Miliard złotych dla emerytek z rocznika 1953. ZUS będzie musiał ponownie przeliczyć zaniżone emerytury

ZUS będzie musiał przeliczyć 100 tys. bezprawnie obniżonych świadczeń pobieranych przez kobiety urodzone w 1953 r. – zdecydował wczoraj Trybunał Konstytucyjny. Chodzi o panie, które korzystały z wcześniejszych emerytur

wróć do artykułu
  • ~Emerytka
    (2019-08-11 18:41)
    Dziękuję paniom które walczyły o wszystkie kobiety z rocznika 1953 miedzy nimi jestem i ja.Pracowałam 20 latw warunkach szczególnych i też odmówiono mi dodatku szkodliwego który mi się należy. Takich kobiet jest. Bardzo dużo.
  • ~Anna
    (2019-06-13 09:14)
    Państwo polskie czy zus powinien nam oddać wszystkie pieniądze które nam zabrał przez te lata
  • ~Sal
    (2019-06-03 04:10)
    Dla ludzi którzy tak dzielnie walczyli to rocznik 53 dziękujemy
  • ~oszukany emeryt już 4krotnie przy emeryturze
    (2019-05-20 11:03)
    Po prostu skwituję bezprawnie oszukano po cichu rocznik 1953 stosując oszukańczą ustawę nie konstytucyjną .Oprócz przeliczenia poszkodowanym kobietom podać publicznie kto tą ustawę przygotował i kto zatwierdził z PO i PSL. Dość złodziejstwa na uczciwie pracujących Polakach. Wyrok TK jest nadrzędny i do bezwzględnego stosowania a tu wszyscy milczą i zasłaniają się K.p.a. jak to czyni ZUS.Chyba trzeba pisać do Strazburga jak w Polsce nie respektuje się wyroków TK.
  • ~natalia
    (2019-05-18 16:33)
    dlaczego znowu my??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????.
  • ~elka53
    (2019-05-04 14:23)
    No i co z tego że jestem rocznik 53 w 2013r składzłam o przeliczenie i minęło 5 lat piszą że muszę składać do sąd bo z zus dostałam teraz odmownie nie wiem czy wogóle dostanę to jest oszustwo
  • ~Stork
    (2019-05-03 18:31)
    Po pierwsze koalicja PO/PSL skrzywdziła Polki urodzone w 1953 roku uchwalając wtedy tą ustawę, która weszła w życie od 1 stycznia 2013 roku. I za to należy się im CZERWONA kartka w nadchodzących wyborach, bo powinni taką sytuację przewidzieć (niby tacy wykształceni, ale myśleli i myślą tylko o sobie). Po drugie obecna ekipa rządząca powinna szybko coś z tym zrobić, bo z jednej strony jest wyrok TK, ale niektóre Polki i tak nie skorzystają z tego wyroku TK, bo miały emeryturę już przeliczoną i minęło 5 lat, albo nie miały emerytury jeszcze przeliczonej lub miały przeliczoną ale nie minęło jeszcze 5 lat, ale minął już miesiąc od wyroku TK i nie mogą zaskarżyć odmowy ZUS-u. W tym przypadku, jeżeli PIS coś z tym szybko nie zrobi i nie rozwiąże tego problemu poprzez szybkie uchwalenie nowego prawa, to i PIS dostanie czerwoną kartkę, bo albo te oszukane Polki (około 120 tysięcy) ale także ich mężowie, a może także ich dzieci nie pójdą głosować lub zagłosują na inne ugrupowanie. A może to być nawet 500 tysięcy głosów i więcej. A przed nami wybory do PE, do Sejmu w tym roku i wybory prezydenckie w roku przyszłym. Na miejscu PIS-u dobrze bym się nad tym zastanowił...
  • ~Hanna
    (2019-04-29 21:13)
    Jestem rocznik1953 przepracowałam 35 wniosłam skargę do Zus i otrzymałam decyzję odmowną z powodu przedawnienia.Wychowałam 6 dzieci i nie otrzymałam od panstwa żadnej pomocy a jeszcze okazało się ze państwo nas oszukało na emeryturach.
  • ~córka1953
    (2019-04-27 13:32)
    Moja mama złożyła skargę do ZUS-u i już dostała odmowę ponownego przeliczenia emerytury . Dramat
  • ~Tessa
    (2019-04-26 15:58)
    I co to dało, ZUS nie chce przeliczyć, bo minęło 5 lat i ubolewam nad tym, że ZUS się sprzeciwia wyrokowi TK.. przecie to najważniejszy sąd w Polsce... chyba?
  • ~Zofia 53 rocznik
    (2019-04-24 18:02)
    Nie powinien ZUS brać pod uwagę 2,5 roku rozstrzygania sprawy przez TK to wszystkie panie z rocznika 53 ootrzymalyby podwyższenie emerytury.A co TK nie wiedział, że wydaje ustawę bubel,że w zusie po 5 latach sprawy ulegają przedawnieniu.?
  • ~Gość zbulwersowany skalą bezp.
    (2019-04-24 10:10)
    Widać z ustaw wprowadzanych niekonstytucyjnych przez PO i PSL dla kobiet rocznika 1953 zostały perfidnie oszukane przez państwo rządzone w 2013r. przez ludzi bezprawnie . Dla wybranych grup zatwierdzili zmiany z okresami przejściowymi nawet do 15 lat -draństwo i oszustwo. Uważam ze zmiany takie oszukańcze nie powinny nikogo dotyczyć kto do 1998r.miałwypracowane 20,25 lat pracy i powinny obowiązywać znaczace okresy przejściowe a nie bezprawie legislacyjne . Szkody te powinny być naprawione ludziom pokrzywdzonym w pierwszej kolejności i z inicjatywy Rządu i ZUS, a nie angażować sądy i ciągnąć bezprawie latami w sądach.
  • ~rere
    (2019-04-15 10:21)
    prawdopodobnie te panie co już w wieku 60 lat były w zusie o przeliczenie nic nie dostaly i się nie odwolaly to zus twierdzi ze po 5 latach sprawa się przedawniła i nie wiadomo co będzie, jedni mogą dostać a inni nie
  • ~emerytka
    (2019-04-14 15:56)
    Na pisałam wniosek do ZUS i dostałam odmowa a jestem rocznikeim1953 na pisano mi że 5 lat minęlo i sprawa przedawniona
  • ~anna
    (2019-04-13 18:33)
    Jestem z rocznika 1953 przeszłam na emeryturę mając lat 55 i 6 miesięcy .Przepracowałam 38 lat wychowałam dwoje dzieci nie otrzymując 500 + myślę ,że nie ma czego zazdrościć takim kobietom że odeszły wcześniej .Zyczę by obecnie każda mama tyle lat przepracowała.Trudno nam się dziwić że domagamy się ponownego sprawiedliwega przeliczenia emerytury.
  • ~Pokrzywdzona
    (2019-04-13 09:54)
    Rocznik 1948 też ma zaniżone emerytury, za wiele lat pracy trochę ponad 350zł???? To czysta obelga !!!!!
  • ~emerytka 1953r
    (2019-04-03 14:45)
    Ważne dla wszystkich pań z 1953 rocznika -emerytek wnioski trzeba złożyć w ZUS-ie do 23.04. 2019r
  • ~Barbara
    (2019-04-03 14:41)
    Dziękujemy ,oto jest świadomość i wykształcenie:)
  • ~Barbara
    (2019-04-01 22:46)
    Dziękuję bardzo wszystkim, którzy walczyli o prawo do przeliczenia tzw. wcześniejszej emerytury dla rocznika 1953 ! Kiedy ZUS weźmie się za to i czy trzeba indywidualnie składać wniosek o przeliczenia ?
  • ~Emerytka
    (2019-03-26 13:16)
    Pilne! !! Dziś dzwoniłam do ZUS--u .Dowiedziałam się trzeba jak najszybciej składać pismo o ponowne przeliczenie emerytury. Treść pisma pani podała telefonicznie.

Może zainteresować Cię też: