Więcej odłożysz, mniej dostaniesz? Szczegóły rewolucji emerytalnej PiS

| Aktualizacja:

Podwyższenie świadczenia minimalnego może być kosztem dla budżetu państwa na poziomie 0,5 proc. PKB rocznie. Chodzi o ok. 16 mld zł.

wróć do artykułu
  • ~V2
    (2015-09-23 07:12)
    Dwa experty od okradania ludzi pracy
  • ~rok2015
    (2015-09-13 09:31)
    Ostatnio wariat z Żoliborza wypowiadał się o katastrofie Smoleńskiej ,wiadomo ,że dziennikarze których ma na krótkiej liście oraz z prasy pisowskiej nie zapytają wariata jak się ma jego wypowiedz na temat ostatniej rozmowy kurdupli z tym co mówi powołując się na wiedzę od wariata Bielan ??? Czy przed wyborami zdąży zdementować ,że kanalia na liście IPN 00945/548 to nie mamusia cenzorka PRL która za ,,pobory " latała do Anglii na zakupy !!! o ojca sługusa PRL który zamienił herb ,,Pomian " na ,,Sierp i Młot " nie ma co pytać działa to jak czerwona płachta na byka !!!
  • ~vp
    (2015-09-12 18:00)
    Czyżby kręcili w Polsce "Jaskiniowców " bo mam wrażenie ,że ten ze zdjęcia na pierwszym planie t BARNI ?
  • ~mkij
    (2015-09-12 13:25)
    PiS chce 12 zł za godzinę brutto a w niemczech emigrantom dają 13 Euro za godzinę , może dalej bedziemy wyjeżdżać?
  • ~do widzenia
    (2015-09-12 11:40)
    napiszę , czego mozna się spoziewać po opinii ludzi którzy promuja Platformę , zawsze beda mówić że to jest złe a to fe tak samo jak w telewizji cała telewizja zaprasza eksperów a to eksperci Platformy raz na pół roku zapraszony jest Glinski we wszystkich mediach te same twarze i zawsze popieraja Platformę a zawswze złe PIS-u
  • ~jak 12345
    (2015-07-07 07:39)
    Powinni zabrać tym którym w wieku 30-40 lat nie chciało się pracować i od lekarzy zus po uiszczeniu dowodu wdzięczności otrzymali renty . znam taki przypadek gdzie francowaty leń który po przepracowaniu 27 lat w wieku 45 lat udawał bardzo chorego na główkę otrzymał rentę a teraz otrzymuje emeryturę w wysokości 1100 zł . pytam się za co ? powinni skontrolować tych wszystkich symulantów na których my wszyscy pracujemy i odebrać im świadczenia . zlikwidować tzw mundurówki , ulgi dla nauczycieli itp . Jeden z drugim popracuje 15 lat i dostaje emeryturę co prawda małą ale dostaje tylko za co ?
  • ~Paweł
    (2015-07-05 16:29)
    Wszystko ładnie i pięknie każdy lubi rozporządzać cudzymi pieniędzmi, dobrze że systematycznie odkładam w getinie na lokatach, tymi środkami na szczęście osobiście rozporządzam.
  • ~tt
    (2015-07-05 15:55)
    Rozwiazanie niczym z lasu Sherwood z głównym bohaterem Robin Hood tylko dlaczego, tylko czy to uczciwe, ci co więcej dają dostaną mniej czy to ich wina że płacą więcej?
  • ~a oto, co proponuje PO
    (2015-06-19 06:22)
    Wiek emerytalny będzie jeszcze wyższy? Pracodawcy RP: To konieczność.


    Mniej KRADZIEŻY, ZŁODZIEJSTWA Plaftonsów - to i na emerytury kasa będzie.
  • ~bookbis
    (2015-06-18 19:49)
    System emerytalny to faktycznie sposób redystrybucji nadwyżki wypracowanej przez osoby aktywne zawodowo pomiędzy emerytów.

    Jakado cholery nadwyzka skoro ja iwielu samozatrudnionych ledwie ciagni by ten haracz zapłacic a reszta to tylko woda i powietrze do zjedzenia
  • ~kopacz łże
    (2015-06-10 06:59)
    PO to złodzieje ukradli moje OFE
  • ~agi
    (2015-06-09 19:22)
    lucjan = kolejny kretyn co nie czyta ze zrozumieniem. kto Ci naopowiadal ze jestem za PO? to ze PIS to czysty populizm i buractwo, a majstrowanie przy tej ustawie tez to nie oznacza ze z automatu uwazam ze PO jest "nasza partia". Uwazam za to ze trzeba czasem myslec logicznie a nie ulegac najnizszym instynktom bo wszystko jest zle i do dupy. do roboty sie trzeba zabrac najpierw. a tu widze w komentarzach same najlepsze przyklady polaczkowatosci: dajcie bo mi sie nalezy. i kropka. o rzeczywistosci slyszec juz nie chce. myslec tez nie bede bo to taka ciezka praca. I wysilek nie daj boze. najlepiej nic nie umiec ale chciec wszystko i narzekac ze sie nie ma
  • ~bookbis
    (2015-06-09 18:49)
    system jest tak zrobiony bys pracował do u...nej smierci po to by ci co maja dzisiaj mieli do konca swoich dni po nas przyjda ci dopiero co beda zbierac na siebie.
    Pozegnajmy sie z widokiem na emeryture my dzisiejsi 40 latkowie jestesmy jak mojzesz - 40 lat na pustyni a doline szczesliwosci zobaczymy z daleka i zdechniemy, Amen
  • ~lucjan
    (2015-06-09 18:43)
    agi-wyjeżdżaj czym prędzej bo polsce nie POtrzeba polakow i hejterów z przydzialu.Czytając Twoje wypociny to wśrod idiotow wiedziesz prym!
  • ~agi
    (2015-06-09 18:09)
    czytajac komentare ludzi do ktorych nie trafiaja logiczne argumenty jakos sie nie dziwie ze PIS wygral wybory prezydenckie...ja stad wyjade jesli wygra rowniez wybory parlamentarne Nie bede oddawac pol pensji na idiotow ktorym sie nie chce pracowac albo liczyc (bo cos czuje ze mi skladke podwyzsza ale emerytury to juz nie bo i tak mam maksymalna po kilku msc pracy). pierdziele te polska bande kretynow, ktora uwaza ze im sie wszystko nalezy, najlpeiej emerytura w wysokosci 3 tys po 50 latach zycia. A moze zacznijmy dla odmiany od reformu KRUSu a nie majstrowania ponownego przy systemie?? znowu wszystko k..wa do gory nogami a PIS ze swoim populizmemem dla mas baranow juz po prostu siega szczytu
  • ~mirox
    (2015-06-09 17:35)
    Nie straszcie PISEM, bogaci mają żyć godnie a biedni umierać z głodu? ciekawe czasy- nowożytne niewolnictwo, jeśli PISOWI się uda czego życzę, co wtedy powiedzą wielcy ekonomiści? Godzimy się na wyzysk-nie dbamy o interes narodowy- tylko UE, który kraj UNI tak postępuje oprócz Polski? W czasie wojny walczyli Polacy za wszystkich i co z tego mamy? Ano możemy być niewolnikami, na nowych zasadach... ale nam ta transformacja wyszła???
  • ~MADAM
    (2015-06-09 17:11)
    OBECNA PATOLOGICZNA PARTIA RZĄDZĄCA NIE POWINNA ZABIERAĆ GLOSU.POSŁUCHAJCIE SIĘ NA TAŚMACH, A PRAWDĘ O SOBIE POZNACIE.MEDIA, RZAD TO ZGRAJA KŁAMCÓW I NIENAWISTNIKÓW.JUŻ DOŚĆ WASZEGO KLAMSTWA
  • ~EMIGRANT
    (2015-06-09 16:52)
    CZYLI ,OSIĄGAJĄC DOCHÓD PRACUJĄC PŁACĘ PODATEK I ODKŁADAM NA EMERYTURĘ. PO PRZEJŚCIU NA EMERYTURĘ -OTRZYMUJĘ OWE ŚWIADCZENIE I ZNOWU PŁACĘ PODATEK KTÓRY JUŻ RAZ ZAPŁACIŁEM OD MOJEJ PENSJI!!!
    CZY MOŻNA 2 RAZY PŁACIĆ PODATEK OD TYCH SAMYCH DOCHODÓW???
    OKAZUJE SIĘ IŻ W POLSCE TAK. ZŁODZIEJEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!
  • ~ho ho ho!
    (2015-06-09 16:48)
    Przestańcie straszyć ludzi. To nic nie pomoże. Stary układ nie ma szans. Daremne żale, próżny trud itp.!
  • ~sarma
    (2015-06-09 16:38)
    Po przejęciu kierownictwa nad CBA przez ekipę Pawła Wojtunika wyszło na jaw, że zastępca Mariusza Kamińskiego Maciej Wąsik miał w swym gabinecie zainstalowane specjalne urządzenie, które pozwalało mu na słuchanie rozmów osób, którym CBA zainstalowało podsłuch. I to w czasie rzeczywistym. Jak informował Wojtunik, Wąsik skorzystał z tej możliwości ponad sześć tysięcy razy, najczęściej przed wyborami parlamentarnymi w 2007 roku. – To mówi samo za siebie – komentowali posłowie z komisji naciskowej, którzy m.in. badali działania CBA za rządów PiS.