Wezwiesz karetkę? Zapłacisz

| Aktualizacja:

Wszyscy zapłacimy za błąd rządu. Bo resort zdrowia nie zdążył przygotować na czas przepisów o ratownictwie medycznym. Bez nich NFZ nie może podpisać umów ze stacjami pogotowia. To oznacza, że trzeba będzie zapłacić za każde wezwanie karetki.

wróć do artykułu
  • ~z dnia na dzien coraz fajniej
    (2010-08-19 15:33)
    Gnoje rządowe.
  • ~pis da za darmo
    (2010-08-19 15:48)
    mam dosyć tej komunistycznej darmochy jestem zapłaceniem za karetkę ciemny lut chce kapitalizm z komunizmem groch z kapustą naukę z wiara mamy rayski ustrój
  • ~pis da
    (2010-08-20 16:17)
    czasy komuny sie skonczyly 21 lat temu w kapitale niema nic zadarmo niech płaca za karetke jezeli kogoś nie stac niech poprosipana buka on miłosierny po moze
  • ~OSTPREUSSEN.
    (2010-08-20 21:43)
    W Niemczech wyjazd karetki to od 450,- Euro do 580,- Euro na odleglosc do 2 ,-km w zaleznosci czyja jest karetka a najdrozej kosztuje od Rycerzy Johannitow. Biorac pod uwage , ze w swietle oficjalnych statystik Polska ma PKB na glowe w wysokosci 50% PKB Niemieckiego to kazdy wyjazd karetki na odleglosc do 2,-. km powinien kosztowac od 225,- Euro do 280,- Euro i BASTA i nie ma tematu w tym temacie.. Chyba, ze statistyki jak zawsze w Polsce bylo juz od czasow komuny sa falszowane to jest temat w tym temacie.
  • ~Stały biedny czytelnik Kietrz Opolskie
    (2010-08-20 10:58)
    Kurka wodna ale ten polski rząd jest otumaniony,ale jak ktoś skończył niepełną podstawówkę to tak jest a mówiłem żeby nie głłosować na Tusków,Komorowskich i innych wynalazków.
    Ja mam 31 lat utrzymuję trójkę dzieci i żonę za 1000zł żyjemy w pięcioro,pracuje sam,i nas w Opolskim(Kietrz)zarabia się 1000zł max przy160 godzinach bo więcej nie da rady robić,totalne bezrobocie,opłaty prąd,gaz,mieszkanie 300 oddam długi i zostyaje do życia 350-400 zł,to jest polityka,i ja mam im dziekować.
  • ~Anonimo Wielki
    (2010-08-20 13:29)
    Głosowałeś na nich to zamknij dziób. JASNE
  • ~Bronia
    (2010-08-19 13:40)
    Re: do tuskoida
    Mnie sie wydaje, ze on miesza- alkohol+tabletki. Dlatego taki wybuchowy.
  • ~narzeczona
    (2010-08-19 15:51)
    Re: z dnia na dzien cojaz fajniej

    Wiesz, mieszkam na zachodzie, jak juz pewno zauwazyles (czcionka).
    Juz 10 lat temu, gdy wezwalam pogotowie do mamy placilam- gdy mame NIE
    zabrano do szpitala. Podkreslam- na zapalenie pluc u osoby 80-letniej, nie trzeba
    do szpitala. Antybiotyk i OK.
  • ~Andrzelika
    (2010-08-19 13:44)
    Czy forumowy-patriot(a) to idiota .
    Sądzę że tak .
    I tylko jedno pytanie czy P.O.kraki które nami rządzą ,
    przez naiwność wyborców niestety , przypadkiem nie testują oddzwięku społecznego na takie udogodnienie w ratownictwie medycznym.
    Jeżeli się mylę , to jest to kolejny dowód na to o czym coraz częściej się mówi .
    A mówi się o całkowitym braku chęci do jakiegokolwiek działania .
    Czyli o LENISTWIE , braku dobrej woli i kompetencji ludzi P.O.

    Ale czego my oczekujemy od piłkarzyka , najważniejsze są meczyki ,'
    a resztą zajmie się PALIKOT .
    I PIJAROWCY .
    Od tego są .
  • ~do tuskoid
    (2010-08-19 13:05)
    co pochłaniasz ? Ja sobie pozwoliłem na Glenmorangie Nectar D'or.
  • ~patriot
    (2010-08-19 12:58)
    A tak jezdza w karetkach pediatrzy psychiatrzy onkolodzy i cala reszta lekarzy nie majacych nic wsponego z medycyna ratunkowa.
  • ~WKURZONY
    (2010-08-19 12:41)
    TO NIE JEST ŻADEN BŁĄD ! ! !
    RYZY Z BRUNKIEM TO ZAPLANOWALI JESZCZE PRZED WYBORAMI ! ! !
  • ~zolnierz
    (2010-08-19 14:10)
    o ile pamietam za taki stan umyslu szwejka z wojska zwolnili
  • ~pw
    (2010-08-19 16:50)
    Idioci ta sprawa ciagnie sie jeszcze od L. Kaczynskiego
  • ~wer
    (2010-08-19 12:41)
    Kopacz do dymisji i cały POpaprany rząd.
  • ~siuhaj
    (2010-08-19 13:47)
    Co **** robi w tym ministerstwie???
  • ~narzeczona
    (2010-08-19 14:44)
    Re:Andrzelika
    Zle sie wyrazilam. Religia jest dla ludzi. Jest rzecza osobista, prywatna. Wydaje mi sie, ze wszyscy w kogos/ cos wierzymy. Bo to ulatwia zycie? Chyba tak.
    Wydaje mi sie, ze bez religii ludzkosc by tak dlugo nie przetrwala.
    Ale co teraz J.Kaczor robi,cyrk, po prostu cyrk! Wykorzystuje starszych, slabych
    ludzi dla swoich interesow. Wydaje mi sie jednak, ze Ty na pewno nie stalas pod krzyzem. Chcesz prowokowac? Chcesz sie przylaczyc do "silniejszych" na forum
    (w/g mnie glosniejszych)?
    A jezeli chodzi o Polske- niestety, bez Unii nie ma zadnej przyszlosci.
  • ~Out
    (2010-08-19 13:47)
    Bzdura - jeśli nie będzie nowych przepisów, umowy zostaną podpisane na podstawie starych, z adnotacją o aneksach dostosowujących do nowych przepisów po ich wejściu w życie. Nic się nie stanie złego.
    Dyrektor pogotowia żeby zatrudnić dermatologa na S (dawnej R) musiałby na głowę upaść, bo to strzał w kolano.
    Aczkolwiek lepiej dermatolog niż ratownik medyczny po 2 latach studiów robionych z rozpędu i bez specjalnego wysiłku.
    Pozdrawiam agitatorów PiSu którzy wam robiąpapkę z mózgu sugerując katastrofy i tragedie. Może zależy im żebyście położyli uszy po sobie i potulniej chodzili do kościoła bezkrytycznie przyjmując nauki Jarosława i jego sekty.
  • ~tuskoid
    (2010-08-19 12:39)
    " Wezwiesz karetkę? Zapłacisz ".

    Przeczytalem tytul, mnie wystarczy !
    Komentarz do tego moze byc tylko jeden :
    Buhahahahahahahahahahahaha !!!
    MagYstry z wielkich miast kupuja to go...o w ciemno. Takie to i magYstrY !
    buhahahahahahahhahahahaha !!!
    NIECH ZYJE DONALD KOMOROWSKI !!!
    NIECH ZYJE WIECZNA i niezwyciezona PZPO !!!
    ---
    Q...
    Co za SMICIE nami rzadza !!!
    Co za szambo !!!
    Co za POmatoly !!!
    motek, POdebilku.
    Co ty NATO ? Ladujesz w POlsce DZIADU ?!?!
  • ~julciapulcia
    (2010-08-19 12:24)
    świetnie, aby wszystkim żyło się lepiej i godniej