych ofert, ale moja zasadą jest, że nie wolno kupującemu rozmawiać na temat ceny ze... sprzedającym, co wyklucza porozumienia (lub matactwa takich jak Posiadacz) za moimi plecami. Nigdy moi kliencie nie rozmawiają zatem o cenie w dniu oglądania nieruchomości. Ma to inne korzystne konsekwencje. Mam komfort w negocjacji ceny.