Ustawa dezubekizacyjna wchodzi w życie. Szef MSWiA: Dzięki niej rząd zaoszczędzi pół miliarda złotych

| Aktualizacja:

Szacujemy, że oszczędności dla budżetu państwa w wyniku wprowadzenia tzw. ustawy dezubekizacyjnej wyniosą pół miliarda złotych - powiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Dodał, że ok. 3 tys. osób chce skorzystać z przepisu umożliwiającego wyłączenie spod działania ustawy.

wróć do artykułu
  • ~JAKI
    (2017-11-27 14:47)
    OBENDZIE RYDZYK ZADOWOLONY TYLE KASY OD BŁASZCZAKA A CO TAM EMERYT RENCISTA ZMIEJSZYC WSZYSTKIM NAWET KLEROWI
  • ~Luis
    (2017-10-18 16:14)
    I znowu jak zwykle chodzi o pieniadze, polska pazernosc jest wstretna 👎👎👎
  • ~yogi
    (2017-10-14 22:27)
    A giga przekręt zwany Komisją Majątkową, w której obdarowywanych reprezentował były eSBek ?
  • ~Sikora
    (2017-10-06 13:10)
    a pan Piotrowicz, czy w jego przypadku coś się zmieni?
  • ~Emeryturu Cienkie.
    (2017-10-06 06:44)
    Władza ludowa do roku 1960 wypłacała emerytury za czas faktyczny przepracowany tylko w P.R.L. A pracy przed wojną niestety nie zaliczano. Były to emerytury bardzo cienkie.
  • ~Anołowie. Stróże.
    (2017-10-06 06:35)
    Oni mieli spore przywileje bo to byli Aniołowie Stróże Przyjaźni Polsko Radzieckiej.
  • ~i wyszedł z tego bła .... k
    (2017-10-05 23:38)
    rząd zaoszczędził - a na co rząd wyda ? Na swoich internetowych trolli, czy napcha kieszenie swoim kolesiom od sławetnej kampanii anty sądowej ?
  • ~eleszek
    (2017-10-05 12:16)
    A ile się oszczędzi po zmianie partii rządzącej. To dopiero będą pieniądze. Starczy na 1000+
  • ~Vina Tuska
    (2017-10-05 01:32)
    IPN pracuje nad aferą BOLKA. Kto rozpracuje małego LOLKA z Żoliborza?
  • ~Jadwiga
    (2017-10-04 19:42)
    Zabieracie emerytury macie parę groszy a konkordat zabiera tyle kasy .ze głowa boli wam też PISIÓRY zabiorą szybciej niż myślicie
  • ~solidaruch
    (2017-10-04 15:12)
    PiS jest bardzo krotkowzroczny, bo widzi tylko zaoszczedzone pieniadze, a nie widzi tego, ze ustawa deubekizacyjna pozbawia srodowisko ubecko-esbeckie funduszy na organizowanie powrotu PRL. Na nieszczescie PiS zawraca sobie glowe budowaniem Miedzymorza, a nie dba o rozsadne ceny w Polsce. Po podwyzkach cen zywnosci i w perspektywie braku wegla zima, to srodowisko ubecko-esbeckie ma szanse na odbudowanie PRL nawet bez jakichkolwiek srodkow finansowych. Wystarczy kilku postkomunistycznych agitatorow, a reszte zrobia zimno w robotniczych mieszkaniach i braki masla, miesa i owocow w robotniczych zoladkach.
  • ~Abcd
    (2017-10-04 13:06)
    W celu uzyskania dalszych oszczędności być może o 50 % zmniejszone zostaną emerytury osób, które kończyły studia w PRL.
  • ~Wittorio
    (2017-10-04 11:48)
    Ustawę uważam za słuszną,ale to zrobiono z niej to zwykła grabież w biały dzień.Każda sprawa winna być załatwiona postanowieniem sądu i winni przestępstw ukarani między innymi degradacjami i idącymi za tym konsekwencjami finansowymi.Emerytura jest świadczeniem nabytym, a więc nikt nie może być jej pozbawiony ot tak sobie i zaszufladkowany razem z przestępcami tylko dlatego,że służył Ojczyżnie w latach 1944-1990.Służył takiej Ojczyżnie jaka była.
  • ~jass
    (2017-10-04 11:42)
    Bardzo dobrze wam oprawcy
  • ~j23
    (2017-10-04 08:52)
    A ile oszczędzi na PiS-owskich UBEKACH? ;)
  • ~pyny
    (2017-10-04 08:40)
    No i chwila prawdy, nie chodzi o żadną sprawiedliwość tylko o 500 mln.
  • ~cziras
    (2017-10-03 17:47)
    Ciekawe ile zaoszczędzą jak ZUS przestanie wypłacać ludziom emerytury i renty???
  • ~TCT
    (2017-10-03 14:55)
    Na pierwszym miejscu skala oszczędności. Czyli o co chodzi? O odpowiedzialność zbiorową, czy o łatanie budżetu? Nauczyciele też właściwie w tamtym okresie ładowali w młode głowy treści całkiem niewłaściwe, a lekarzom zdarzało się leczyć UB-ków. Rolnicy odprowadzali kontyngenty. Politycy ... tu szkoda gadać: bagno było, jest i będzie - emerytury można całkiem odebrać.
  • ~zbigniew
    (2017-10-03 14:23)
    Plaszczak pozbawiłes mnie i mojej rodziny czesciwych srodkow do życia.Nie bylem nigdy ani UB ani SB. Tylko Zolnierzem zawodowym WOP. a potem Funkcjonariuszem Strazy Granicznej.Pracowalem przy kontroli paszportowej odprawiajac podróżnych.A ty i inni twoi koledzy wsadziliście mnie i tysiace takich jak ja do jednego worka z UB i Sb. Odpowiesz za to wcześniej czy pozniej.Narod cie pad..u rozliczy..
  • ~qqq
    (2017-10-03 14:15)
    To co ten człowiek mówi kupy się nie trzyma. Twierdzi, że odebrano emerytury 39 tys. osób, co dało oszczędności 500 mln zł. Zatem policzmy: 500 000 000 podzielić przez 39 000 ile to wynosi? Ok. 13 000 Wynika z tego, że każdy z tych 39 tys. ludzi miałby emeryturę liczącą kilkanaście tysięcy, co jest totalną bzdurą, ponieważ ZER MSW podaje że emerytury pow. 10 tys. pobierało 190 osób - szefów poszczególnych służb i ich zastępców. Średnia emerytura wg ZER to 3100 brutto. Obrali z pieniędzy jakieś płotki którym pozabierali plus minus po tysiąc złotych a wyolbrzymili kwoty, żeby odtrąbić sukces.

Może zainteresować Cię też: