Matki z emeryturą z KRUS dostały bonus od rządu. Kobiety ze świadczeniem z ZUS mogą tylko zazdrościć

| Aktualizacja:

Rolniczki pobierające świadczenia z programu "Mama 4 plus" mogą przejść na korzystniejszą emeryturę rolniczą. Wystarczy, że dopłacą składki za lata brakujące do wymaganego stażu. Takiej możliwości nie dostały te matki, którym pieniądze wypłacać będzie ZUS.

wróć do artykułu
  • ~kiszka
    (2019-09-26 17:05)
    rolnicy bidusie krus się płaci [ochłapy] i mogą się wszystkim w gębę śmiać,a robotnik niech zap.....la na chłopskie emerytury i fundusz zdrowotny. dla robola to ustalili wiek emerytalny bo reszta przechodzi na emeryturę kiedy chce
  • ~brytan
    (2019-05-02 13:31)
    nie krytykować rodzić 4 i nie ma problemu rodzina 2+ 4 ładnie brzmi a wtedy młodzi zarobią na starych krytyków
  • ~nina
    (2019-03-19 19:48)
    Przepracowalam 40 lat w tym czasie urodzilam ,wychowalam,wyksztalcilam troje dzieci, przez caly potracano mi podatek 20%,i skladke ZUS 43% od pensji,mam wypracowana emeryture,pamietam wstawanie o 5 rano zebysmy z mezem mogli zdarzyc odprowadzic dzieci do zlobka,przedszkola,a pozniej do szkoly. Teraz leniom,tym co nie chcialo sie pracowac rzad daje emeryture na ktora nie zapracowaly,nie placily skladek,ani podatkow.Lenistwo sie wynagradza, a ludzi pracowitych poniza.To jest chore co ten rzad wyprawia.
  • ~jakub
    (2019-03-19 13:38)
    a co z matkami ktore wychowaly dzieci i musialy pracowac aby zyc i wychowac dzieci to powinny dostac podwojnie to jest podejscie uczciwe do tematu a nie kupowanie wyborcow na wsi
  • ~jakub
    (2019-03-19 12:18)
    przejedzie sie po wsiach zobaczycie jakie domy ile samochodow na placu ale wszystko dla rolnikow z ktorych polwa nie uprawia pola ale panstwo musi za wszystko rolnikom placic za krus i inne dodatki
  • ~Matador
    (2019-03-19 11:57)
    Rolnik zawsze umial doic panstwo...
  • ~Bastard
    (2019-03-19 11:57)
    Kupowanie głosów wsi !!!!!!! Tak powinien brzmieć artykuł . Rolnicy płaca 340 pln ubezpieczenia na kwartał !!!! 95% emerytury rolniczej jest dotowane przez podatników płacących ZUS !!!! To jest ta równość wobec prawa i obowiązków !!!!!
  • ~J. Kaszanka
    (2019-03-19 10:55)
    PiS popiera wieśniaków! Miastowe niech głodują.
  • ~Nauczycielka z LO.
    (2019-03-19 10:40)
    Heiterzy PIS-owscy , zastanówcie sie , nie tylko co dzisiaj , patrzcie w przyszłośc ,a z tym rządem , przyszłości dla naszej ojczyzny nie ma
  • ~pis -zniszczy Polskę
    (2019-03-19 10:37)
    Brawo PIS ---rozdawać , i rop---e--r-d-olic Polskę , bo z tego wynika ,że w PIS nienawidzą Polski .Kto bedzie na to wszystko pracował ? Puknijcie sie w wasze głupie łby ---- nie ma nic za darmo
  • ~skoblar
    (2019-03-19 09:27)
    Czy wiecie, że z ludzi mieszkających na wsi tylko 11% utrzymuje się z rolnictwa (GUS)? Reszta korzysta z przywilejów "chłopa", bo nauczyła się wrzeszczeć każdemu rządowi "dawaj kasę!" I wszystkie rządy ustępują. Dlaczego my z miast siedzimy cicho?
  • ~partia o najgłupszej na świecie nazwie PIS
    (2019-03-19 08:34)
    PIS ?! Panic ! Panic ! Panic ! Jeszcze nie widziałem takiej paniki w PISie, jak przed tymi wyborami europejskimi.
  • ~Ed
    (2019-03-19 08:18)
    Kupowanie głosów trwa przez PiS.
  • ~Wilga
    (2019-03-19 08:09)
    Brawo ,brawo PIS .Jak widać na waszych rządach finansowo zyskuje coraz więcej osób.A nie tylko osoby uwielbiające kawior i krewetki.
  • ~robol
    (2019-03-19 08:07)
    Bo dla chłopów wszystko za friko od lat , dopłaty do ziemi ,rozwoju ,paliwa , zakupu maszyn , brak podatków , kredyty bezzwrotne , itd ,itp , a ciągle im mało jeszcze miasta i autostrady śmią blokować .
  • ~nomen
    (2019-03-19 08:02)
    Rozdawnictwo +. Gdybyś drogi suwerenie miał pamięć, ew. umiał kojarzyć fakty to spójrz co doprowadziło do wielkiego krachu Grecji, Wenezueli ? A jak już sie trochę ogarniesz, to może przestaniesz klaskać , a tymi łapkami złapiesz się za głowę. NIE MA NIC ZA DARMO! Ktoś kiedyś za to zapłaci , to będziecie wy, to będą wasze dzieci....
  • ~Brawo
    (2019-03-19 05:25)
    I znowu lepsze i gorsze.Dostama więcej za to,ze pracowały na czarno płacąc śmieszne składki.
  • ~Batko
    (2019-03-19 01:11)
    PS++PROPAGANDZISTO ,zapomniałem 1ha Przeliczeniowy liczy się od III klasy ziemi.Czyli 1ha- 1 ,60 hektara pola klasy IV,V,VI..
  • ~Zoo
    (2019-03-19 00:36)
    A za PO PSL co dawali ach pracę do 67roku
  • ~Ella
    (2019-03-18 22:43)
    Brawo PiS. Wreszcie władza która daje. Najlepsze czasy dla uczciwych Polaków .