W nielegalny proceder zaangażowane były podmioty działające na rynku paliw. "Wszczęcie kontroli podatkowej było efektem zaawansowanych prac analitycznych przeprowadzonych przez Trzeci Mazowiecki Urząd Skarbowy w Radomiu. Ścisła współpraca w obszarze walki z szarą strefą oraz wymiana informacji pozwoliły na szybką i zdecydowaną reakcję pracowników i funkcjonariuszy mazowieckiej KAS" - poinformowała KAS.

Reklama

Dodała, że z uwagi na skalę szacowanych uszczupleń podatkowych, zabezpieczono majątek o wartości około 25 mln zł. Zajęto m.in. 93 samochody osobowe, ciężarowe, ciągniki siodłowe oraz naczepy ciężarowe należące do kontrolowanego podmiotu. Zabezpieczono też pompy LPG, zbiorniki paliw, dystrybutory oraz pojazdy specjalistyczne. Zablokowano środki finansowe zgromadzone na firmowych rachunkach bankowych.

Nasza wysoka skuteczność w wykrywaniu karuzel podatkowych to przede wszystkim rezultat zaawansowanych czynności analitycznych. Funkcjonariusze i pracownicy Izby Administracji Skarbowej w Warszawie prowadzą systematyczne i dobrze skoordynowane działania związane z likwidacją "szarej strefy". Ścisła współpraca w tym obszarze pozwala na szybką wymianę informacji i zdecydowaną reakcję. Jest ona dla nas kluczowa w przypadku podejrzenia popełnienia przestępstwa przez kontrolowany podmiot, ponieważ przerwanie karuzeli oznacza wzrost dochodów w budżecie państwa - wskazał cytowany w komunikacie dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Robert Antoszkiewicz.

Reklama