Pracowałeś przed monitorem kineskopowym? Możesz starać się o rekompensatę od ZUS

| Aktualizacja:

Osoby urodzone po 1948 roku mogą się starać o specjalną rekompensatę za zmęczony przed laty wzrok przed monitorem kineskopowym - czytamy w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej".

wróć do artykułu
  • ~Ada z Oz
    (2019-08-12 13:23)
    Każdy rok pracy w takich warunkach powinien sie liczyć, a nie 15 lat jako minimum. to zwykła dyskryminacja.
  • ~Wisła
    (2019-08-12 10:32)
    taki wyrok choć potrzebny to jednak również wykluczenie dla wielu osób.... 15 lat to niezrozumiałe kryterium
  • ~Informatyk
    (2019-08-12 15:02)
    No właśnie, starać się można, a ZUS zajmie i tak swoje stanowisko w tej sprawie.
  • ~EMERYTURA SOLIDARNEGO PREZESA
    (2019-08-12 16:59)
    A I CO PRODUKOWALI TELEWIZORY I CODZIENNIE GAPILI SIĘ W EKRAN PO KILKA GODZIN ? ! A CI CO WYGRZEWALI TELEWIZORY MONITORY - TO PO KILKADZIESIĄT EKRANÓW NA RAZ NA GODZINĘ + PROMIENIOWANIE ELEKTROMAGNETYCZNE. WIELU Z TAKICH WYGRZEWACZY JUŻ NIE ŻYJE.
  • ~bernardo 54
    (2019-08-14 16:19)
    Mam takie pytanie co z moimi składkami uzbieranymi w ZUS na emeryturę 8 lat , jest ok; 15tyś zł ------ obecnie już nie mieszkam w Polsce , czy mogę odebrać moje pieniądze lub przelać na konto w Anglii ? Emerytury w Polsce nie będę pobierał .. CO z moimi składkami ?
  • ~Halina.
    (2019-09-04 19:09)
    Witam. Byłam w ZUS, pytałam o dodatek, miła Pani odpowiedziała mi, że nic nie wie na ten temat. ZUS górą!
  • ~~Magda
    (2019-09-05 17:19)
    Dlaczego rekompensata nie jest wliczona do emerytury powszechnej gdy nauczyciel jest na nauczycielskim swiadczeniu kompensacyjnym
  • ~jarek
    (2019-08-13 18:22)
    Przez więcej, niż 15 lat dostawałem dodatek za warunki uciążliwe, bo pracowałem przy monitorach kineskopowych. Czy to oznacza, że mogę uzyskać taką rekompensatę?
  • ~Bajka
    (2019-09-14 13:00)
    Ja też byłam w ZUS-ie i usłyszałam rownież odpowiedź " nie mamy żadnych wytycznych, nic nie wiemy na ten temat". Fajne prawda ? To gdzie można uzyskać informacji? Czy to był temat "rzucony" dla pocieszenia, zrobienia zamieszania. To już jesteśmy zadowoleni !?