Banki to nie samo zło? Woś w obronie banksterów

| Aktualizacja:

Obarczenie chciwości sektora bankowego winą za wszystkie patologie współczesnej gospodarki jest łatwe i kuszące. Ale, niestety, nieprawdziwe i mało konstruktywne.

wróć do artykułu
 • ~qaduq
  (2015-04-06 23:25)
  Banki same się obronią. Jedynym zarzutem jest zbyt małe zadłużenie społeczeństwa, co raczej dobrze świadczy o rozeznaniu zamożności, wbrew peanom, o zielonej wyspie. Dobrą tradycją zapisały się próby przechodzenia wicepremierów i premierów do sektora bankowego. Może warto zawczasu założyć jakiś bank opieki spocjalnei i zdrowotnej, aby nie zmuszać kolejnego szefa rządu do szukania pracy na emigracji?
 • ~teściowa
  (2015-04-06 19:42)
  Hej frankowicze !! co było dzisiaj na obiadek?? polski kawior, czyli kaszanka?!! Tfu!! niedobre.
  Sprzedawajcie swoje apartamenty, zanim komornik tego nie zrobi!! Przenoście się do ,
  teściowej na kozetkę !! kozetka, niestety, skrzypi, więc bzykać się będziecie tylko raz w tygodniu
  gdy teściowa jest w kościółku na nieszporach !!
 • ~okradany od 1000 lat zgodnie z prawem
  (2015-04-12 09:22)
  Tekst sponsorowany przez banki. Jest świetna odpowiedź internautów ~Frankowicz 2015-04-06 10:53 i ~okradziony2015-04-06 22:33 .
  Spaślaki czyli banksterzy znowu głowy podniosły – np. w ,, Rzepie” jest artykuł, że banki pokrywają straty SKOK-ów ze swoich dochodów ,,Za czyje pieniądze ratowane są SKOK" Miecz. Groszek, 09.04.2015. Oczywiście tchórzliwy wiceprezes Związku Banków Polskich nie ujawnia swego nazwiska. Mnie do PKO BP zapisano na siłę - zlikwidowano kasę wypłat w zakładzie pracy i zaczęto przelewać na konto. Zrazu było darmowe. Dziś już płacę miesięcznie od 10 - 15 zł. Co daje rocznie PKO BP 180 zł + przelewy elektroniczne, korzystanie z karty kodów. Lekko biorąc mają ze mnie około 500 zł rocznie. Tyle nie mogę odłożyć do skarpety.
  A wszystko odbywa się elektronicznie. Szlag mnie trafia, gdy czytam, że prezesi banków zarabiają po 100 tys miesięcznie. A pracowników w banku co raz mniej i coraz mniej rzetelności od nich. Pracują przy monitorach i to oni generują tak wysokie dochody zarządzających. Prezesi i kadra zarządzających banksterów – ogranicza liczbę zatrudnionych podwładnych, a sobie kasę wypłacają co raz większą. Mój osobisty prezes PKO BP, który ma ze mnie dochód rocznie około 1 tys. zł /ano tak, bo tam mam lokaty groszowe, ale odsetki mam płacone śmieszne/ – potrafił zapłacić celebrycie niesamowite wynagrodzenie za reklamę. I wydać miliony na poprawkę kolorystyczną loga banku PKO BP.
  I chrzanią teraz niczym prezesi spółdzielców, OFE , ludzie PZPR/SLD, ludzie SKOK-ów, PSL, urzędnicy, że wszystko się kręci dzięki nim. A g..o.
  Jesteśmy bardzo ubodzy, po prostu nie mogliby tyle zarabiać, gdyby państwo nie dało im naszej kasy. A daje naszą kasę poprzez wydawanie ustaw i rozporządzeń. Zwrócicie uwagę ile zarabiają ludzie w rządzi i w Zgromadzeniu Narodowym. Złodzieje u władzy mówią, że mają prawo do dysponowania zawłaszczonych naszych pieniędzy, w/g swego uznania. Czyli zachowują się jak agenci Rzymu. Ich stać /za nasze pieniądze/ na wielką świątynie Opatrzności Bożej, a wkoło niej armia ograbionych, bezdomnych żebraków całujących po rękach księdza, kłaniających się banksterom, wójtom, burmistrzom i innym bogatym, bo 2 zł do żebraczej miseczki rzucili.
 • ~Mnietek
  (2015-04-06 13:24)
  Te wszystkie sponsorowane przez banki artykuły czy programy telewizyjne jak ognia unikają odpowiedzi na fundamentalne pytanie. Czy kredyty frankowe są legalne? Tzn. czy banki rzeczywiście pożyczały franki i teraz muszą je oddać, czy pożyczały złotówki, a frank jest jedynie wskaźnikiem, którego używa się teraz, aby złupić klientów. Z tego co wiem, ta operacja była całkowicie nielegalna, więc umowy powinny zostać unieważnione. Co do strat banków, chyba kpina!? Jakich strat? Przecież one nie muszą nikomu oddawać franków, więc żadnych strat nie mają, wręcz przeciwnie, nachapały się podwójnie dzięki wzrostowi kursy franka. Moim zdaniem powinny nie tylko przewalutować kredyty na PLN w/g kursu z dnia zawarcia umowy, ale też zwrócić klientom przynajmniej część kasy, którą NIEUCZCIWIE zarobiły. Ale aby to się stało, należy wyjść na ulicę i protestować tak jak Grecy. Czyli konkretny dym, a nie łażenie z transparentami. Inaczej nasz rząd, siedzący w kieszeni u banksterów nie kiwnie palcem w bucie.
 • ~Frankowicz
  (2015-04-06 10:53)
  Panie Woś problemy które Pan porusza mają pewnie swoje podłoże w sponsorowaniu Pana przez Banki ? Nie chodzi o bezposrednie przyjmowanie przez Pana ale przez poszczególne tytuły gazet zamieswzczanych w nich reklam bankowych.Jest to ukryty sprytnie sposób pozyskiwania przychylności gazet i wydawnictw.
  Problem u nas w kraju polega na zwykłej uczciwości bowiem jak Pan zapewne wie nie nyły to kredyty tzw frankowe ,a złotówkowe z wmontowaną w nie klauzulą niedozwoloną lub klauzulami,które pozwalały np.Bankom sprzedawać i kupować waluty w/g swojego kursu ,ktory nie dośc ,że była to sprzedaż fikcyjna(nelegalna) to dodatkowo kurs wyznaczany w/g Tabeli Banku.Kurs był okreslany w oparciu o coś co nie dało się zweryfikować .To samo dotyczyło odsetek.równie podwyższanych w/g widzimisie banksterów.Sedno problemu tkwi jeszcze w czym innym polskie prawo bankowe nie zezwala aby kwota udzielonego kredytu wzrastała wraz ze wzrostem spekulacyjnym kursu waluty.
  Ile wziąłeś tyle masz zwrócić i w takiej walucie w jakiej wziołeś .Nie będę tu szczególowo zagłebiał się w poszczególne przepisy Kodeksu Cywilnego .Umowy te nie doiść,że w/g naszego prawa nie powinny obowiązywać bo są sprzeczne z ustawq (chodzi o umowy z lat 200-200) to dodatkowo zawierają klauzule niedozwolone ,ktore to klauzule są nieważne z mocy prawa od momentu podpisania umowy a więc ex tunc.Dalsza kwestia to pobieranie odsetek przez Banki od wzrastającej kwoty kapitału .Czyli jeżeli ktoś wziął kredyt np.200.000 złotych to bank nalicza mu od kwoty 400.000 w/g wyliczenia obecnego kursu .Tego żadna umowa kredytowa nie reguluje ,a więc jak to jest Panie Woś czy to jest uczciwe i zgodne z prawem.Polski Rząd nie reaguje bowiem boi się Banksterów ,że nie będzie im miał kto pożyczyć na kampanię wyborczą,Banksterzy straszą,że system się zawali jeżeli będą musieli zwrócić to co ukradli .To nie frankowicze chcą pomocy od Rządu to banki nie chcą zwrócić zagrabionych pieniędzy.Rząd i Banki mają za nic polskie prawo ,za nic wyroki polskich Sądów .My chcemy tylko tylle aby banki oddały to co ukradły dzialając wbrew polskiemu prawu.Tyle i tylko tyle.Pan mydli oczy problemami ,które nie dotyczą tego tematu.Banki chcą aby to POlski podatnik zapłacił za ich oszustwa a Pan im w tym stara się pomóż.Gratuluję obiektywności i zaangażaowania po stronie banksterów
 • ~bydłoszewski
  (2015-04-06 09:22)
  Szczególnie uczciwe są zapisy drobnym , prawie niewidocznym druczkiem ważne dla konsumenta w umowie kredytowej .
 • ~dnozpeło
  (2015-04-06 11:18)
  W Słupsku dzięki obecnemu (nie)rządowi powstało bardzo dużo banków - obcy kapitał ! !
  DLACZEGO tak się dzieje, że zezwala się w Polsce aby obce nacje wysysał polski pieniądz???
 • ~Teresa
  (2015-04-06 12:18)
  Mam takie uczucie, że bankierzy to złodzieje. Od kredytobiorców biorą przykładowo 6-8 %, a tym którzy maja u nich swoje oszczędności zmniejszają do poniżej 0,5% i jeszcze biorą od tego podatek , więc jak to nazwać inaczej jak rolowanie .ludzi.
 • ~NO COMENT
  (2015-04-06 12:12)
  Prezesi banków dostają coraz więcej. ZOBACZ ZESTAWIENIE ZAROBKÓW

  2015-03-25 09:10 | Aktualności | Komentarze: 26

  Około 230 milionów złotych to kwota, jaką zarobiło w ubiegłym roku ponad 240 członków zarządów i rad nadzorczych 15 krajowych banków
 • ~Devil
  (2015-04-06 12:45)
  Najbardziej opłacalny dla banków i rządu jest niewolnik PO k u r w i e ń c y Tuskowe...
 • ~natan
  (2015-04-06 13:08)
  a kto to jest Woś?
 • ~Devil
  (2015-04-06 13:18)
  Wymawia się Łoś
 • ~007
  (2015-04-07 00:56)
  Hej... Komorowski jak tam "kolesie" z Wołomina?
 • ~okradziony
  (2015-04-06 22:33)
  Artykuł lobbysty bankowego albo na zamówienie bankowców. Dezinformacja , która w sposób prymitywny pomija ZNIEWOLENIE EKONOMICZNE zafundowane przez banki bezkarnie tysiącom polskich Rodzin przy pomocy systemu PRZEMOCY FINANSOWO-PRAWNEJ dewastują skutecznie Polskę. BEZPRAWIE BANKÓW możliwe jest dzięki najwyzszym władzom Polski. NIK w swoim Raporcie opublikowanym w 2014 (cisza) demaskuje wszystkie problemy ,zaczynając od braku nadzoru Skutek 800 tys.HAZARDOWYCH TWORÓW nazwanych kredytami indeks.CHF, PolisoLokaty szacunki mówią o liczbie oszukanych ponad 5 mln. itd.Ludzie świadomi Oszustwa domagają się szacunku dla prawa , opluwni są przed OSZUSTÓW BANKOWYCH I ICH POMAGIERÓW. Ostatnio do BANKSTERÓW dołćzyli niektórzy sędziowie , wydając kompromitujące orzeczenia .Rzucanie KŁÓD POD NOGI skrzywdzonym ,spowoduje , że banki w ramach ugody mogą szybciej rozwiązać problemy. Targowica wysłała list do Trybunału Sprawiedliwości UE w obronie bezprawia banków. Oczekujemy wyjaśnień publicznych .
 • ~jac
  (2015-04-06 21:05)
  Jaka jest różnica pomiędzy bankiem a salonem samochodowym firmy np "Mercedes"?
  Kiedy mercedes wypuści na rynek wadliwy produkt, to organizuje akcję naprawczą, na swój koszt wzywa wszystkich nabywców i usuwa wadę. Banki, które wypuściły wadliwy produkt, stawiają na baczność polski rząd i życzą sobie funduszu, który przejmie za nich koszta wadliwego produktu. Przy tym różnica jest jeszcze taka, że wada w mercedesie jest wynikiem niezamierzonego błędu, natomiast wada produktu bankowego jest wynikiem zaplanowanego skoku na kasę ze świadomością łamania prawa cywilnego.
 • ~tora
  (2015-04-06 15:44)
  bo nie są. już nie popadajmy w paranoję. mam teraz konto getin up, i jestem bardzo zadowolona. każdy bank ma coś za uszami, ale jeśli dla klienta jest fair to nie ma się co czepiać. to konto jest akurat na miarę naszych czasów, dzięki przelewom przez facebooka i karcie z wyświetlaczem.
 • ~gosc
  (2015-04-06 14:49)
  Zdziwil bym sie zeby taki cwaniak ,kretacz jak WOS ,nie popieral BANKOW.
 • ~darek
  (2015-04-06 12:00)
  I PO CO TEN PŁACZ I WYBIELANIE???
  jak prywatnie drukujecie funta i dolara,a wy to dystrybuujecie na cały świat to sprzedawczyki i mordercy jesteście i za to bezpośrednio odpowiadacie
  bo zysk ma tylko ten co drukuje Tumany sumienia i nie ma tu ekonomi
  bo rozprowadzacie przecież fałszywy pieniądz...
 • ~bezrobotny
  (2015-04-06 11:00)
  co ten (nie)rząd wyczynia?
  np. w Słupsku w ostatnim czasie co chwile widać jakiś obcy bank?
  co to ma znaczyć???
 • ~Jacek .
  (2015-04-06 10:01)
  Co zrobił Belko podatek od oszczędności to dopiero przekręt i cicho sza .