To nie bankom komercyjnym zależało na modyfikacji prawa bankowego. Postulowali to spółdzielcy

Środowisko frankowiczów lansuje tezę, że uchwalona w styczniu nowelizacja ustawy – Prawo bankowe, w ramach której wpisano do niej zasadę, że bank nie musi pytać kredytobiorcy o zgodę na zmiany w hipotece, to działanie na rzecz banków z dużymi portfelami kredytów walutowych.

wróć do artykułu
  • ~iuhjnm
    (2019-07-29 13:28)
    Dotyczyła SK Banku z Wołomina, któremu kilkaset milionów złotych pożyczył Narodowy Bank Polski. Niecały rok później upadł BS w Nadarzynie należący do zrzeszenia SGB-Banku." - ano wlasnie. Otwarcie sie mowi, ze watpliwych kredytow w Wolominie dla slupow WSI udzielal ........Narodowy Bank Polski. Czy glowne glowy tej instytucji juz zostaly sprawdzone pod katem tych pozyczek? 2015 to jeszcze po i tusek.....
  • ~Kauzyperda
    (2019-07-30 05:24)
    Co za idioci to uchwalili.Art 95 prawa bankowego został znowelizowany w 2011 roku ,po Wyroku Trybunału Konstytucyjnego,że księgi banków nie mogą być dokumentami urzędowymi a prywatnymi. Teraz nie dość.że zmienili przepis to zlekceważyli Wyrok TK ,które to wyroki są niepodważalne .PiS widać jak zechce to po cichu,w nocy zmieni Konstytucję i rano obudzimy się winnym państwie .Nie kompromitujcie już dalej tego kraju zamiast do rządzenia to do kopania rowów ręcznie się tylko nadajecie.

Może zainteresować Cię też: