Morawiecki deklaruje: Jesteśmy zdeterminowani do budowania gospodarki wysokich pensji

| Aktualizacja:

Jesteśmy zdeterminowani do budowania gospodarki wysokich pensji, ale to wymaga przejścia na nowy poziom technologiczny i koniec zasady niskich płac - powiedział PAP premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu podkreślił, że polski model dobrobytu ma być modelem "solidarnego i sprawiedliwego wzrostu".

wróć do artykułu
  • ~Dark in Poland
    (2019-09-09 10:06)
    Panie Morawiecki ... wysoka pensja jest jeśli ktoś się uczy i kształci. Nie widzę powodu aby za nierobienie nic była wysoka pensja ... A drugie ... jak to się ma do "pana" wypowiedzi że "Polacy powinni zapier ... dalać za miskę ryżu" ... jakoś mi to nie pasuje do siebie ... takie "pinokiowe"
  • ~Karmen
    (2019-09-09 10:15)
    Trzeba mieć parę domów , parę działek najlepiej od biskupa i wtedy dogonimy , pardon , kogo dogonimy ?. No i trzeba mieć rozdzielność z małżonkiem. Ale tylko od kasy!!!
  • ~Tev
    (2019-09-09 09:44)
    Pinokio to wszystko idzie w cene
  • ~miś
    (2019-09-09 10:24)
    Suweren to łyknie, a obudzi się jak inflacja buchnie dwoma cyframi. Starsi pamiętają,... jak ich wszystkie oszczędności znikły z dnia na dzień. Teraz już wiadomo, czemu te pis_dy nie chcą euro. Łatwo obiecywać dużo, bo inflacja i tak zje te obiecanki. Za dwa lata 500+ będzie warte tyle co 250+.
  • ~Morytz Moravitz
    (2019-09-09 09:55)
    ... pensje będą w szeklach.
  • ~Derwisz
    (2019-09-09 10:50)
    Ale trzeba też panie premierze wyraźnie określić ,żeby suweren wiedział ,że chleb będzie po 20 zł, masło po 50 zł a raty wszystkich kredytów wzrosną dwukrotnie. Wtedy to będzie uczciwe obiecywanie a tak to kolejne kłamstwa i robienie w balona.
  • ~kręciołek
    (2019-09-09 10:36)
    co ma rozdawnictwo pieniędzy wspólnego z nowoczesnymi technologiami?
  • ~utylizowac
    (2019-09-09 11:03)
    lze jak morawiecki
  • ~a-go
    (2019-09-09 10:41)
    Oborowa już takie pensje przyznawała. Swoim. NBP podobnie.
  • ~gosc z zagranicy
    (2019-09-09 12:36)
    Najpierw trzeba pracowac i ZYSK MIEC , z tego ZYSKU trzeba PODATKI i inne sprawy ZAPLACIC , bedzie duzy ZYSK _bedzie dobry ZAROBEK_beda STRATY _beda ZWOLNIENIA i maly ZAROBEK. Jak za komuny , partia wszystko kontroluje i nakazuje.
  • ~wiuter
    (2019-09-09 19:36)
    Niestety w Polsce pracodawcy nie szanują pracowników a pensje wypłacają najniższe możliwe. Odgórne regulacje to doskonały pomysł. Popieram Premiera.
  • ~TUSKiPO...jesteśmy zdeterminowani
    (2019-09-09 09:56)
    Ogolimy was na VACIE , KAMIENICACH ,zasiłku POgrzebowym ,POwstanie nowy AmberGold , SKOKI oddamy LOT niemcom ...
  • ~henrykj
    (2019-09-09 19:31)
    Świetny wywiad. Widać, w nim, ze Morawiecki ma plan na gospodarkę.
  • ~bastard
    (2019-10-06 17:32)
    MITOMAN !!!!! Jakiej sciezki wysokiego wztrostu i wysokich pensji ! Niszczac polskie firmy !!! rozwalajac podatkami startupy !!! Jakie polska ma technologie ??!!! Swoje technologie a nie zagraniczne firmy !!!! Gdzie te 1 000 000 aut elektrycznych mitomanie ! gdzie te 100 000 mieszkan z programu mieszkanie+ mitomanie !!!!!! czy polacy sa naprawde tak glupi zeby uwiezyc mitomanom ! konczy sie efekt wzrostu gospodarczego ! idzie kryzys i spowolnienie ! wtedy sobie motloch wybierze nastepnych obiecywaczy !!!
  • ~voltaren
    (2019-09-09 19:41)
    Nareszcie! Polscy pracodawcy traktują pracowników jak tanią siłę roboczę. Brawo panie premierze, ludzie zasługują na godne pensje.
  • ~malek
    (2019-09-09 14:59)
    Dajemy dobry przykład i zaczynamy od siebie.
  • ~Tev
    (2019-09-09 14:55)
    Pinokio już raz byliśmy milonerami
  • ~Bingo
    (2019-10-07 12:04)
    "Czy się stoi czy się leży 5 tysiecy się należy". pinokio, przecież to już było w PRL za Gierka. Skończyło się bankructwem Polski w latach 80-tych. Myśmy to widzieli.
  • ~rychu
    (2019-10-06 14:44)
    Mateuszek-klamczuszek powiedzial "jestesmy zdeterminowani" ??!!!!!! juz byl taki jeden, Gierek sie nazywal - chcialem dobrze, ale mi sie nie udalo !!!!!!!! w twoim wypadku cel nie jest dobry !!!!!!!! podwyzszenie placy minimalnej ma zapewnic "wzrost" PKB, ktory od dawna opiera sie na konsumpcji !!!!!!!!! dacie ludziom kase, zeby ja wydawali, a inflacja za chwile bedzie dwucyfrowa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~mądrze
    (2019-09-09 20:08)
    Solidarność społeczna we wzroście jest potrzebna bo inaczej do głosu dochodzi dziki kapitalizm, a wtedy sfrustrowani ludzie są w stanie głosować na lewicę.