Kopaczonomika - skąd przed wyborami wziąć ekstra pieniądze dla emerytów?

Jeszcze w tym roku, być może we wrześniu, można by wypłacić jednorazowe dopłaty do emerytur bez zwiększania deficytu. Z rozmów "DGP" z członkami rządu wynika, że takiego wariantu nie można wykluczyć. To kwestia decyzji politycznej. Jednorazowe dodatki dla emerytów to jeden z pomysłów, jakie analizuje rząd w ramach całej palety działań, które miałyby pozwolić Polakom odczuć, że skończył się kryzys.

wróć do artykułu
  • ~edek60
    (2015-07-12 07:54)
    Po co tyle ględzić,dać emerytom sporą podwyżkę ( od 400 zł ) i macie wygraną w kieszeni ,jest nas emerytów parę milionów.
  • ~polonista
    (2015-07-09 13:00)
    Wyliczanki Ewy Kopacz skoncza sie obcieciem polskich zarobkow. Jako POchodzaca z krainy Zeromskiego, premier Kopacz powinna znac jego nowelke o dwojgu kopaczy torfu, ktorym polski lesniczy obnizyl zarobki, a oni POtulnie harowali dalej, bo nie mieli innego wyboru. POdobnie bedzie z Polkami i Polakami po wyborach.
  • ~edek60
    (2015-07-07 05:46)
    Jestem emerytem-dostanę 400 zł dodatku to zagłosuje na PO, dostanę od PIS-u 500 zł to zagłosuje na nich--proste jak kij od cepa. !!!
  • ~Arek
    (2015-07-05 16:23)
    Prędzej czy później trzeba będzie oddać, swoją drogą czy możemy być pewni emerytur? Raczej trzeba liczyć na siebie, sam odkładam w getinie na lokatach dodatkowo co miesiąc, bo lepiej mieć niż się prosić na starość.
  • ~gugcia
    (2015-07-03 14:04)
    w ZUS potrzebna jest nie jednorazowa wyplata jakis groszy ale calkowita zmiana systemu.Powinny byc objete ZUS em wszystkie umowy o prace (dzielo,zlecenie,praca tymczasowa,wynajmowana na godziny,dni,itp),dzis ok.30% Polakow pracuje bez etatu.Powinny byc obnizone przywileje emerytalne,takze te biezace,nie tylko przyszle.Powinna byc dobrowolnosc przechodzenia na emeryture od 60 roku zycia dla kobiet,65 lat dla panow.Zwolnily by sie miejsca pracy dla mlodych,ktorzy potem 40 lat beda placic skladki na ZUS.Jezeli sie tych mlodych,jeszcze licznych,nie zatrzyma w kraju w sensownej pracy to wyjada na stale za granice,zabiora zony,tam beda miec dzieci,tam beda placic skladki na obce ZUSy.Niemcy juz sobie ostrza zeby na sensownych,pracowitych mlodych z Polski aby zastapili u nich odchodzace liczne,pracowite pokolenie ludzi urodzonych po 1945 roku,na naszych sprawnych pracownikow beda czekac domki,auta,swietna sluzba zdrowia,dosc tania zywnosc i wysokie,pewne zarobki,nawet 6 razy wyzsze niz w Polsce.Do tego mozliwosc odwiedzin w Polsce,bo dojazd autostradami w RFN i w Polsce czyni Niemcy krajem niezbyt dalekim,szczegolnie dla Polakow mieszkajacych w zachodniej i srodkowej Polsce.
  • ~lkj
    (2015-07-01 22:22)
    To jest kupowanie głosów.!!!
    Zawsze kupowali głosy , żerując na ludzkiej biedzie .!!!

    Pora już wywalić ich z Polskiego Sejmu i rozliczyć za krzywdy wyrządzone
    Ojczyżnie i Polakom.
  • ~Polak Patriota!!!
    (2015-07-01 21:48)
    Ta propozycja to kupowanie głosów wyborców i jak każdego kupującego głosy powinna przebadać prokuratura pod względem zgodności z prawe. Ciekawe co na to Pan Prokurator Generalny? Ciekawe dlaczego ta pani komentuje zachowania Pani Szydło, zamiast powiedzieć co zamierza PO. A tak poza nawiasem Ten Jej rząd to wielka sitwa. Wszystko nagle stało się JEJ.
  • ~dorcia
    (2015-07-01 14:44)
    Masz,racje niech po polowie im zabiora to jeszcze zostanie tyle na miesiac co ja mam przez rok emeryture a dlaczego na wszystko maja ulgi czy im nie stac nawet na bilet wstyd. To powinno byc zniesione a za co premie otrzymuja odprawki
  • ~prawda
    (2015-07-01 13:59)
    gdzie miliardy z ZUS NFZ,premie od Piechocińskiego Komorowskiego Powinni dostać emeryci i renciści nie oligarchowie.
  • ~edward
    (2015-07-01 12:05)
    PO to perfidia i oszustwo. Zarzucali Dudzie, że obiecuje rzeczy nierealne bo nie ma na nie pieniędzy a teraz Kopacz odkryła zmagazynowaną górę pieniędzy i zaczyna rozdawnictwo.
  • ~lichwa PO/PSL
    (2015-07-01 11:33)
    Dadzą 500,- a każą zwrócić 1500,- ale byle u koryta.
  • ~m
    (2015-07-01 10:23)
    Okradli Polaków jedyna możliwość to zmaiana na rząd z Polaków to gwarancja uczciwości dzisjaj rządzą żydzi Polską udający Polaków pod zmienionymi nazwiskami /dekret Bermana notabene stryjek M.Borowskiego \
  • ~emeryt
    (2015-07-01 09:49)
    Najlepiej zmniejszyć o połowę zarobki urzędnikom w ministerstwach,posłom,senatorom,prezesom rad nadzorczych,wojewodom prezydentom miast,wójtom i oddać emerytom co przez 8 lat POpaprańcy ich okradali z rent i emerytur.Proste-prawda!!!

Może zainteresować Cię też: