• KGHM
  2
  KGHM przewiduje, że w przyszłym roku zapotrzebowanie na miedź będzie rosło, rosnąć ma też jej cena. Co takiego skłania do tak optymistycznej perspektywy? - o to Marek Tejchman pytał prezesa miedziowego koncernu Marcina Chludzińskiego.
 • Kongres 590 - Prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło odbiera nagrodę z rąk prezydenta Andrzeja Dudy
  2
  2
  Niestabilność polskiego systemu finansowego, perspektywy rozwoju i pytanie o jakość kredytu – to główne tematy rozmowy Marka Tejchmana z Dziennika Gazety Prawnej i Zbigniewa Jagiełły, prezesa zarządu PKO Banku Polskiego.
 • Uścisk dłoni
  Jakie argumenty stoją za tym, że administracja publiczna postanowiła przeprowadzić taki projekt jak GovTech Polska?
 • Praca
  4
  Zmienia się kultura pracy - mówi Damian Zapłata, członek zarządu Allegro. Piątek to ostatni dzień Kongresu 590 w Rzeszowie.
 • Mężczyzna pracuje
  8
  Niedobór kapitału ludzkiego to problem, z którym zmaga się polska gospodarka. Pracodawcom pomagają firmy zajmujące się outsourcingiem pracowników. Jedną z takich firm jest biznes prowadzony przez pana Pawła Kułagę – Foreign Personnel Service oraz Greygoose Outsourcing. O potencjał pracowników z Azji pyta Marek Tejchman z Dziennika Gazety Prawnej.
 • euro pieniądze
  Zadłużenie to problem stary jak świat. Mogłoby się wydawać, że dotyczy tylko osób, którym nie wystarcza pieniędzy od pierwszego do pierwszego, ale nic bardziej mylnego. Zarówno w Polsce, jak i za oceanem nie brakuje przykładów celebrytów, z milionowymi gażami, którzy popadli w kłopoty finansowe, często kończące się dla nich upadłością.
 • Amerykański dolar i chiński juan
  2
  Świat stoi w obliczu nowej zimnej wojny handlowej, wywołanej napięciami między Chinami a Stanami Zjednoczonymi; wojny tej można uniknąć tylko przez zreformowanie Światowej Organizacji Handlu (WTO) - oświadczył francuski minister finansów Bruno Le Maire.
 • KNF
  32
  8
  Leszek Czarnecki, przekazując „Gazecie Wyborczej” i „Financial Times” nagranie marcowego spotkania z ówczesnym przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego Markiem Chrzanowskim, użył broni najcięższego kalibru. Już po kilku godzinach od publikacji materiałów, w których pojawiły się zarzuty, że Chrzanowski chciał, by biznesmen zatrudnił w swoim banku określoną osobę i słono jej za to zatrudnienie płacił, przewodniczący stracił stanowisko (formalnie: podał się do dymisji). To jednak nie kończy sprawy. Przeciwnie: wiele jej aspektów wymaga wyjaśnienia.
 • Praca często postrzegana jest jako przykry obowiązek, w najlepszym razie narzędzie służące zarabianiu pieniędzy. Tylko nieliczni lubią to, czym na co dzień się zajmują. Pozostali trwają na niesatysfakcjonującym i nielubianym stanowisku, sparaliżowani strachem przed jakąkolwiek zmianą. Warto jednak dostrzec, że praca to nie tylko sposób utrzymania siebie i rodziny, ale również istotny element życia jednostki. Przekładający się na utrzymanie zdrowia, poczucia celu, a nawet dłuższe życie.
 • Zakaz handlu
  5
  2
  Zakaz handlu w niedzielę spowodował przesunięcie jeszcze większej liczby klientów do dyskontów, szczególnie w soboty – mówi w rozmowie z Agatą Kołodziej Wojciech Kruszewski, prezes Lewiatan Holding.
 • Kongres 590
  1
  Za nami pierwszy dzień Kongresu 590. O podsumowanie poprosiliśmy głównego organizatora, Łukasza Oprawskiego.
 • Polski złoty, pieniądze
  2
  "Preferujemy ten model, który się właśnie zmienił w windykacji, czyli niemożliwość dochodzenia świadczenia po przedawnieniu. Działamy w różnych reżimach prawnych i naprawdę proszę mi wierzyć, że to jest lepsze rozwiązanie w przypadku dochodzenia zobowiązań przed sądem" - mówi mówi w rozmowie z Bartkiem Godusławskim, Piotr Krupa, prezes Zarządu Kruk S.A.
 • Olga Frycz

  Olga Frycz do antyszczepionkowców: Jesteście fanatykami, a ja się fanatyzmu boję

 • Morten Grunwald / CC BY 3.0

  Zmarł Morten Grunwald, ostatni żyjący członek "Gangu Olsena"

 • Tomasz Karolak, Małgorzata Kożuchowska

  Polskie aktorki zarabiają mniej niż ich koledzy po fachu. Tabloid pokazuje ogromne dysproporcje

Zobacz więcej