Brak rąk do pracy i wzrost płac. Czy grozi nam wyższa inflacja?

| Aktualizacja:

Płace za chwilę mogą rosnąć w dwucyfrowym tempie. Rynek pracy na razie błyszczy, ale to z niego może przyjść impuls do wzrostu cen albo pogorszenia koniunktury, jeśli deficyt pracowniczy się pogłębi.

wróć do artykułu
  • ~pracowity leming
    (2018-01-18 07:28)
    Niech wiec Kaczor Jarek goraco zaapeluje do Polakow, ktorzy zyja z zasilkow w Starej Unii, zeby wrocili do Polski, ktora jest Ojczyzna wszystkich Polakow. Natomiast europosel Czarnecki niech przeforsuje w PE ustawe o przymusowym odsylaniu bezrobotnych Polek i Polakow do Polski, gdzie Kaczor Jarek da im prace.
  • ~ajax
    (2018-01-18 07:58)
    Płace tak szybko rosną, naprawdę???Tak czytam, czytam i nie wierzę, gdzie tak szybko rosną w Polsce?!Ostatnio podano nawet że średnia płaca to już prawie 5 tyś. zł brutto.Tylko gdzie, chyba tylko w największych miastach?!Niby jest tak super, a Polacy wcale jakoś nie kwapią się do powrotów z zagranicy, ba nawet w dalszym ciągu emigrują za pracą i lepszą płacą.Skoro jest tak rewelacyjnie to dlaczego np. w mojej okolicy większość ofert pracy jest poniżej 3 tyś. zł brutto, a spory % za pensję minimalną lub niewiele więcej???!!!
  • ~Luk
    (2018-01-18 08:09)
    Inflacja czai się za rogiem. I to dwucyfrowa oby nie trzy . To co oczywiste dla prawdziwych ekonomistów oraz analityków rynku (nie pisowskich) nie dociera do suwerena, który beztrosko przejada pinset plus oczekując od Jarzbawa więcej . Jak to mówią miłe złego początki. Kwestia dwóch lat i zderzymy się z katastrofą w finansach państwa i gospodarce. Póki co sondaże pisowi rosną, więc bawmy się.
  • ~kok
    (2018-01-18 08:17)
    ,,(...) boomu gospodarczego w latach 2007–2008." ?
  • ~mgr
    (2018-01-18 08:31)
    Nie można całe życie pracować za płacę minimalną.
  • ~kpt.jajec
    (2018-01-18 08:59)
    Wczesny Gierek nie będzie trwał wiecznie.
  • ~~Ja(bis)
    (2018-01-18 09:04)
    Przy dojnej zmianie? G a l o p u j ą c a ! Tu ... żadne slajdy nie pomogą. EKONOMISTA Kaczyński ... wszechpolecający - też nie. Trzymać się za portfele i ... lokować materialnie pis-złotego!
  • ~przekaz dnia z Sankt Petersburga proszę powielać
    (2018-01-18 09:07)
    Polska mlekiem i miodem płynąca i to wszystko dzięki geniuszowi i niezłomności naszego Naczelnika...
  • ~Vesta
    (2018-01-18 09:29)
    No to ciekawe. U mnie w internacie są 3 miejsca wolne pracy dla wychowawcy. Od roku nie możemy znaleźć chętnych osób do pracy. Ciężko zapewnić ciągłość opieki nie wspominając o wychowaniu czy organizowaniu czegoś wychowankom. Teraz wspomagają nas nauczyciele ze szkoły i dochodzą na dodatkowe godziny. Ale już nie chcą.
  • ~zart nie szamac
    (2018-01-18 09:33)
    Brak rak do pracy? Brudzinski juz wam szykuje tania sile robocza...kolorowi chca pracy a nie socjalu. Niecz zyje 1 maja!!!!
  • ~vz
    (2018-01-18 09:35)
    O tak płace rosną w tempie 2 cyfrowym z miski ryżu do dwóch
  • ~Filip
    (2018-01-18 10:40)
    Nareszcie dogonimy zachód Europy w wynagrodzeniach. Zwiększy się ilość świadomych obywateli.
  • ~BULshit
    (2018-01-18 13:28)
    co ten gus za farmazony opowiada z tego wynika, że w poprzednim roku powinnienem dostać kilkaset złotych podwyżki na miesiąc, bulshit kompletny
  • ~qqq
    (2018-01-18 16:12)
    Cała komunistyczna polityka rozdawnictwa PiS prowadzi do hiperinflacji. To jest dokładne powtórzenie sytuacji z lat 80tych, która skończyla się hiperinflacją 1000 procent. Jesli ktoś tego nie widzi to jest durniem. Popierają to ludzie typu Ferdynand Kiepski, którzy całe życie specjalizują się w wyciąganiu zasilkow od państwa.Najgorzej wyjdą na tym emeryci bo zdechną z głodu.
  • ~outor
    (2018-01-18 20:03)
    Ludzie poniżej 40-tki , zwiewajcie póki jeszcze otwarte granice.
  • ~pis_zniszczy_polske
    (2018-01-19 02:02)
    Pis=Hiperinflacja. Pis pusi Polakow z torbami ! Rozdawnictwo, byle sie utrzymac przy korycie, zniszczy Polske !
  • ~hanka
    (2018-01-19 09:21)
    jakoś nie zauważyłam żeby płace tak szybko rosły. W moim otoczeniu wiele osób w dalszym ciągu zarabia najniższą krajową
  • ~Kryzys 2018