Ustawa dezubekizacyjna wchodzi w życie. Szef MSWiA: Dzięki niej rząd zaoszczędzi pół miliarda złotych

| Aktualizacja:

Szacujemy, że oszczędności dla budżetu państwa w wyniku wprowadzenia tzw. ustawy dezubekizacyjnej wyniosą pół miliarda złotych - powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Dodał, że ok. 3 tys. osób chce skorzystać z przepisu umożliwiającego wyłączenie spod działania ustawy.

wróć do artykułu
  • ~twbolek
    (2017-09-30 15:30)
    Niestety dwadzieścia parę lat za późno, dzięki Bolkowi i kolegom z "nocnej zmiany".
  • ~Bolesław Glowacki
    (2017-09-30 15:46)
    Proponuję moralny menelu dokladne przeczytanie i zrozumienie noweli Bolesława Prusa pdt ..Powracająca Fala
  • ~Rozbawiony
    (2017-09-30 15:56)
    Już tak bardzo pieniędzy brakuje, że trzeba starych ludzi ograbiać?
  • ~Maslanov
    (2017-09-30 16:04)
    O to właśnie chodzi. Rabunek, nic więcej. Jeśli przejdzie bezboleśnie i nie będzie protestów wśród karmionego kłamstwami społeczeństwa, następni w kolejce będą żołnierze zawodowi, strażacy, strażnicy leśni, celnicy, którzy "choć jeden dzień spędzili w mundurze za komuny". Kolejne miliony ,jak nie miliardy do "zaoszczędzenia"...Resztę ograbiono wcześniej poprzez "reformy" emerytalne, ZUSy, " fundusze zwane OFE" z siedzibą w jankeskich korporacjach i zarejestrowanych na terenach zdemolowanych przez huragany. Większość z was została obzdulona z przyszłości już dawno, a teraz rzuca się z wściekłością na tych, którzy jeszcze grabieży nie ulegli z czysto formalnych względów. Tak się służy i wegetuje w imitacji państwa, jakim jest MacPoland.
  • ~Bydgoszcz /oskarżyciele stanu wojennego mają się świetnie!!
    (2017-09-30 16:24)
    Co za obłuda. Ogłasza się sukces i odbieranie apanaży UBOLOM. A co z prokuratorami stanu wojennego? W Bydgoszczy emerytowany pułkownik i były oskarżyciel stanu wojennego, dziś pobiera emeryturę i nadal oskarża i dostaje uposażenie prokuratorskie
  • ~Hańba CD.
    (2017-09-30 16:30)
    Jak to możliwe, że prokuratorzy z listy hańby w w w. 13 grudnia 81, do dzisiaj oskarżają? To jest wstyd dla PiS. Ci prokuratorzy byli gorsi od UBoli
  • ~Batko-Macisław Płatow
    (2017-09-30 16:30)
    Szanowni Adwersarze mogę zrozumieć ,że boli. Ale tak wygląda SPRAWIEDLIWOŚĆ DZIEJOWA. Gdzie ~rozbawiony~~Maslanov itp gdzie byliście ,gdy emerytury i renty żołnierzy np: Andersa , powojennych partyzantów nie przekraczali 1200zł. Przelanej krwi nie da się wycenić.
  • ~Wstyd dla Ziobro
    (2017-09-30 16:35)
    Ziobro nawet się nie pofatygował,by przeprowadzić weryfikację prokuratorów, skoro do dzisiaj sumieniem Narodu może być prokurator oskarżający w stanie wojennym.
  • ~U Ziobry wierni płatnikowi.
    (2017-09-30 16:40)
    5 minut sławy ministra. Innemu zabrakło chyba głowy. U Ziobry stada prokuratorów stanu wojennego nadal są do PEŁNEJ dyspozycji płatnika. Zawsze wierni każdemu płatnikowi od 45 lat.
  • ~Pajace łączmy się
    (2017-09-30 16:42)
    PiSowski pajac
  • ~Resortowe dzieci.
    (2017-09-30 16:45)
    Ci z PiS potrafią trąbić o osunięciu RESORTOWYCH DZIECI. Ale jedynie tyle. Gadać i gadać.
  • ~antypisiak
    (2017-09-30 17:32)
    Czyzby zaczelo brakowac na 500+,no i dla ojca rydzyka.Panie B.przyjdzie kryska na Matyska,historia lubi zataczac kolo,a wtedy gnom z zoliborza nie pomoze.
  • ~bbn
    (2017-09-30 17:34)
    gdzie w tym wszystkim szmata piotrowicz i jemu podobne pis dy ???????
  • ~Ku sprawiedliwości
    (2017-09-30 17:52)
    To jest nic innego, jak kara za zbyt niską datę urodzenia.Winne są głównie matki, które zbyt wcześnie miały czelność urodzić przyszłych mundurowych. Najlepiej wytrzebić wszystkie osoby urodzone przed rokiem 1990. Wtedy także oczyści się parlament wraz z rządem i da pole do popisu jedynie słusznym obywatelom.
  • ~Ziobro dał im bezkarność.
    (2017-09-30 18:12)
    Kasiora się skończyła. 500+ trzeba opłacić. Za chwilę wielu jeszcze obetną. Ale nie prokuratorowi płk z Bydgoszczy, który oskarżał w stanie wojennym a dziś w okręgowej. Oni byli, są i będą bezkarni.
  • ~Tylko pytam
    (2017-09-30 18:16)
    Jak to jest z tymi prokuratorami? Czy oni przechodzili weryfikację? Konkretnie+-- Czy prokurator wojskowy w służbie do 2004 roku przechodząc do prokuratury okręgowej był prześwietlany i nie myślę o badaniach okresowych?
  • ~zabrac im wszystko!
    (2017-09-30 18:30)
    radzieckim agentom powinna placic moskwa a nie Polski obywatel
  • ~mim 21
    (2017-09-30 18:38)
    Myślę, że za jakiś czas twórcy tej epokowej ustawy i ich zausznicy będą świadkami oddawania tego co głupio (w sensie prawnym) zabrano. Tak jak z deputatami węglowymi górników. Wszyscy się wstydzą ale fakt jest faktem. Dodam, Lenin i bolszewicy szanowali wiedzę i umiejętności carskich wywiadowców i nie robili takich numerów. Ale P. M.B.jest w euforii, do czasu!
  • ~SB
    (2017-09-30 18:46)
    Uf !NARESZCIE ! a kiedy rzad zrobi POrzadek z nierobami w czarnych sukieneczkach ? Kiedy przestana zyc na nasz koszt i placic skladki na swoje emerytury i oplacac ubezpieczenie .? Nie roznia sie niczym od esbecji /oczywiscie nie wszyscy/np.zurek ,gersdorf ,milewski i inni.
  • ~precz
    (2017-09-30 19:18)
    wszystkie przywileje powinny być zlikwidowane, kilkadziesiąt miliardów złotych rocznie wydajemy na 45 letnich emerytów mundurowych a dla tych co te bagno utrzymują emerytury kilka razy mniejsze po kilka razy dłuższej pracy !!!!!!!!