PiS rozważy projekt emerytury obywatelskiej. "Analiza obecnego systemu" ma odbyć się po wyborach

| Aktualizacja:

Jak informuje "Gazeta Wyborcza" PiS zastanawia się nad wprowadzeniem emerytury obywatelskiej. Projekt ten miałby zatrzymać biedę wśród starszych osób.

wróć do artykułu
  • ~Tolo
    (2019-08-14 16:43)
    Na swoją emeryturę 3272 zł. "na rękę" pracowałem 44 lata i 7 miesięcy jako elektromonter. Nikt niczego mi nie dał. Dlaczego mam dopłacać do kolejnej grupy nierobów i darmozjadów tylko dlatego że popierają zaakłamanych nerobów?
  • ~sort65
    (2019-08-14 16:34)
    Ja już rozważyłem że od rocznika 1959 (dokładnie od połowy 1958 ) już nikt nie skorzysta z przywileju wypracowanego za komuny a obiecanego przez solidarność ,mowa o pięcioletnim wcześniejszym odejściu na emeryturę. Wyliczyłem -rozważnie , że za moją zabraną emeryturze -ten co zabrał mi jednemu, to rozda to 300tu emerytom jednorazowo a jak zabrał tysiącom ??? .W przeszłości wielki wódz dawał cukierki ,dzieci to kupią .
  • ~Tow.Jarosław
    (2019-08-14 16:24)
    Czy się stoi czy się leży........
  • ~sic.
    (2019-08-14 15:33)
    Niech ten gn...j Kaczynski zyje za tyle ....
  • ~sic.
    (2019-08-14 15:32)
    skru .....syny i tyle w temacie.
  • ~zin
    (2019-08-14 15:10)
    przy takim rozdawnictwie pieniedzy wczesniej czy pozniej nastapi krach i te 1.100zl otrzymaja wszyscy obywatele bo innego wyjscia nie beda miec rzadzacy aby panstwo nie zbankrutowalo
  • ~Tev
    (2019-08-14 15:00)
    Tylko w misiolandzie
  • ~Michu.
    (2019-08-14 14:40)
    Powinna być emerytura obywatelska dla każdego w wysokości 2 tys mies. To obowiązek państwa, skoro całe życie odziera nas z podatków. Ci co nie pracowali także powinni ją otrzymać. Na tym polega solidarne państwo, a nie na tym, żeby dawać dotacje milionerom, czy dziecom mecenasów 500+. Jestem za emeryturą obywatelską.
  • ~kręciołek
    (2019-08-14 14:36)
    moja mama po 40 latach pracy na dwóch etatach będzie miała taką samą emeryturą jak ktoś kto nie skalał się pracą - to jest prawdziwa komuna w wykonaniu PIS
  • ~PIS kłamał kłamie i będzie kłamać
    (2019-08-14 14:14)
    Każdy emeryt wypracowuje swoją emeryturę. Każdy z nas chyba zna ze swojego najbliższego otoczenia kilku takich, powiedzmy, niepracujących, jednak pijących alkohol wprost przed sklepem, albo w krzakach. Nie zauważyłem, żeby kalali się pracą. Przypuszczam, że wyborcza taktyka korumpowania elektoratu przez PIS w ich przypadku odniesie sukces, zmusi wszystkich obwiesiów do wbicia się w garnitury i do wzięcia udziału w wyborach w celu oddania głosu na PIS zapewniający im transfer dochodów państwa do tej grupy / osób oczekujących dopływu kasy na ... przelew /, osób zawodowo nie zajmujących się jakąkolwiek pracą. Zbieranie, gromadzenie i rozdawanie kasy zapewni też stałą pracę rodzinom dobrych panów lepszego sortu z PISu oczywiście i wdzięczność biorców kasy, którzy łącznie zawsze będą mieć liczebną przewagę nad wypracowującymi i tworzącymi dochód państwa. Możemy w dalszej przyszłości oczekiwać ponawiania postulatu obniżania wieku emerytalnego, co PIS z pewnością rozpatrzy łaskawym okiem. W związku z powyższym ilość osób czynnych zawodowo lawinowo spadnie. Bo jaki głupi będzie chciał pracować na zawodowych bumelantów ?
  • ~Coś za coś
    (2019-08-14 14:12)
    Skoro mundurówka ma ogromne przywileje emerytalne, to wiadomo że inni emerycie będą dostawać grosze.
  • ~balcek
    (2019-08-14 14:10)
    a prawa nabyte?tak krzyczeli jak tusk podwyższył wiek emerytalny łamiąc podstawowe prawa a teraz kombinują to samo
  • ~krzyhoo1
    (2019-08-14 13:47)
    Rozmowa z sąsiadką z bloku, wdową, emerytką mieszkającą w lokalu własnościowym 62m2: - emerytura po mężu - 2100 zł (nieźle!!!) - czynsz (w tym media) - 700 zł - kablówka - wyłączyła - lekarstwa - 300 zł - biznesmen w koloratce z Torunia - 300 zł (ja cie nie mogie!!!) - zostaje 800 zł (jedzenie, ubranie, książki,gazety, etc) Gdyby miała emeryturę obywatelską, musiała by mieszkać pod mostem
  • ~Nik
    (2019-08-14 13:20)
    Jedni mają zap.... inni będą się opier... a dostaną po równo. Sorry nie kupuję tego. Czas zacząć być odpowiedzialnym! Nie można uczyć społeczenstwa braku odpowiedzialności za swoje decyzje
  • ~OLAF
    (2019-08-14 13:03)
    A SOBIE PIS TEŻ DA 1000zł
  • ~emerytka
    (2019-08-14 12:35)
    To bardzo dobre rozwiązanie .Dużo rencistów straciło renty i mają niskie emerytury nawet 40 zł , bo już nie znaleźli pracy.Ok 250 tys ludzi to sporo .No może nie 1100 zł ale np 800 zł , bo to starsi polscy obywatele , już do pracy nie pójdą.
  • ~zmora
    (2019-08-14 12:34)
    Właściwie jest już blisko do systemu "Gdzie jeden pracuje - dziesięciu bierze pieniądze"...Żeby było śmieszniej - to Ci co pracują biorą już mniejsze pieniądze o tych co "żerują" na tych co pracują..
  • ~amira
    (2019-08-14 12:34)
    emerytura za nic a ty głupku pracuj 40 lat na swoją bylejaką
  • ~Zlodzieje
    (2019-08-14 12:24)
    To po co płacić składki ZUS jeden płaci i pracuje drugi nie płaci i też dostanie emeryturę. To ten pierwszy teraz dostanie mniej żeby temu co nie płacił dołożyć..
  • ~prezes
    (2019-08-14 12:22)
    ciekawe jak mialoby to wygladac?To chyba plan dla nastepnych pokolen zaczynajacych prace?Jak ktos ma dzis np.67 lat,emeryture ok.200 zl,bo nic nie wplacal to skad nagle ZUS ma miec 1100 zl na jego emeryture?To chyba plan za 20 albo 30 lat?KRUS juz dzis placi w ten sposob-po 1 tys zl dla kazdego ale ma dotacje -ok.16 mld zl.Ten nowy system bedzie chyba jechal bez dotacji-nie wiem-kiedys sie dowiemy.

Może zainteresować Cię też: