Fala upadłości konsumenckich nabiera rozpędu. Oto portret Polaka bankruta...

 Fala upadłości konsumenckich nabiera rozpędu. Odwrotnie niż wśród przedsiębiorstw, gdzie ich ubywa. Kredyty hipoteczne nie mają na to wpływu.

wróć do artykułu
 • ~koleś123
  (2016-04-05 17:13)
  Bańka, ten lobbysta banków zagranicznych w Polsce, mówi , że "Bankrutujący konsumenci z kredytem hipotecznym to wciąż jednostkowe przypadki." Ciekawe skąd takie informacje ma? W necie są dostępne analizy z całego 2015 r. na bazie złożonych wniosków i ogłoszonych upadłości, że 25% tych ludzi stanowią tzw. frankowicze posiadający tzw. "kredyt hipoteczny indeksowany/denominowany do chf"
 • ~Maxim
  (2016-04-05 16:14)
  Pani Otto, już w pierwszym zdaniu jest błąd (nieścisłość). 662 osób ogłosiło upadłość w 2015 roku, proszę to dopisać, wpis sugeruje jakby to dotyczyło obecnego roku. 151 upadłości było w 2014, kiedy obowiązywały stare przepisy. Raport Bisnode Polska wydano w 2015 i dotyczył lat poprzednich. A przez cały 2015 rok upadło ponad 3 tysiące osób.
 • ~Obserwator
  (2016-04-05 14:35)
  Wzorce idą z góry. Ludzie widzą jak państwowe kopalnie szastają pieniędzmi i przywilejami na prawo i lewo a jak kończą się pieniądze to wyprowadza się personel na ulice, robi hecę przed kamerami i za jakiś czas długi w czarodziejski sposób znikają. Problem w tym, że dłużnikom indywidualnym trudno się skrzyknąć aby wspólnie spalić trochę opon i połamać kości przypadkowym stróżom prawa, dlatego są "tanim żerowiskiem" dla wszelkiej maści windykatorów i komorników. Ekonomia nie ma tu nic do rzeczy tylko liczy się twarda pięść lub jej brak. Tak mniej więcej wygląda III RP.
 • ~frank
  (2016-04-05 10:15)
  MANIFESTACJA 16 kwietnia 2016 w Warszawie Posiadasz toksyczne zobowiązanie we frankach, (które nie spełnia warunków prawa polskiego aby nazywać go kredytem hipotecznym), zostałeś nabity w polisolokatę, może płacisz bezprawnie Ubezpieczenie Niskiego Wkładu (które nie chroni Ciebie lecz bank), może bank obciąża cię bezprawnie monitami w wysokości kilkudziesięciu złotych, a może po prostu płacisz największe opłaty za ROR w Europie (tak ,tak to prawda)? Frankowiczu! Pamiętaj, że Twój dług wynosi dwukrotnie więcej niż początkowa kwota kredytu, w razie tragedii żywiciela rodziny jego mieszkanie nie starczy na pokrycie zobowiązań dla banksterów, musisz pokazać, że nie o takim kredycie Cię informował doradca, gdy ten kredyt brałeś.