Ile kosztowały nas święta? Z portfeli wyparowały grube miliardy

Nawet 26 miliardów złotych mogli wydać Polacy na tegoroczne święta Bożego Narodzenia. Ponad 10 miliardów przeznaczyliśmy, według badań, na prezenty. I choć większość z nas wydatki pokryła z bieżących dochodów, część musiała się zadłużyć.

wróć do artykułu
  • ~kaisa
    (2014-02-10 12:01)
    Moje były skromne, bo postanowiłam zaczac odkładać na lokatach w getin banku a nie wydawać pieniądze na ogrom jedzenia, które potem się wyrzuci. Jak się okazało był to dobry wybór.
  • ~Kamil
    (2013-12-30 18:07)
    Na święta nie patrzy się pod tym kątem. Wiadomo są raz w roku i można zaszaleć. Większość prezentów u mnie była praktyczna. Wymieniliśmy dzieciom komputer, pożyczyliśmy dodatkowo w skoku Chmielewskiego by był lepiej wyposażony. Dzieci szczęśliwe a my również bo przyda się przy nauce czy zabawie.
  • ~kra kra kra
    (2013-12-30 00:26)
    kler zadowolony ze polaczki tyle wydali na te idiotyczne świeto kościelne kler mówi ciemniakom ze po śmierci ida do rayu a idioci w to wierza to ile jest w polsce idiotów około 80% polska idiotami stoi tusk to opus dei legiony hrystusa agent watykanu
  • ~DA;;
    (2013-12-29 23:08)
    PREZENTY DLA GRZECZNYCH DZIECI OD WIEKÓW PRZYNOSIŁ ŚW MIKOŁAJ.

    Prezenty po choinkę ,dla dorosłych i dzieci to wymysł sieci handlowej
    , TO NIE JEST POLSKA TRADYCJA ..
  • ~jkjjk
    (2013-12-29 13:51)
    ~jankefor sam naucz się czytać ze zrozumieniem, kilkaset % w skali roku.
  • ~jankefor
    (2013-12-29 07:58)
    Pani Hanna Frajnt niech wróci do szkoły podstawowej do nauki czytania ze zrozumieniem. Kilkaset procent odsetek to tzw RRSO a nie rzeczywiste odsetki, przykład pożyczka 500 zł po miesiącu do oddania 650 zł więc 30% a nie kilkaset . Debilka
  • ~Lukasz
    (2013-12-29 04:16)
    jestem po zawodowce ,zarabiam 1200 pln netto niestac Mnie na prezenty.
    Klepie biede !!!
  • ~wesoly emeryt...
    (2013-12-28 19:02)
    Tak naprawde wiem, ze na prezenty wydalem dokladnie 2793 zlote. A na zakup zywnosci raptem 300... i gdziez mi tam jeszcze do owych miliardow...
  • ~Mark Steier
    (2013-12-28 13:57)
    Ja wydaje co tydzien na trzy sztangi John Player Special 120 € i nie narzekam. Swieta mam w tupie !
  • ~Leopold
    (2013-12-28 11:30)
    Ludzie wolą się zadłużać niż oszczędzać bo mamy rządy, które są w stanie oskubać. Choćby OFE. Jaka pewność, że Banki, które nie są już polskie nie wywiozą kapitału , a Państwo,zwane zielona wyspa okaże się bankrutem i nie wypłaci? Dowody na grabież mamy , a też zadłużyli każdego Polaka dranie na dziesiątki tysięcy. To nie jest kraj dla zwykłych ludzi , więc lepiej korzystać póki można jeszcze.
  • ~albert
    (2013-12-28 11:28)
    Idiotyczny tytuł ! Przecież te miliardy nie wyparowały a zostały przejedzone, przepite, wydane na upominki. Wyparowały pieniądze z Amber Gold ale to już z dziejów judzkiej głupoty i pazerności !
  • ~emeryt 5
    (2013-12-28 10:49)
    Nie rozumiem, jak można zadłużać się na Święta ? Czy muszą być uginające się od jedzenia stoły i drogie prezenty ? 40-50 lat temu dostawaliśmy czekoladę i dwa pomarańcze na pięcioro dzieci i musieliśmy się tym podzielić. Dla dorosłych nie było prezentów, a ewentualnie jakaś flaszeczka alkoholu do wspólnego wypicia z rodziną. Wiadomo, że świat idzie do przodu i ludziom jest coraz lepiej, więc w tym roku wydaliśmy z żoną ok. 500 zł na jedzenie świąteczne i prezenty dla dzieci i wnuków. To co dawniej można było kupić tylko na Święta, teraz można kupić na co dzień . Nie samym chlebem człowiek żyje, więc Święta powinniśmy głównie przeżywać duchowo, a nie materialnie.
  • ~obcokrajowiec
    (2013-12-28 10:43)
    Mam naprawde dosyc komentarzy w internecie gdzie internauci ronia lzy nad ciezkimi warunkami zyciowymi w Polsce. Pelne wozki zakupow, miliardy wydane na swieta--i to nieustanne narzekanie. Cos tu nie gra. Ale narzekanie jest cecha charakteru narodowego i zadna rzeczywistosc tego nie zmieni.
  • ~i w tym nic dziwnego
    (2013-12-28 10:19)
    grube miliardy wróciły tam skąd przyszły - to jest do przedsiębiorców produkujących towary i usługi swoim pracownikom, którzy lubią wydawac grube miliardy.
  • ~mnpol
    (2013-12-28 09:51)
    Jak glupcy to niech sie zadluzaja --caly rok trzeba jesc i zyc Trzeba wiecej przezyc z Bogiem a nie z brzuchem Prezenty to nie swiat obencnych swiat Cieszyc sie z atmosfery rodzinnych pospiewac A NIE GLUPIEC NA TEN OKRES A PONIEJ MYSLEC KOMBINOWAC I NAWET PLAKAC ---JAK LATAC DZIURE SWIATECZNA -CZY TO NAWYK PO ROSTOWSKIM PO I TUSKU -TO MADRY POLAK PO SZKODZIE ---CZY MADRY

Może zainteresować Cię też: