Belka nieskuteczny. Interwencja szefa NBP nic nie dała

| Aktualizacja:

Słownie interweniował Marek Belka, prezes NBP, by umocnić złotego. Bezskutecznie. Dla inwestorów bardziej liczą się słabe dane płynące z europejskich gospodarek. Wskazują one, że na horyzoncie czai się kolejny kryzys.

wróć do artykułu
 • ~palem ich i belką POprawić
  (2011-09-23 09:32)
  tylko matoły słuchają łysego Vincenta i innych ekonomistów od POdłej ekonomii !
  fachowcy chwytają się za kieszenie !
  a w Tel Awiwie piją szampana !!!
 • ~hugo
  (2011-09-23 09:37)
  dla przypomnienie przysłowie -" i świnia w karty wygrała gdy kozyry miała"
  ludzie myśleć to nie boli !!!
 • ~von Vincento geniusz wirtualnej ekonomi
  (2011-09-23 09:41)
  byle do wyborów, a POtem dotrzymamy słowa i POdniesiemy - co POdniesiemy -POdatki oczywiście POmatoły ! budżet musi być na zielonej wsypie na zielono !
 • ~Wiesio13 bicz na PISiory
  (2011-09-23 09:42)
  I jak tu zyc panie Tusk? Jak zyc?
  Dajcie wiecej heeelu i folii...
  Europa slabnie i USA takze...winny Tusk...mowi prezes niemota..!!!

  Trzy dni temu obejrzalem film "Narodziny zla". Teraz jak widze co wyprawiaja siepacze Kaczynskiego przed Palacem Prezydenckim
  i na forach internetowych to ciarki chodza po plecach. Polecam ten film dla przestrogi.
  Ciekawe, czy ojciec Kaczynskiego, Rajmund, wykladowca marskizmu i leninizmu, tez by uwazal, ze pod Smolenskliem byl zamach?
 • ~Wiesio13 bicz na PISiory
  (2011-09-23 09:44)
  Rydzyk dostal tytul doktora,jak z Alika zrobicie profesora,to ja zaglosuje na Kaczora.
  Prezesie kiedy wreszcie PIS zakonczy sledztwo w sprawie spotkania poslów z Kobylanskim.Zobowiazania trzeba wypelniac.

  A co, Jarek tankuje Alika benzyna? Bo samochodu to ten "znawca tematu" przeciez nie ma.
  Jego wypowiedzi na ten temat cen i ekonomii przypominaja pogawedki ksiezy i zakonnic na temat macierzynstwa oraz seksu.
 • ~Wiesio13 bicz na PISiory
  (2011-09-23 09:46)
  Prawda jak osikowy kolek...dobije PIS...!!

  Jak juz Jaroslaw Kaczynski wygra wybory i zostanie premierem to kasza manna bedzie leciala z nieba rano, a szaszlyki z wieczora
  klamczynski/kaczynski, ktory wpuscil samoobrone i leppera do rzadu i elit wladzy.
  ... jest dokladnie tak samo wiarygodny
  ...teraz...jak wtedy gdy obiecywal ze nie bedzie premierem...gdy jego brat bedzie prezydentem...
  prezes...PISss...to klamca i tyle .

  Wymagasz od pisiorów logicznego rozumowania? :)
  To tak, jakbys poprosil imc Tadzika, zeby byl uczciwym duchownym...
  Bo demokracja wg PIS...to taki ustrój, w którym kazdy obywatel glosuje na PIS...:)
 • ~cd
  (2011-09-23 09:52)
  Osłabienie złotego to celowe szulerskie działanie dla wyprowadzenia kapitału z Polski- Belka jako prezes NBP współpracuje z z tym bo niestety jego działana sa pozorne. Powinien odpowiadać karnie i powinien być usuniety ze stanowiska - mógłby przecież zgwałcić jakąś azjatkę.
 • ~pl
  (2011-09-23 10:06)
  Ten rząd to tylko w rakiete i w kosmos. Pieniądze dla lekarzy ?Prosze bardzo ile chcecie?Dla nauczycieli ?Ok .Skolka godna. 80 tyś nowych urzedników? Możemy więcej aby żyło się lepiej. Miliardy dla EUREKO .Co tam .A długi rosną w kosmosa. Tu już normalnie strach się bać.
 • ~jank
  (2011-09-23 10:19)
  nigdy rynki nie reagowały na niego. sbek jeden
 • ~Polski Żyd
  (2011-09-23 10:19)
  Bardzo duża część Żydów w Izraelu i nie tylko szerzy w wyraźny złośliwy sposób© bardzo złą opinię o Polakach!!Ostatnio nawet w samym Izraelu wygaduj kalumnie na Polaków że ;TO MY POLACY MORDOWALIŚMY ŻYDÓW W OBOZACH KONCENTRACYJNYCH I ŻE TO MY ZBUDOWALILIŚMY OBOZY KONCENTRACYJNE W POPLSCE !!!
  Żydzi to jest wredny i podły naród (nie wszyscy ale znaczna większość) .Jak i kto będzie Żydom pomagał i to z narażeniem ż6ycia swojego i swych bliskich skoro oni są tak antypolscy , wredni.
  Poprzypominam , że Niemcy hitlerowskie wybudowali obozy koncentracyjne w Polsce i tam wszyskie narody buł7y unicestwiane .W Polsce Żydzi mieli swój raj na ziemi i dlatego najwięcej ich żyło właśnie w Polsce , KTÓRA ICH PRZYGARNĘŁA I ŻYWIŁA
  Hitlerowcy z tego powodu , ze było ich największe zbiorowisko z czysto pragmatycznego , finansowego powodu BUDOWALI OBOZY KONCENTRACYUJNE WLASNIE NA TERENIE POLSKI –BO HITLEROWCOM BYŁO TO NAJTANIEJ ROBIĆ !!!
  Jarosław Kaczyński , Antoni Macierewicz funkcjonują pod zmienionymi nazwiskami polskimi i są zakałą tej mojej ojczyzny ,POLSKI .
 • ~waluciarz
  (2011-09-23 10:30)
  Inwestorzy wiedza, ze Belka to figurant Tuska, a Tusk to gospodarczy analfabeta o ambicjach futbolowych, wiec Belka moze sobie interweniowac do tzwn "usr... smierci", a polski zloty i tak bedzie spadal.
 • ~kler to kosmici
  (2011-09-23 10:30)
  z belki robi sie bela a moze bella donna
 • ~regulus
  (2011-09-23 10:40)
  No to w krzaki z nim .
 • ~xavier
  (2011-09-23 11:00)
  Bo to polityk i to lewak. Autorytetem dla biznesu i rynków sa ludzie tacy jak ŚP Sławomir Skrzypek były prezes NBP, a nie wyślizgani umoczeńcy.
 • ~naiwny
  (2011-09-23 11:09)
  Nie przejmujmy się zarobią nasi na saksach to dostaną więcej kasy w złotówkach.

  zaczniemy sprzedawać na zachód a nie kupować u Chinczyków za dolary
  czy od niemieckich lub innych dostawców z ... , a jak samochody będą droższe z innych rejonów? To dobrze !!! Bedziemy jeździć tymi co to Merkel się zachwycała i TVN tudzież redakcja dziennika nas mami jakie to najlepsze auta Europy się produkuje w Polsce. Przestaniemy ściągać dziadostwo i zaczniemy sprowadzać podzespoły i je składac i TO JEST NIE W SMAK p. BELCE czytaj KŁODZIE dla POLAKóW i ich budżetów. Będzie wreszcie praca.Tańsza złotowka była żerem dla spekulantów z hipermarketów za mały zysk dużo euro i dolarów a tak N I C trzeba będzie coś z tym zrobić czyli albo podnieść zarobki albo zamknąć czyli dobrze może paru naszych po saksach odkupi. z tych pseudoinwestorów Balcerowicza
  Jeszcze wykupiś loterie, monopol tytoniowy i alkoholowy i POLSKA bedzie krajem bez łupków bogatym, a nie krajem dla kilku cwaniaczków rodem z PRL KGB mafii i inych PZPRowskich układów. Takżw kożczą się wczasy w Egipcie Tunezji Teneryfach czas wracać do Dziwnówka Kołobrzegu na Mazury a święta w górach polskich a nie dolomitach czy Alpach. NIECH żyje tania złotówka i Kryzys spekulantów niech trwa aż osiągnę dno ich portfele stare nowe pakiety i wszystkie ich pomysły restrukturyzacji wschodniej europy.

  Dzisiaj Prezydent z korzeniami żydowsko komunistycznymi powiedział w ONZ że Polska gospodarka po socjaliźmie była zrujnowana. To co tak długo sprzedają już od 20 lat i takie wielkie zainteresowanie inwestorami zrujnowaną godpodarką, czy przejęli za grosze majątek warty tryliony przy pakietach banków zachodnich którzy stoją za kryzysem . Proszę policzyć za ile już wykupiono tę komunistyczną biedę. Zawsze byłem i jestem za wolnością w Polsce a le propagandę komunistyczną prezydenta Komunistycznego słuchało się jak odczytu z Plenum PZPR no cóż doradcy z tego okresu to i przemównienia jak z kronik filmowych lat 70 tych. WIWA tania złotówka wreszcie będą zajeżdżać do ans turyści a nie gangsterzy liczeni jako odwiedzający nas kraj. Czuwaj.
 • ~naiwny
  (2011-09-23 11:10)
  Belka czytaj KŁODA polskiej gospodarki i racji stanu.
 • ~Firszt
  (2011-09-23 11:17)
  Czy chcesz by kraj popadł w jeszcze większe długi?
  Głosuj na PO po raz drugi.
 • ~ZYGMUNT KAMIENSKI
  (2011-09-23 11:40)
  TYLKO BELKA - JAK ZAPALKA - SIE ZLAMIE ALBO ZAPALI -- Polakow do normalnosci-- 4 - lata - do tylu tego Rzadu PO -/ PO Zielonej Wyspie- zostaje DNO ?
 • ~belka to rum helka
  (2011-09-23 12:04)
  rumhelke tys gruba jak ta belka wtaszczyli w meline swą
 • ~qwanta namera
  (2011-09-23 12:11)
  kość ciul kto zbada tą proinstytucje kosmici rzadza jak chca kler to banda od jubilera