ZUS zdecydowanie wygrywa z OFE. Eksperci to policzyli

| Aktualizacja:

Wyniki inwestycyjne funduszy emerytalnych są słabsze niż tempo, w jakim waloryzowane są pieniądze ubezpieczonych zgromadzone w ZUS. Jednocześnie OFE należą do najefektywniej działających funduszy na naszym rynku.

wróć do artykułu
  • ~Harry
    (2016-07-11 07:10)
    No Balcerowiczu, Petru i inni znakomici eksperci finansowi jak teraz wyglądacie. To, ze nieudouczone Petru gadało to pól biedy ale że profesorek, to jakich tak naprawdę mamy wykształcone elyty III RP. A ryja drzeć na cały głos jaki to psychopatyczny jest PIS to w tym najlepsi są. Ech szkoda pisać.
  • ~Wirtualny sukces ZUS
    (2016-07-11 08:31)
    No nie wiedziałem, że ZUS zarabia pieniądze inwestując je na rynku... //tak, tak sarkazm// Bardzo mi przykro, że zburzę tezę artykułu, ale na ZUS-owskich kontach można wpisać sobie dowolny wzrost wedle dowolnych założeń. To i tak wirtualne pieniądze, których nigdzie nie ma. Państwo jedynie obiecuje, że kiedyś nam je da (jeśli pożyjemy wystarczająco długo i - nie ma się co łudzić - jeśli kondycja finansów publicznych na to pozwoli, co jest wątpliwe biorąc pod uwagę, że już teraz ZUS ma deficyt wynoszący około 20 mld zł, a z każdą dekadą będzie dużo gorzej z powodów demograficznych). W OFE są natomiast prawdziwe pieniądze i prawdziwy wzrost wartości, a nie wirtualny zapis na koncie.
  • ~Nie Ekspert
    (2016-07-11 07:19)
    Szkoda że "eksperci" nie zająknęli się o tym że cały kapitał zgromadzony w zus po śmierci przepada na rzecz zus i to jest dopiero ukryty koszt. Natomiast wypłacane pieniądze jako emerytura są dużo niższe niż lokata po Belce od porównywalnego kapitału.
  • ~jacekplacek
    (2016-07-11 09:54)
    OFE to jeszcze większa piramida finansowa i parada oszustów! Zus przynajmniej płaci jakiś emerytury! "Konia z rzędem " temu kto znajdzie jakie emerytury płaci OFE. Tam tylko wszyscy mówią o inwestycjach , stopach itd. o emeryturach wypłacanych z OFE nic nie słychać! OFE pierwotnie brało aż 37 % składki ( teraz 15 %) w wypracowane tz emerytury to zaledwie kilka procent emerytury!!!!! Kto za to odpowie?
  • ~gugcia
    (2016-07-11 09:06)
    moi kochani,nie ma co wierzyc w dobre emerytury z ZUS,OFE czy jakis tam IKE,prywatnych ubezpieczen,itp.Stara prawda mowi,ze nie daj Boze abys komus dawal swoje pieniadze z nadzieja,ze on ci je pomnozy i uczciwie wyplaci.Juz w Ewangelii jest przypowiesc Chrystusa,ze roznie z tym bywa.Najlepiej jest inwestowac w swoja starosc od mlodosci majac na uwadze,ze aktywne zycie zawodowe jest dosc krotkie ( a szczegolnie czas gdy zarabiamy duzo i mamy dobre zdrowie!),a starosc dluga.I kosztowna-lekarze i leki sa coraz drozsze.Co robic dla siebie?Po pierwsze-nie zyc ponad stan,tylko na kredytach,nie kupowac drogich ,nowych aut,ktore za 5 lat sa prawie nic nie warte,starac sie oszczedzic na sensowne cele-np. male 30 m2 mieszkanie do wynjamu w duzym miescie kosztuje ok.160 tys zl (cena z Krakowa),aby je nabyc nalezaloby oszczedzac po 1 tys zl miesiecznie przez ok.15 lat (lub placic kredyt ok.15 lat),ktos powie,ze dlugo.Nie calkiem-gdy zaczniemy pracowac np. w wieku 20 lat,to majac 35 lat bedziemy miec to mieszkanie splacone,a zysk bedzie nam dawac do smierci,czyli ok.45 lat,po ok.1200 zl miesiecznie (naturalnie cena wynajmu moze sie zmieniac,podaje cene wynajmu na rok 2016).To jeden sposob.Inny to zalozyc mala firme,ktora zawsze nas troche bedzie ratowac na starosc,to jest wyjscie troche kloptliwe,bo warunki rynkowe sie zmienia przez 50 lat,maszyny beda inne,wymagania inne,beda sie zmieniac przepisy,podatki,powstanie konkurencja.Znajomi mieli myjnie aut,od 20 lat,teraz sa tam pustki,bo ludzie myja auto za 4 zl w tych myjniach kolo stacji paliwowych,sami,ja tez tak robie,od lat nie bylem w myjni za 14 zl,w zimie,bojac sie mrozu,wycieram auto sucha szmata i juz.Gastronomia tez sie zmienia,rozne uslugi umieraja-trudno doradzic co wybrac jako firme-zabezpieczenie starosci.Inny sposob na poprawe swojej emerytury to zakup duzej ilosci ziemi na wsi (od 1.5.16 jest z tym problem dla mieszczucha ale sa sposoby) i dogadanie sie z jakims rolnikiem aby ja uprawial,a nam dal z tego troche zysku plus doplaty UE.To dosc pewny biznes,bo ludzie zawsze beda musieli cos jesc,jednak tez obarczony ryzykiem-pogody,zmian cen zywnosci,niechecia sasiada rolnika do uczciwego dzielenia sie z nami zyskiem,rozne koszty nasion,nawozow,itd.Ale przy duzym areale jakis zysk jest.Jest jeszcze zloto,brylanty,dziela sztuki.
  • ~x ten co zawsze
    (2016-07-12 16:55)
    Nigdy nie wierzyłam w OFE, nie uległam presji by się do tego g...zapisać i dobrze na tym wyszłam.
  • ~v
    (2016-07-11 12:56)
    Fundusz Alimentacyjny cuchnacej dumy kodu wydaje sie byc jedyna alternatywa. Te 80 tys. alimenciarza z czasem staje sie bezpieczna lokata dlugow gumowy czekow, itd.
  • ~slowianka
    (2016-07-11 08:32)
    Rzna z tej i tamtej strony te skladki to jeden wielki szwindel .........pracuj do smierci a oni juz zatroszcza sie o Twoje skladki naturalnie po smierci.
  • ~Janek@
    (2016-07-11 09:27)
    Experci KOMERCYJNI !!!!!!
  • ~shr
    (2018-06-19 09:51)
    Ale bzdury. Srednia stopa zwrotu ofe od 1 stycznia 99 do czerwca 2018 wynosi 322%. Inflacja za ten sam okres wyniosla 41,58%, zatem srednia roczna stopa zwrotu z ofe wynosi 15,24%. NA PRZESTRZENI 18 LAT!!!! W życiu ZUS nie miał, nie ma i nie będzie miał takiej stopy zwrotu. Chyba, ze ujemną.

Może zainteresować Cię też: