Żywność drożeje i drożeć będzie. Co najbardziej?

| Aktualizacja:

Żywność zdrożeje w tym roku o 5-6 proc., największych podwyżek należy się spodziewać w pierwszym kwartale, a w drugim dynamika wzrostu zmaleje - poinformowała w środę PAP Krystyna Świetlik z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

wróć do artykułu
  • ~kuba
    (2011-02-16 18:03)
    pensje wzrosły bodajże o 20 pln a wszystko nadal drożeje to jest chore z miesiąca
    na miesiąc rodzinom polskim żyje się coraz gorzej nie ma mowy o oszczedzaniu bo ciężko jest z miesiąca na miesiąc się utrzymać
  • ~Nie głupol
    (2011-02-16 18:13)
    Ajaxie, dyletanci di dymisji. Głupota nie boli, ale przynajmniej pośmiać się można.Tak tylko myślą idioci, nie biorą podf yuwagę uwarunkowań natury, jest wolny rynek- tgylko wyście się go nie domagali. Producenci podnoszą ceny, aby zbić kasę, to Tusk winny, nie obrodziły owoce, to też Tusjk winny? najlepiej tylko domagać się ulg, a najlepiej byłoby wcale nie pracować, jakby Tusk tak myślącym dał pieniąśdze za "darmo" to byłby "cacy". Czyż nie tak? Jak się chce coś napisać, to trzeba wiedzieć co się pisze.
  • ~sas
    (2011-02-16 18:53)
    You Tube " Odkryć Prawdę cz.1,2 i 3 "
  • ~diabeł
    (2011-02-16 18:56)
    Ci , którzy wybrali PO urządzili piekło w Polsce !
  • ~Pamiętam jak obiecywał
    (2011-02-16 18:20)
    Po co te POdwyżki???
    BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ!!!
  • ~PiS be with you
    (2011-02-16 18:20)
    Ceny żywności i napojów bezalkoholowych wzrosły o 1,7 proc., a napojów alkoholowych i wyrobów tytoniowych o 0,7 proc.

    oh jak sie ciesze ze napoje z % nie ida w gore, nareszcie POlactwo bedzie moglo sie zapijac i bedzie latwiej POdlemu Tuskowi wodzic was za nos. Nie ma to jak zdebilizowany uchlany elektorat. A na koniec tyton zeby szybciej wykonczac debilow. Durniom zostanie tylko tanie wino i glosna muzyka, bo na grilla nie bedzie juz stac. To robili komunisci no i teraz komuno-faszysci PO + SLD + PSL + lewica...
    zeby im sie zylo lepiej, a reszta na zmywak do Dublina... jak was jeszcze beda chcieli przyjac, albo do niemieckiej armii - bedziecie folksdojcze w niemieckich mundurach.
  • ~tania żywność
    (2011-02-16 18:21)
    żywność nie tyle co drożeje co też jest coraz gorsza pakują chemii ludzie chorują powstają nowotwory i kółko się zamyka. Chory świat. Niby medycyna idzie do przodu ale co z tego gdy już u źródła nas faszerują chemia.
  • ~PiS be with you
    (2011-02-16 18:26)
    znalezione:
    Polacy powstają z kolan, przejrzeli na oczy, widzą kłamstwa Platformy, widzą, że zamiast spadku bezrobocia jest jego wzrost, że zamiast obniżki podatków
    są one podwyższane, widzą drastyczne podwyżki cen żywności, które bynajmniej nie idą w parze ze wzrostem zamożności. Polacy doskonale zdają sobie sprawę z nieudolności rządu w sprawie wyjaśnienia okoliczności tragedii smoleńskiej. Wszystko to sprawi, że wybory parlamentarne zakończą się ogromną kompromitacją obozu Platformy Obywatelskiej i jego niedoszłych sojuszników z Sojuszu Lewicy Demokratycznej - dodaje parlamentarzysta.
  • ~Oko Jara
    (2011-02-16 19:46)
    Dzienniku nie panikuj. W skali roku o 5-6% i to w kilku etapach - nie żartujcie.
    Teraz cena dokładnie tych samych towarów różni sie w zależności od miejsca
    o kilkadziesiąt procent. Zimą papryka kosztowała w 2008roku 22,00PLN za 1kg,
    a teraz w tym samum sklepie kosztuje 9,50. Wielka obniżka!!!
  • ~henio
    (2011-02-16 18:31)
    Ważne że Orliki i stadiony na Euro 2012 będą , a kto się w tym rządzie przejmuje drogą żywnością , energią elektryczną ,gazem ,brakiem opieki zdrowotnej .
  • ~Elzunia
    (2011-02-16 18:36)
    Kto jeszcze pamieta, jak Tusk pytal sie Kaczynskiego: czy wie ile kosztuje kilogram jablek? I to teraz, klamliwy Tusku, Cudaku?
    Ile kosztuje kilogram jablek? Chleb? Podstawowe przetwory?
  • ~dyletanci do dymisji
    (2011-02-16 18:38)
    ~Nie głupol2011-02-16 18:13: Ajaxie, dyletanci di dymisji. Głupota nie boli, ale przynajmniej pośmiać się można.

    A kto VAT podniosl? Wolny rynek czy Rostowski z Tuskiem?
    Czyż nie tak? Jak się chce coś napisać, to trzeba wiedzieć co się pisze.
  • ~któś
    (2011-02-16 18:38)
    Oczywiście to wina Kaczyńskiego i Pis-u, bo obniżyli podatki, zlikwidowali WSI, stworzyli CBA i w ogóle to źli ludzie są.
    NIECH ZYJE TUSKU I JEGO FERAJNA Z BOISKA.
  • ~agatha
    (2011-02-16 19:06)
    temat poważny, a ja ledwo powstrzymałam śmiech!!! Nowalijki będą tańsze wg pani ekspert...zawsze to coś! byle do wiosny...
  • ~zzz
    (2011-02-16 19:12)
    W MAK Donald jest drogo.
  • ~janmil
    (2011-02-16 18:51)
    nie tylko żywność, paliwo, etct...To będzie piekło. NFZ likwiduje 491 z 813 punktów nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej. PO łamie kolejną obietnicę? ... by żyło się lepiej... raduj się lemingu...to twoja sPRawka...
  • ~zmywak
    (2011-02-16 19:00)
    Co na te podwyżki ten paskudny Tusk? Game over ! PM Tusk bye, bye ! Ireland wait !
  • ~eco
    (2011-02-16 19:02)
    Partia Tuska zatrudniła dodatkowo 100 tysięcy urzędasów ! Ale Tusk przebił Gierka w długu publicznym, to jest dorżnięcie tej polskiej watahy!
  • ~max golonko
    (2011-02-16 20:25)
    żywność zdrożeje o 5-6% przykład cukru za kg niedawno 2,5 do 2,9 teraz ma być 3.8 do 4.3 i to jest 34 % znaczy dla ludu info 4-5% mąka to samo benzyna tyż jeżeli rynek nie wymusi na firmach obniżek to bedziemy mieli nizłą drożyznę
  • ~Zennek
    (2011-02-16 19:22)
    Czy to prawda, że za dług publiczny odpowiada rząd PiS-u i Pani Zyta? Jak twierdził pewien ekspert-profesor w tvn28,dziura finansowa jest wynikiem obniżenia przez Panią minister składki rentowej.

Może zainteresować Cię też: