Morawiecki deklaruje: Jesteśmy zdeterminowani do budowania gospodarki wysokich pensji

| Aktualizacja:

Jesteśmy zdeterminowani do budowania gospodarki wysokich pensji, ale to wymaga przejścia na nowy poziom technologiczny i koniec zasady niskich płac - powiedział PAP premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu podkreślił, że polski model dobrobytu ma być modelem "solidarnego i sprawiedliwego wzrostu".

wróć do artykułu
  • ~Bingo
    (2019-10-07 12:04)
    "Czy się stoi czy się leży 5 tysiecy się należy". pinokio, przecież to już było w PRL za Gierka. Skończyło się bankructwem Polski w latach 80-tych. Myśmy to widzieli.
  • ~bastard
    (2019-10-06 17:32)
    MITOMAN !!!!! Jakiej sciezki wysokiego wztrostu i wysokich pensji ! Niszczac polskie firmy !!! rozwalajac podatkami startupy !!! Jakie polska ma technologie ??!!! Swoje technologie a nie zagraniczne firmy !!!! Gdzie te 1 000 000 aut elektrycznych mitomanie ! gdzie te 100 000 mieszkan z programu mieszkanie+ mitomanie !!!!!! czy polacy sa naprawde tak glupi zeby uwiezyc mitomanom ! konczy sie efekt wzrostu gospodarczego ! idzie kryzys i spowolnienie ! wtedy sobie motloch wybierze nastepnych obiecywaczy !!!
  • ~rychu
    (2019-10-06 14:44)
    Mateuszek-klamczuszek powiedzial "jestesmy zdeterminowani" ??!!!!!! juz byl taki jeden, Gierek sie nazywal - chcialem dobrze, ale mi sie nie udalo !!!!!!!! w twoim wypadku cel nie jest dobry !!!!!!!! podwyzszenie placy minimalnej ma zapewnic "wzrost" PKB, ktory od dawna opiera sie na konsumpcji !!!!!!!!! dacie ludziom kase, zeby ja wydawali, a inflacja za chwile bedzie dwucyfrowa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~Myśläcy
    (2019-10-06 12:34)
    Lidl Niemcy - płaca kasjers 7 do 9 tys. zł., kierownik 15 tys.zł. Polska Lidl odpowiednio 3.5 do 6.5 tys zł. A ceny w sklepie podobnie. I co ma siē zawllić? Mniej szmalu wyjedzie z Polski.
  • ~varus
    (2019-09-09 20:26)
    Świetnie mieć premiera, który rozumie ekonomię i potrzeby polaków.
  • ~mądrze
    (2019-09-09 20:08)
    Solidarność społeczna we wzroście jest potrzebna bo inaczej do głosu dochodzi dziki kapitalizm, a wtedy sfrustrowani ludzie są w stanie głosować na lewicę.
  • ~voltaren
    (2019-09-09 19:41)
    Nareszcie! Polscy pracodawcy traktują pracowników jak tanią siłę roboczę. Brawo panie premierze, ludzie zasługują na godne pensje.
  • ~natka
    (2019-09-09 19:38)
    Kolejny świetny wywiad z premierem. To jest naprawdę właściwy człowiek na właściwym miejscu. Super, że po wyborach ponownie będzie szefem rządu.
  • ~wiuter
    (2019-09-09 19:36)
    Niestety w Polsce pracodawcy nie szanują pracowników a pensje wypłacają najniższe możliwe. Odgórne regulacje to doskonały pomysł. Popieram Premiera.
  • ~henrykj
    (2019-09-09 19:31)
    Świetny wywiad. Widać, w nim, ze Morawiecki ma plan na gospodarkę.
  • ~malek
    (2019-09-09 14:59)
    Dajemy dobry przykład i zaczynamy od siebie.
  • ~Tev
    (2019-09-09 14:55)
    Pinokio już raz byliśmy milonerami
  • ~Tev
    (2019-09-09 14:44)
    Sto złoty miska ryżu
  • ~Tev
    (2019-09-09 13:40)
    100 złoty wartości 10złotych
  • ~JM
    (2019-09-09 12:39)
    A euro będzie po 10 czy 20 PLN?
  • ~gosc z zagranicy
    (2019-09-09 12:36)
    Najpierw trzeba pracowac i ZYSK MIEC , z tego ZYSKU trzeba PODATKI i inne sprawy ZAPLACIC , bedzie duzy ZYSK _bedzie dobry ZAROBEK_beda STRATY _beda ZWOLNIENIA i maly ZAROBEK. Jak za komuny , partia wszystko kontroluje i nakazuje.
  • ~utylizowac
    (2019-09-09 11:03)
    lze jak morawiecki
  • ~Derwisz
    (2019-09-09 10:50)
    Ale trzeba też panie premierze wyraźnie określić ,żeby suweren wiedział ,że chleb będzie po 20 zł, masło po 50 zł a raty wszystkich kredytów wzrosną dwukrotnie. Wtedy to będzie uczciwe obiecywanie a tak to kolejne kłamstwa i robienie w balona.
  • ~a-go
    (2019-09-09 10:41)
    Oborowa już takie pensje przyznawała. Swoim. NBP podobnie.
  • ~kręciołek
    (2019-09-09 10:36)
    co ma rozdawnictwo pieniędzy wspólnego z nowoczesnymi technologiami?