Bilety na pociągi będą jeszcze droższe?

| Aktualizacja:

Od nowego roku wzrosną koszty dla przewoźników kolejowych, co może spowodować wyższe ceny biletów - przypuszcza "Rzeczpospolita". Opłata za korzystanie z torów, która stanowi ok. 30 proc. kosztów przewoźników, może wzrosnąć nawet o 16 proc. Podrożeje też energia elektryczna. Z 7 do 8 proc. wzrośnie podatek VAT.

wróć do artykułu
  • ~edward
    (2010-08-17 22:16)
    To mi się podoba.Wszystko powinno zdrożeć i zdrożeje. Ja sie wybiera nieudaczników,a potem jeszcze poprawia wyborem takie prezydenta,to wszelkie podwyżki są nieuniknione.
  • ~ania
    (2010-08-17 20:31)
    to jest prawda w kazdej spolce prezes dyrekror zastepcow ze 4 no i kierowcy coby wozili Panow i tak wszedzie w naszym biednym kraju dzis w telewizji mowili ile bendom kosztowac przejazdy w polsce autostradami juz sie wielcy bija ooplaty i bendom zdzierac ile sie da tylko dziur nie ma kto latac
  • ~Pol
    (2010-08-17 15:02)
    Porobili spółki poleczki i każdy kasę ciągnie nikt z rządu sie nie weźmie za to bo maja udziały to samo jak w Koksowni czy Innych zakładach . Najlepiej podoba mi się to jak się rząd zmienia to prezesi też .U nas na przetoku firma Państwowa są trzy pociągi i piec spółek nie rozumiem sensu .
  • ~kev
    (2010-08-16 16:04)
    do piotrek: dobrze słyszałeś. w austrii i szwajcarii jest ogromny nacisk na te kwestie
  • ~k66
    (2010-08-16 14:06)
    PKP to jest taki fenomen (z reszta nie jedyny w Polsce) ktoy trudno jest pojać. Szynobusy zapchane po brzegi w pospiechac nie ma gdzie usiasc a oni likwoduja polaczenia i tona w dlugach. A poziom uslug spada z roku na rok. Syf i malaria i jeszcze za to podnosza ceny?? Juz teraz jak mam jechac razem z ona to bardzej mi sie oplaca jechac samochodem niz pociagiem.
  • ~piotrek
    (2010-08-16 12:57)
    Tak slyszalem, ze w niektorych, moze nawet Austrii, preferuje sie transport kolejowy ze wzgledu na ochrone srodowiska. To by tlumaczylo te doplaty.
  • ~realista1962
    (2010-08-16 12:09)
    bo 14 zł dopłaca niemiecki rząd, a polski gwoli ścisłości prawie nic ot cała tajemnica
  • ~wiwa
    (2010-08-16 11:08)
    W Polsce opłaty za korzystanie z torów wynoszą około 26 PLN za km, w Niemczech tylko około 12 PLN (w przeliczeniu) za km. Dlaczego za dziadostwo musimy płacić jeszcze więcej? Kto za to odpowiada?