PiS rozważy projekt emerytury obywatelskiej. "Analiza obecnego systemu" ma odbyć się po wyborach

| Aktualizacja:

Jak informuje "Gazeta Wyborcza" PiS zastanawia się nad wprowadzeniem emerytury obywatelskiej. Projekt ten miałby zatrzymać biedę wśród starszych osób.

wróć do artykułu
  • ~Misio,,....,,,,,,,...,,
    (2019-08-14 17:00)
    Po wyborach , to będzie musztarda po obiedzie.
  • ~Tolo
    (2019-08-14 16:43)
    Na swoją emeryturę 3272 zł. "na rękę" pracowałem 44 lata i 7 miesięcy jako elektromonter. Nikt niczego mi nie dał. Dlaczego mam dopłacać do kolejnej grupy nierobów i darmozjadów tylko dlatego że popierają zaakłamanych nerobów?
  • ~sort65
    (2019-08-14 16:34)
    Ja już rozważyłem że od rocznika 1959 (dokładnie od połowy 1958 ) już nikt nie skorzysta z przywileju wypracowanego za komuny a obiecanego przez solidarność ,mowa o pięcioletnim wcześniejszym odejściu na emeryturę. Wyliczyłem -rozważnie , że za moją zabraną emeryturze -ten co zabrał mi jednemu, to rozda to 300tu emerytom jednorazowo a jak zabrał tysiącom ??? .W przeszłości wielki wódz dawał cukierki ,dzieci to kupią .
  • ~Tow.Jarosław
    (2019-08-14 16:24)
    Czy się stoi czy się leży........
  • ~sic.
    (2019-08-14 15:33)
    Niech ten gn...j Kaczynski zyje za tyle ....
  • ~sic.
    (2019-08-14 15:32)
    skru .....syny i tyle w temacie.
  • ~zin
    (2019-08-14 15:10)
    przy takim rozdawnictwie pieniedzy wczesniej czy pozniej nastapi krach i te 1.100zl otrzymaja wszyscy obywatele bo innego wyjscia nie beda miec rzadzacy aby panstwo nie zbankrutowalo
  • ~Tev
    (2019-08-14 15:00)
    Tylko w misiolandzie
  • ~Michu.
    (2019-08-14 14:40)
    Powinna być emerytura obywatelska dla każdego w wysokości 2 tys mies. To obowiązek państwa, skoro całe życie odziera nas z podatków. Ci co nie pracowali także powinni ją otrzymać. Na tym polega solidarne państwo, a nie na tym, żeby dawać dotacje milionerom, czy dziecom mecenasów 500+. Jestem za emeryturą obywatelską.
  • ~kręciołek
    (2019-08-14 14:36)
    moja mama po 40 latach pracy na dwóch etatach będzie miała taką samą emeryturą jak ktoś kto nie skalał się pracą - to jest prawdziwa komuna w wykonaniu PIS
  • ~PIS kłamał kłamie i będzie kłamać
    (2019-08-14 14:14)
    Każdy emeryt wypracowuje swoją emeryturę. Każdy z nas chyba zna ze swojego najbliższego otoczenia kilku takich, powiedzmy, niepracujących, jednak pijących alkohol wprost przed sklepem, albo w krzakach. Nie zauważyłem, żeby kalali się pracą. Przypuszczam, że wyborcza taktyka korumpowania elektoratu przez PIS w ich przypadku odniesie sukces, zmusi wszystkich obwiesiów do wbicia się w garnitury i do wzięcia udziału w wyborach w celu oddania głosu na PIS zapewniający im transfer dochodów państwa do tej grupy / osób oczekujących dopływu kasy na ... przelew /, osób zawodowo nie zajmujących się jakąkolwiek pracą. Zbieranie, gromadzenie i rozdawanie kasy zapewni też stałą pracę rodzinom dobrych panów lepszego sortu z PISu oczywiście i wdzięczność biorców kasy, którzy łącznie zawsze będą mieć liczebną przewagę nad wypracowującymi i tworzącymi dochód państwa. Możemy w dalszej przyszłości oczekiwać ponawiania postulatu obniżania wieku emerytalnego, co PIS z pewnością rozpatrzy łaskawym okiem. W związku z powyższym ilość osób czynnych zawodowo lawinowo spadnie. Bo jaki głupi będzie chciał pracować na zawodowych bumelantów ?
  • ~Coś za coś
    (2019-08-14 14:12)
    Skoro mundurówka ma ogromne przywileje emerytalne, to wiadomo że inni emerycie będą dostawać grosze.
  • ~balcek
    (2019-08-14 14:10)
    a prawa nabyte?tak krzyczeli jak tusk podwyższył wiek emerytalny łamiąc podstawowe prawa a teraz kombinują to samo
  • ~krzyhoo1
    (2019-08-14 13:47)
    Rozmowa z sąsiadką z bloku, wdową, emerytką mieszkającą w lokalu własnościowym 62m2: - emerytura po mężu - 2100 zł (nieźle!!!) - czynsz (w tym media) - 700 zł - kablówka - wyłączyła - lekarstwa - 300 zł - biznesmen w koloratce z Torunia - 300 zł (ja cie nie mogie!!!) - zostaje 800 zł (jedzenie, ubranie, książki,gazety, etc) Gdyby miała emeryturę obywatelską, musiała by mieszkać pod mostem
  • ~Nik
    (2019-08-14 13:20)
    Jedni mają zap.... inni będą się opier... a dostaną po równo. Sorry nie kupuję tego. Czas zacząć być odpowiedzialnym! Nie można uczyć społeczenstwa braku odpowiedzialności za swoje decyzje
  • ~OLAF
    (2019-08-14 13:03)
    A SOBIE PIS TEŻ DA 1000zł
  • ~emerytka
    (2019-08-14 12:35)
    To bardzo dobre rozwiązanie .Dużo rencistów straciło renty i mają niskie emerytury nawet 40 zł , bo już nie znaleźli pracy.Ok 250 tys ludzi to sporo .No może nie 1100 zł ale np 800 zł , bo to starsi polscy obywatele , już do pracy nie pójdą.
  • ~zmora
    (2019-08-14 12:34)
    Właściwie jest już blisko do systemu "Gdzie jeden pracuje - dziesięciu bierze pieniądze"...Żeby było śmieszniej - to Ci co pracują biorą już mniejsze pieniądze o tych co "żerują" na tych co pracują..
  • ~amira