PiS rozważy projekt emerytury obywatelskiej. "Analiza obecnego systemu" ma odbyć się po wyborach

| Aktualizacja:

Jak informuje "Gazeta Wyborcza" PiS zastanawia się nad wprowadzeniem emerytury obywatelskiej. Projekt ten miałby zatrzymać biedę wśród starszych osób.

wróć do artykułu
  • ~J. Kassansky
    (2019-08-17 01:25)
    Polityka ROZDAWNICTWA realizowana przez PiS to prosta droga do wielkiej inflacji. Już trwa dodruk banknotów. Niedługo kursy Euro, USD i innych mocnych walut pójdą ostro w górę!
  • ~Antypis
    (2019-08-16 11:21)
    Bo Pis forsa s r a !
  • ~bogdan
    (2019-08-16 07:46)
    super, byle wiązało się to również z obniżeniem składek...
  • ~antytolo
    (2019-08-15 13:22)
    tolo ty masz dokładac z pieniędzy panstwa ? buraku pieniądze które w postaci podatku oddałes państwu to pieniądze P A Ń S T W A .ty żądz tym co masz w kieszeni. a tak nawiasem na ile okradłeś to panstwo niepłacąc podatku z lewizn ćo ?
  • ~Krystyna
    (2019-08-15 09:10)
    Czy sie spalo czy sie chlalo, 1000 zlotych sie nalezalo!
  • ~Maro
    (2019-08-15 08:57)
    PiS chce kolejne 250000 nowych głosów, przez to fanatyczne szukanie zwolenników PiS - u doprowadzicie ten kraj do ruiny, tylko karmicie nierobów.
  • ~Rak
    (2019-08-14 22:19)
    Hehehe kolejne 500+? To jakiś koszmar .30 lat pracuję i dostanę wielkie NIC przez najniższe składki i żenujące umowy. Lepiej bimbac i być utrzymankiem w tym upadajajacym Państwie....
  • ~aga
    (2019-08-14 22:01)
    Jutro idę się zwolnić z pracy Urodzenia sobie jeszcze kilkoro dzieci i nareszcie będę zyla
  • ~LASOWIAK
    (2019-08-14 21:38)
    AWS z Buzkiem na czele wykiwali nas o 5 lat.WYOBRAZ SOBIE .ZE ABY DOSTAC EMERYTURE MUSISZ PRZEPRACOWAC 50 LAT FIZYCZNIE W WARUNKACH UCIAZLIWYCH ,NIEBEZPIECZNYCH I SZKODLIWYCH............I co na to DOBRA ZMIANO.......I MY MAMY NA WAS GLOSOWAC.ROZDAWAJCIE NIEROBOM DALEJ////
  • ~ekonom1
    (2019-08-14 21:32)
    Naród tak chciał, naród tak ma . A że więcej głosów mają niepracujący , to ich reprezentacja wygrywa. Tylko że ci pracujący za głupków uchodzić nie chcą i tez nie będą robić ( taki trochę strajk jak za Gierka - czy sie stoi czy sie leży pincet sie należy ) . Nie powiem , jest to sprytne -oświadczamy ze skrócimy wiek emerytalny - hurra - wygrywamy wybory . ( a po cichu - ale emerytur płacić nie będziemy ) . A poza tym to i tak wina Tuska .
  • ~ROZRZALONY
    (2019-08-14 20:07)
    DZISIAJ PAN PREZYDENT PRZYWRÓCIŁ WCZEŚNIEJSZE EMERYTURY MUNDUROWYM DOBRY RUCH W DOBRĄ STRONĘ ALE TO JESZCZE ZA MAŁO BO EMERYTURY MUNDUROWYCH SĄ ZDECYDOWANIE ZA NISKIE WYLICZANE OD ŚREDNICH ZAROBKÓW POWINNE WYNOSIĆ PRZYNAJMNIEJ TYLE ILE WYNOSI PENSJA PLUS DODATKI BO TE DODATKI STANOWIĄ PONAD POŁOWĘ MOJEJ PENSI I ZA CO JA PO 15 LATACH HARÓWKI MAM ŻYĆ ZA TE 2800 ZŁ NA RĘKĘ MUSZE DALEJ PRACOWAĆ I PŁACIĆ ZUS A PO 25 LATACH WYLICZYLI MI 2000 ZŁ DOBRZE ŻE MAM POZWOLENIE NA BROŃ KRÓTKĄ BO INACZEJ MUSIAŁBYM CIĘŻKO PRACOWAĆ A NA TO W MOIM WIEKU SŁABO TO WIDZĘ MYŚLĘ ŻE RZĄD PIS COŚ Z TYM ZROBI A TA WYPRAWKA NA POLICYJNĄ EMERYTURĘ TO TYLKO ROCZNA GOŁA PENSJA TO SIĘ BARDZO SZYBKO ROZEJDZIE ZWAŻYWSZY ŻE MASZ WIĘCEJ CZASU
  • ~A.
    (2019-08-14 18:25)
    niektorzy tak jecza jakby przynajmniej za darmo pracowali.KTO WAM NA SILE KAZE PRACOWAC DAJCIE LUDZIOM ZYC.
  • ~NOR
    (2019-08-14 17:24)
    1100 minimum plus wypracowana emerytura dla osob pobierajacych niskie emerytury , ponizej placy minimalnej . To byloby niezle .Ci co nie maja zadnej tylko 1100 .
  • ~sort65
    (2019-08-14 17:12)
    kto z bolkiem wieszał postulaty?
  • ~sort65
    (2019-08-14 17:03)
    Jedna z obowiązujących ustaw ,jedna jedyna ustawa, której to nie można zmienić ani uaktualnić ,dlatego że ta jest dla rządu super wydajna. Kogo dotyczy? :osoby urodzonej po 31grudnia 1948 r., a przed 1 stycznia 1969 r., jeśli do 31grudnia 2008 spełnia warunki :osiągnęła wiek emerytalny,(nikt z mężczyzn tego nie spełni ) udowodniła okres składkowy i nieskładkowy 20 kobieta i 25 mężczyzna (okres składkowy to inaczej kapitał początkowy lub jeszcze błędniej nazywany stażem ,-co nikt po 1958r. tego nie spełni dlatego że jest naliczany do 01,01,1999 .r) Jechali sędziowie ze skargą do Strasburga ,może by im to ktoś policzył ? przepraszam tak przy okazji .
  • ~jarek
    (2019-08-14 17:01)
    ZŁODZIEJSTWA NA WYRWĘ ciąg dalszy.....
  • ~Misio,,....,,,,,,,...,,
    (2019-08-14 17:00)
    Po wyborach , to będzie musztarda po obiedzie.
  • ~Tolo
    (2019-08-14 16:43)
    Na swoją emeryturę 3272 zł. "na rękę" pracowałem 44 lata i 7 miesięcy jako elektromonter. Nikt niczego mi nie dał. Dlaczego mam dopłacać do kolejnej grupy nierobów i darmozjadów tylko dlatego że popierają zaakłamanych nerobów?
  • ~sort65
    (2019-08-14 16:34)
    Ja już rozważyłem że od rocznika 1959 (dokładnie od połowy 1958 ) już nikt nie skorzysta z przywileju wypracowanego za komuny a obiecanego przez solidarność ,mowa o pięcioletnim wcześniejszym odejściu na emeryturę. Wyliczyłem -rozważnie , że za moją zabraną emeryturze -ten co zabrał mi jednemu, to rozda to 300tu emerytom jednorazowo a jak zabrał tysiącom ??? .W przeszłości wielki wódz dawał cukierki ,dzieci to kupią .
  • ~Tow.Jarosław
    (2019-08-14 16:24)
    Czy się stoi czy się leży........

Może zainteresować Cię też: