Analitycy: Złoty po raz kolejny najsłabszą walutą regionu. A w tle Rzepliński z Szałamachą...

| Aktualizacja:

W czwartek złoty znowu był najsłabszą walutą naszego regionu. Analitycy wskazują m.in. na sprawę listu ministra finansów do prezesa TK. Ok. godz. 17.30 za euro trzeba było zapłacić 4,42 zł, za dolara 3,87 zł, za franka szwajcarskiego 4,00 zł, a za funta 5,62 zł.

wróć do artykułu
  • ~starszy pan
    (2016-05-08 01:46)
    Co wy macie do pana prof. Rzeplińskiego ? Pani Beata zwana premier pani ogłosiła przecież ,że Szmałacha PRZEWODZI ZESPOŁOWI TWORZENIA NOWEGO PODATKU ponoć rewolucja w światowej ekonomice .Pan prof. nic w tej materii nie działa to nie jego dziedzina . Zastanawiam się czy to nie jest ten słynny LEWAR pani Jadzi zwanej też niekiedy prof.
  • ~gugcia
    (2016-05-07 20:56)
    generalnie nic nowego na razie sie nie dzieje,kantory kupuja euro po 4,36 zl, nie widac aby placily wiecej.Caly ten szum jest medialny,kto dlugo zyje,jak ja,pamieta euro po 4,95 zl w lutym 2009,a tak w ogole to zloty jest o wiele za mocny- w 2001 roku 1 DM byla po 2 zl,1 euro to 2 DM,czli 4 zl,i tak od 2001 roku,po 15 latach w Polsce skok z 4,20 na 4,40 zl za euro,czyli wartosc zlotego realnie tylko o 10% w dol do wartosci zlotego w roku 2001! A skok cen jaki byl w Polsce od 2001? Gigantyczny.Popatrzcie jakie byly w 2001 ceny w Polsce a dzis.Czyli zloty jest od lat sztucznie za silny,ratuje go sztucznie BGK i NBP,zasilany po cichu z UE i EBC,Kolodko sie kiedys wygadal,ze jest cicha umowa z EBC,ze kurs sredni euro w Polsce ma byc ok.4,30 zl i to sztucznie utrzymuja.Bez sztucznej pomocy dla zlotego realny kurs euro do zl bylby dzis ok.5 do 5,50 zl.Niech pamietaja o tym ludzie zadluzeni w obcej walucie (glownie we frankach),gromadzcie prawdziwe franki w swoich skarpetach,bo jak cos rabnie w UE lub w naszej relacji UE a Polska,rozpad UE?, (np. awantura o migrantow,wyjscie GB,itp.) to frank moze byc ponad 5 zl,a euro ok. 5,50 z, nawet i 6 zll.I to nie jest science fiction,to realne wzrosty,nawet w tym lub przyszlym roku.A rzad PiS moze nie ratowac kursu zlotego,bo moze mu zalezec na sukcesie polskiego eksportu.Tak swoja potege zbudowaly Chiny,a my mamy tez takie narzedzie posiadajac zlotego i swoja polityke kursowa.
  • ~ekonomista
    (2016-05-07 11:34)
    Polska ma najslabsza walute w regionie, poniewaz Polska jest najslabszym panstwem regionu. Polska jest najslabszym panstwem regionu, poniewaz za rzadow Tuska z PO Polska nie inwestowala w szkolnictwo i w wysokie technologie, tylko inwestowala w stadiony futbolowe i w pilkarzykow. Takze PiS nie inwestuje w szkolnictwo i w wysokie technologie, bo PiS odnalazl swoje powolanie w upartym szkodzeniu Rosji, w ktorej Polska moglaby wiele zarobic, gdyby w Polsce ekonomia byla wazniejsza od rozmaitych doktryn - n.p. od doktryny pilkarskiej i od doktryny Pilsudskiego.
  • ~Jasio suweren
    (2016-05-06 16:12)
    Fanatycy i nieudacznicy z PiSu rozwalili wizytówkę Polski jakim była stadnina koni w Janowie Podlaskim, rozdawnictwem pieniędzy rozwalili złotówkę (dla mnie lepiej, nie mieszkam w Polsce), rozwalili Trybunał K., obecnie konstytucja nie działa. Rozwalili jedność Polaków, rozwalili kościól katolicki, który obecnie stał się przystawką PiSu. Suweren mówi dość hańby i chamstwa w państwie. Paszoł won
  • ~ruinacja
    (2016-05-06 02:12)
    Teraz to już rozumiem skąd pani Beata (jak skandował prezes) wzięła tą ruinę ? Wszystko sie sypie pani Beato ,okazuje się ,że ruina nie było stawanie przed zmruszałym murem IXXw fabryki nici w Nowej Soli a obok kwitnąca XXI w ,lecz rozwalanie gospodarki dobrze rozwijającej się . W Brzeszczach też jakoś nie wychodziło ?
  • ~romank
    (2016-05-06 00:45)
    kiedy geba rzeplinskiego zniknie z mediow
  • ~godot
    (2016-05-05 23:52)
    Jeśli ktoś ma kredyt we frankach i głosował na PiS to zwyczajnie zasłużył sobie na los bankruta.
  • ~komisja_wenecka
    (2016-05-05 23:49)
    Przeciez Pisowi rzekomo wisi opnia "jakiejs tam" kolejnej agencji :DDD
  • ~abc de
    (2016-05-05 22:34)
    Dla kogo pracuje ten Rzepinski, bo dla Polski napewno nie.
  • ~teściowa
    (2016-05-05 22:23)
    Hej frankowicze !! co było dzisiaj na obiadek?? polski kawior, czyli kaszanka?!! Tfu!! niedobre. Sprzedawajcie swoje apartamenty, zanim komornik tego nie zrobi!! Przenoście się do , teściowej na kozetkę !! kozetka, niestety, skrzypi, więc bzykać się będziecie tylko raz w tygodniu gdy teściowa jest w kościółku na nieszporach !!
  • ~cxza
    (2016-05-05 20:09)
    Rzepliskiego przed Trubuna Konstytucyjny powiedzia petrui
  • ~kate
    (2016-05-05 19:59)
    Przecież taki kurs walut utrzymuje się już od dobrych kilku dni i jak twierdzą POWAŻNI analitycy jest to ruch spekulacyjny na który nasz rynek jest narażony. Takie zagrywki były wobec Polski nono stop -napiszcie ile kasy wtopił poprzedni rząd aby to trochę przystopować.Nie ma co straszyć, uspokoi sie. A ze Rzepliński to kawał .... to inna sprawa
  • ~olo
    (2016-05-05 19:38)
    No... w końcu po- szło... Tak długo tekst zmieniałem, po- czątkowo był b...ardzo krytyczny. der dziennik jakoś nie przyjmował....złagodziłem pewne wyrazy...też nic. W końcu wyszły hymny POchwalne dla łaj. .. daków i...P.O> szło. Trochę to dziwne :-) Dla pewności napiszę Polska lecz z małej litery, to na bank pójdzie " :-)
  • ~Macisław Płatow
    (2016-05-05 19:23)
    Im bardziej zł słabsza walutą ,tym lepiej dla Polski. Eksport -łatwiej coś sprzedać,oraz widmo Euro oddala się od Polski.Bez Nerw do wiosny wytrzymamy.
  • ~11
    (2016-05-05 19:22)
    Szałamacha lepiej napisz do Kaczora niech przestanie skrzeczeć !!! bo € wkrótce będzie po 5 zeta
  • ~ala
    (2016-05-05 19:15)
    kazdy wasz tekst rownie dobrze moglby sie zaczynac od slow "Heidi, heido, heida"
  • ~Gosc
    (2016-05-05 19:03)
    GO..OWNO!
  • ~Gosc
    (2016-05-05 19:01)
    Piekna nazwa: Zloty! I co? *******
  • ~Walther
    (2016-05-05 18:50)
    Dla mnie rządy pisu to super sprawa ( jestem marynarzem) zarabiam w dolcach i dawno dzięki działaniom tych patałachów tak dobrze nie zarobiłem :D Dom zbuduje szybciej niż myślałem :))) Go o go Pis - dolar za 5 złotych !!!!! Dacie radę :)
  • ~annaWe
    (2016-05-05 18:50)
    No jesli ten niespelna rozumu minister pisowski nie wiedzial ze takie listy stanowia rodzaj czerwonej flagi to nic dziwnego. Cala ta partia jest tak z przypadku ze juz nic nie dziwi. Tego minstra chyba wzieli z lapanki trzeciego sortu, bo normalni fachowcy tak nie reaguja.

Może zainteresować Cię też: