• KNF
  10
  5
  Schemat postępowania ze słabymi bankami jest skomplikowany? Oto wersja uproszczona aż do bólu. 
 • Płatność kartą kredytową
  1
  2
  "Na początku tego roku uruchomiony program, który ma na celu przyspieszenie rozwoju infrastruktury płatniczej w Polsce. Jego celem jest, aby w każdym punkcie handlowo-usługowym, w przeciągu 3-4 lat, klient mógł dokonać wyboru: czy chce płacić kartą, czy gotówką" - mówi Paweł Widawski, wiceprezes Fundacji Polska Bezgotówkowa.
 • Banknoty 100 złotych
  Express Elixir i Qlips to niektóre, z rozwiązań rozwijanych przez Krajową Izbę Rozliczeniową, oferujące klientom instytucji finansowych większa szybkość, wygodę i bezpieczeństwo transakcji. Jak mówi prezes zarządu KIR Piotr Alicki, liczba płatności natychmiastowych w Polsce rośnie w ostatnich latach w tempie trzycyfrowym.
 • Adam Glapiński
  21
  3
  Narodowy Bank Polski zadeklarował gotowość natychmiastowego uruchomienia wsparcia płynnościowego w celu zapewnienia obsługi zobowiązań wobec klientów banków: Getin Noble Bank oraz Idea Bank - poinformował resort finansów w nocy po niedzielnym posiedzeniu Komitetu Stabilności Finansowej.
 • alimenty
  1
  Blisko milion dzieci nie otrzymuje alimentów zasądzonych prawomocnym wyrokiem sądu. W kancelariach komorniczych prowadzonych jest ok. 600 tys. spraw dotyczących egzekucji alimentów i ta liczba nie maleje. Wprowadzane od maja zeszłego roku zmiany w kodeksie karnym miały tę sytuację odmienić. Dlaczego się nie udało?
 • euro pieniądze
  Zadłużenie to problem stary jak świat. Mogłoby się wydawać, że dotyczy tylko osób, którym nie wystarcza pieniędzy od pierwszego do pierwszego, ale nic bardziej mylnego. Zarówno w Polsce, jak i za oceanem nie brakuje przykładów celebrytów, z milionowymi gażami, którzy popadli w kłopoty finansowe, często kończące się dla nich upadłością.
 • KNF
  37
  8
  Leszek Czarnecki, przekazując „Gazecie Wyborczej” i „Financial Times” nagranie marcowego spotkania z ówczesnym przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego Markiem Chrzanowskim, użył broni najcięższego kalibru. Już po kilku godzinach od publikacji materiałów, w których pojawiły się zarzuty, że Chrzanowski chciał, by biznesmen zatrudnił w swoim banku określoną osobę i słono jej za to zatrudnienie płacił, przewodniczący stracił stanowisko (formalnie: podał się do dymisji). To jednak nie kończy sprawy. Przeciwnie: wiele jej aspektów wymaga wyjaśnienia.
 • Polski złoty, pieniądze
  2
  "Preferujemy ten model, który się właśnie zmienił w windykacji, czyli niemożliwość dochodzenia świadczenia po przedawnieniu. Działamy w różnych reżimach prawnych i naprawdę proszę mi wierzyć, że to jest lepsze rozwiązanie w przypadku dochodzenia zobowiązań przed sądem" - mówi mówi w rozmowie z Bartkiem Godusławskim, Piotr Krupa, prezes Zarządu Kruk S.A.
 • GetBack
  "Sytuacja z firmą GetBack mocno wpływa na cały rynek finansowy, nie tylko na segment firm windykacyjnych. Ostatnio całkiem fajnie się rozwijał rynek obligacji, by nagle dostać strzał. Wielu inwestorów, albo się wycofa, albo poczeka i zajmie inne pozycje" - mówi w rozmowie z Bartkiem Godusławskim, Piotr Krupa, prezes Zarządu Kruk S.A.
 • Paweł Borys, prezes Polskiej Fundacji Rozwoju
  Najpierw GetBack, teraz nagrania szefa KNF. Ludzie mają prawo mniej ufać rynkowi finansowemu w Polsce, reputacja kraju jest zszargana nie tylko wśród rodzimych inwestorów, ale też za granicą. Jak odbudować to zaufanie? W studiu DGP podczas Kongresu 590 rozmawiamy z Pawłem Borysem, prezesem PFR.
 • pieniądze
  KNF, czyli Komisja Nadzoru Finansowego, jest organem nadzorującym rynek finansowy w Polsce. Do jego obowiązków należą liczne działania, które mają na celu zagwarantowanie m.in. prawidłowego funkcjonowania i bezpieczeństwa tego rynku.
 • KNF
  18
  2
  Bankowy Fundusz Gwarancyjny ma dla każdej instytucji plan awaryjny, który mówi, co robić na wypadek kłopotów.
 • Agnieszka Chylińska, Jerzy Owsiak

  Chylińska apeluje do Owsiaka: Każde z moich dzieci zostało uratowane dzięki twojemu sprzętowi z czerwonym sercem

 • Edyta Górniak

  Edyta Górniak znów zakochana? "Pojawił się ktoś, dla kogo mocniej zabiło jej serce"

 • Doda na okładce swej nowej płyty.

  Doda: Polska jest podzielona na pół, a muzyka to najlepszy klej [ROZMOWA]

Zobacz więcej