Prezes PZU kreśli czarny scenariusz. Wylicza banki, które nie mają szansy przetrwać

| Aktualizacja:

PZU chce kupić 2-4 banki i "złożyć je razem" tak, by powstał piąty bank w Polsce pod względem wielkości aktywów, zapowiedział prezes PZU Andrzej Klesyk. W jego ocenie, banki od 6. do 20. pozycji pod względem sumy bilansowej nie mają szansy przetrwać ze względu na wymogi kapitałowe.

wróć do artykułu
  • ~ob.RP
    (2015-12-08 19:52)
    Polska to obywatele a nie banki, które żyją kosztem obywateli.
  • ~miljoner
    (2015-07-27 08:39)
    Dzięki temu nie ubezpieczam niczego w pzu.
  • ~reformator
    (2015-07-25 15:36)
    ubezpieczenia powinny być jak sądy czy administracja pod egidą państwa i działać jak ubezpieczenia wzajemne czyli bez zysku-jeśli są zyski przeznaczamy je na obniżenie składek a nie pompujemy do kieszeni cwaniakom
  • ~kac
    (2015-07-25 12:51)
    bank obsługujący mój kredyt, na okoliczność wydania dokumentu (wyciąg) pobrał 30 pln.
    Oczywiście, że taki dokument powinnam otrzymać za darmo, bo i tak mi nie jest lekko. Nie będę współczuła, jak prezesi będą musieli odjąć jedno zero zysku. Sorry teraz zapowiada się klimat nie dla bogaczy.
  • ~Ferdekiepski
    (2015-07-25 12:46)
    Polacy popełniają samobójstwa i to nie jest zmartwieniem ani dla banków ani rządu ani dziennikarzy.
  • ~chłopie jesteś śmieszny
    (2015-07-24 20:35)
    Klesyk ty naprawdę wierzysz że coś wiesz ?
  • ~weuj
    (2015-07-24 17:58)
    nie placi podatkow w Polsce , firmy zarejestrowane w rajach podatkowych i zaraz nagroda od prezydenta, ORDER:) to jest polska Partii PO> Nagradzac swoich.
  • ~x
    (2015-07-24 13:48)
    Gdzie ta lista banków? Mówi się o pozycjach6 do 20.?
  • ~pampi
    (2015-07-24 09:28)
    No fajnie tylko gdzie ta lista banków o której piszecie?
  • ~WLA
    (2015-07-23 20:13)
    A ja nie korzystam już z banków. Jak potrzebuję gotówki wchodzę na http://przegladpozyczkowy.pl/zestawienie-pozyczek/ i wybieram coś dla siebie. Banki za długo podejmują decyzje.
  • ~fredek
    (2015-07-23 13:27)
    banki przez ostatnie kilkanaście lat wyprowadziły z Polski (czytaj okradły Polaków) na kilkaset miliardów złotych . z samych przekrętów na kursie franka ukradły ok. 50 mld zł a teraz kłamią że stracą na przewalutowaniu. To tak jakby kieszonkowiec który ukradł ci na ulicy portfel z zawartością 1000 zł tłumaczył przed sądem że jeżeli sąd nakaże jemu zwrot ukradzionej kwoty on straci 1000 zł.
  • ~Wierzacy w Boga i siebie
    (2015-07-15 14:20)
    Nie wierze w przepowiednie tkz ekspertow ,gadajacych madrych glow ktorymi mozna obdzielic jeszcze pare stacji telewizyjnych lub radiowych a ktorzy tak naprawde niczego w swoim zyciu zawodowym nie osiagneli,bo oprocz pustej gadaniny za ktora im placa sami nic nie potrafia zrobic bo sa za tchorzliwi.Ufam nowemu prezydentowi ze bedzie czlowiekiem odwaznym nie bojacym sie nowych wyzwan,wiem ze nowy rzad tez nie siadzie pod zyrandolem.A w ogole trzeba zmienic ta kuriozalna ustawe na przyszlosc ze kazdy nowowybrany prezydent rozpoczyna prace maksymalnie 2 tygodnie po wybraniu go przez narod a nie jak teraz ,ten ktoremu juz podziekowano rzadzi sie jak szara ges,a fora ze Dwora!
  • ~xyz
    (2015-07-13 10:04)
    Ekonomistą nie jestem ale gdzieś czytałem że alior jest mocno umoczony we frakach a jak widomo frankowicze mają coraz gorszą spłacalność.
    żeby się nie okazało że ta tranzakcja ma na celu przeżucenie kosztów ryzykownych produktów bankowych na polski kapitał.
    Kiedy krdyty były dobrze spłacane to akcje były w rękach obcego kapitału kiedy zaczyna piramidka się walić to odpowiedzialność przejmuje polski kapitał?
  • ~riva
    (2015-07-12 22:51)
    dobrze, że mam z getinem do czynienia, ten bank nie upadnie. jest pewny, solidny a do tego polski, więc na niego stawiam.
  • ~LisEKX
    (2015-07-12 21:24)
    Na czym POlega polskość tych najbogatszych polaków skoro podatki nie płaca Polsce ???
    Za co odbierali od PO medale, za jakie zasługi ??? I dla kogo ?
  • ~NIESTETY, NIESTETY, NIESTETY.
    (2015-07-12 18:42)
    No niestety to jest najdroższy zakład w Polsce miałem z nim do czynienia ponad 20 - lat, a co do odszkodowań to z reguły próbuje je ominąć.
  • ~up&down
    (2015-07-12 16:08)
    Trzeba było myśleć zanim zanim paru cwaniakom zachciało się kapitalizmu i przejęcia państwowych aktywów ! Teraz to sobie możecie ...
    Banda półgłówków, która dała wiarę pajacom co na kilka dni wyjeżdżała na wspaniały zachód i widziała reprezentacyjne city choć kilka metrów dalej były niewolnicze lepianki. Debile z wytrzeszczem na widok cocacoli.
    Dzień w dzień co komentarz to biadolenie albo dziecinne mrzonki o odzyskaniu kraju. Tojtoja nawet nie uda się wam odebrać jeśli kapitalistycznej bandzie nie będzie to na rękę !
  • ~mmm
    (2015-07-12 14:01)
    szykują miejsce do prezesowaniw dla j.k. Bieleckiego.
  • ~leon
    (2015-07-12 10:54)
    A kim są właściciele PZU?
  • ~lolbo tak
    (2015-07-12 09:48)
    ja oczywiście wohl, Polska 50 banków a biedne Niemcy tylko 20, jak nazwać ten polski obłęd.???

Może zainteresować Cię też: