Wiek emerytalny będzie jeszcze wyższy? Pracodawcy RP: To konieczność

Ta debata była niezwykle jednomyślna. Eksperci Pracodawców RP zgodzili się, że to dopiero początek podwyżek wieku emerytalnego, inaczej system emerytalny całkowicie upadnie.

wróć do artykułu
  • ~Tche economia=ekonom?
    (2015-09-14 09:10)
    Czy was pogięło na zgniatarce na debili ekonomicznych?wystarczy zwolnić 1 ml. zbędnych urzędników państwowych co kosztuje państwo 70% wydatków w składki,wynagrodzenia i koszty administracyjne i tak zostanie 300 tyś a za PRL było włącznie z PZPR 63 TYŚ
    I TO BEZ KOMPUTERÓW,DEBILE PO PROSTU ,DEBILE KTO WAS MATMY UCZYŁ?
  • ~Bogdan541971
    (2015-09-13 16:19)
    A ja tu Panowie pracodawcy nie widzę problemu, macie tak duże majatki że one wystarczą na zapewnienie godnego życia polaków . Czy już zapomnieliście że siła jest w ilości, głodny naród jest nieobliczalny. Mam wrażenie że wywołujecie ducha, ducha rewolucji który Was wszystkich równo przemieli. Kto nie pamięta historii jest skazany na to żeby przeżyć ją jeszcze raz.
  • ~mylicjant
    (2015-09-12 15:16)
    a ,,,czechy,,,majo,,,taki,,,sam,,,problem///???
  • ~wojtek
    (2015-09-12 09:24)
    A co na to Duda?
  • ~cd
    (2015-08-24 19:35)
    Ekspertka Gładoch pewnie uważa, że podwyższenie wieku emerytalnego dla kobiet 20 lat później niż dla mężczyzn to w porządku, podobnie jak uśrednienie dalszego trwania życia.
    Podnosić wiek emerytalny szarakom, nie ruszać uprzywilejowanych. Reforma emerytalna po polsku...
  • ~janusz
    (2015-08-23 08:55)
    podnieść do 80 lat wtedy problem sam się rozwiąże, większość umrze z głodu bo nikt ich nie zatrudni,a cześć naturalnie wymrze!!!
  • ~CUDA , CUDA.
    (2015-07-20 08:18)
    A kto do takiej sytuacji doprowadził. Ci co wiele obiecywali i tego nie spełniali. Zlikwidowali wiele zakładów pracy takich jak Stocznie, Cegielski, Ursus, Żerań,Star, Jelcz. i wiele innych zakładów pracy. Dobrali się do OFE zabierając przyszłym emerytom ponad 150.000.000.000. złotych. I znów obiecują cuda przed końcem kadencji .
  • ~gość
    (2015-07-07 13:50)
    Już ich zupełnie POPIEPRZYŁO! Co za pierdoły wygadują?! Jeszcze za mało wyciskają z nas forsy?! ŁOBUZY!
  • ~jak 12345
    (2015-07-06 15:33)
    JUŻ WIDZĘ 70 LETNIEGO KIEROWCĘ TIRA SUNĄCEGO PO AUTOSTRADZIE PRĘDKOŚCIĄ 100 KM , 70 LETNIĄ PIELĘGNIARKĘ PRÓBUJĄCĄ TRZĘSĄCYMI SIĘ RĘKAMI WKŁUĆ IGŁĘ ABY POBRAĆ KREW . DLACZEGO NAUCZYCIEL , CZY POLICJANT CZY UPRAWNIONY DO WCZEŚNIEJSZEJ EMERYTURY NIE MOŻE PRACOWAĆ DŁUŻEJ . SKOŃCZYĆ Z TYMI UPRAWNIENIAMI . ZLIKWIDOWAĆ TYCH PSEUDO RENCISTÓW W WIEKU 40-50 LAT KTÓRYM SIĘ ROBIĆ NIE CHCE . ZNAM TAKICH KTÓRZY TO PÓJDĄ DO LEKARZA BO PONOĆ Z GŁÓWKĄ COŚ NIE W PORZĄDKU WŁOŻĄ DO KOPERTY ZAŁĄCZNIK I RENTA GOTOWA A TY PŁAĆ NA TYCH DARMOZJADÓW
  • ~Mirek
    (2015-07-05 16:27)
    Koniec końców powiedzą ze do śmierci a kasa bokiem przejdzie. To ile czasu spędzisz na emeryturze, pewnie jeszcze dorabiać będziesz bo nie wystarczy. Dobrze że człowiek na własną rękę na lokatach w getinie odkłada, warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu.
  • ~T.J
    (2015-07-05 13:49)
    Ale to trzeba zrobic proporcjonalnie od wysiłku fizycznego.I tak wszystkim gryzipiórkom wydłużyć wiek emerytalny do 100 lat-pasuje
  • ~olo
    (2015-06-26 17:02)
    PO prostu kanalie. Płacą jak w Afryce. W Holandii ludzie bogacą się przez
    pokolenia - w POlsce chcą się nachapać w kilka lat.
    Przecież to nie są twórcy internetu, szybkich komputerów, czy mercedesów.
    Dziergają plastikowe okna i rury.
    Co cztery lata zmieniają nazwę firm , żeby nie płacić podatków.
    Całe rodziny wożą się służbowymi samochodami, odliczając benzynę,
    amortyzację i vat od ceny samochodów.
    Zgadzam się z jakimś przedmówcą, że są odpowiedzialni za masową
    emigrację młodych Polaków.
    Nie chodzi o to, żeby im zrobić krzywdę. Po prostu Kaczor musi
    wyegzekwować od nich to, co się należy państwu i pracownikom.
    Tak jak to jest w tzw starej Europie.
  • ~Dama Pik
    (2015-06-23 16:36)
    A może by tak bezdzietnych opodatkować???

    I tych z jednym dzieckiem?

    Albo ich pozbawić emerytury?
  • ~Donald Tusk
    (2015-06-23 12:37)
    EMERYCI I RENCIŚCI,
    POPIERAJCIE PełO CZYNEM
    UMIERAJĄC PRZED TERMINEM.
  • ~slowianka
    (2015-06-23 11:47)
    Pracodawcy tez ludzie , smierc dotyczy wszystkich i ile wezma w ta skrzneczke jak beda lezec na marach.
  • ~SYAMS
    (2015-06-23 09:55)
    CI POLSCY PRACODAWCY ZŁODZIEJE -OSZUCI ...CHCIELIBY ZĘBYSMY PRACOWALI DO KONCA ZYCIA NA UMOWACH SMIECIOWYCH BEZ UROPOW BYLE NAGONIC IM KASĘ ...WSTYDU W ŚLEPICH NIE MAJĄ ...
  • ~mtrela
    (2015-06-23 09:21)
    Ludzie rozejrzyjcie się wokół siebie ile ludzi w wieku przed emerytalnym umiera ,według mądrali średnia długość życia się wydłużyła ciekawe dla kogo.Chyba nie dla polaka pracującego uczciwe,takie organizacje jak lewiatan,pracodawcy RP powinno się zamykać albo niech pożyją za najniższą płacę lub na umowie śmieciowej.
  • ~Podatnik
    (2015-06-22 15:06)
    Pełna zgoda, podnieść wiek emerytalny wszystkim PRACODAWCOM firm >25osób, szczególnie tym zrzeszonym w klubie Pracodawcy RP i ich "ekspertom". W podziękowaniu za zasługi podnieść i to najlepiej do 80lat także posłom, senatorom i pracownikom administracji rządowej,sejmowej,prezydenckiej oraz mianowanym przez polityków członkom rad nadzorczych i prezesów państwowych firm. Reszcie uczciwie zarabiającym wprowadzić europejsko-niemecki model 62-lata.
  • ~saimon
    (2015-06-19 21:27)
    niech pani Gładoch nie pier...oli o demografii może wystarczyło by przestać kraść i rozpierda...ać na prawo i lewo pieniędzy na pałace, informatyzację. A tak ciekawe jaka kwota została ***************** przy tej całe informatyzacji itd. itp.
  • ~Solidaryk
    (2015-06-19 17:28)
    Emerytury obywatelskie i minimalna płaca 4000zł-zgadzam się.