"Jesteście dla nas najważniejszym rynkiem" - mówi szef największej taniej linii lotniczej w Europie. W pierwszym wywiadzie prasowym, udzielonym w Dublinie, przedstawia plany dynamicznej ekspansji w naszym kraju. Przewiduje również, że w ciągu dziesięciu lat w Europie zniknie klasa biznes.

Wywiad przeczytasz w jutrzejszym DZIENNIKU. Także jutro, tylko w portalu dziennik.pl, znajdziesz jego rozszerzoną wersj. To pierwszy wywiad Michaela, jakiego udzielił dziennikarzowi z Polski!


Michael O'Leary (ur. w 1961) - Studiował biznes na prestiżowym Trinity College, ale studiów nie ukończył. Początkowo pracował jako konsultant podatkowy w firmie KPMG. Dzięki temu poznał założyciela linii Ryanair Tony'ego Ryana. Od 1991 w zarządzie firmy, początkowo jako wiceprezes, w 1994 wybrany na prezesa. Przekształcił małą i nierentowną regionalną linię lotniczą w potentata na rynku europejskich przewozów pasażerskich.

Jeden z najbogatszych Irlandczyków z majątkiem szacowanym na pół miliarda euro. Znany z ciętego języka i kontrowersyjnego stylu bycia. Na otwarciu trasy Dublin - Rzym przebrał się za papieża ogłaszając wszem i wobec "Habemus najniższe ceny biletów". Bezlitośnie tnie koszty. Dwa lata temu zakazał pracownikom ładowania komórek z gniazdek w biurach firmy i samolotach.