Emerytura już w wieku 56 lat tylko dla rolników

PSL przejęło prezydencki projekt dotyczący wcześniejszych świadczeń, bo priorytetowo potraktowano w nim elektorat ludowców . Jak znalazł na jesienne wybory.

wróć do artykułu
  • ~europejczyk
    (2015-05-28 07:32)
    Dużo wody na młyn a przecież wycofano się z tej ustawy prezydenckiej . Komorowski się wycofał z tejże ustawy a tu taka gaffa i Dziennik pisze o czymś co nie zaistnieje :) . To tak jak w kabarecie dwóch meneli opowiada sobie co by jeden drugiemu dał gdyby miał pieniądze :) Paradoksalnie jednym z "meneli " jest Mordasewicz który daje rolnikom ale w sferze marzeń . O tym to już nikt nie poprawia :)
  • ~stoczniowiec wydz K2
    (2015-05-28 08:19)
    URRA NA Chłopa

    Penie że, na chłopa ... właśnie za te ponadprzeciętne przywileje
    Pracuję od 1964 r w Stoczni i jeszcze nie omeg isc na emeryturę ( za rok )

    Rolnik mój znajomy z Rębiechowa pod Gdańskiem miał ok 20 ha , częsc sprzedał płaci KRUS niewiele ponad 200 zł kwartalnie na rodzinę z synami , synowymi i wnukami , razem prawie 20 osób
    Część ziemi sprzedał za wielkie pieniądze ( tereny obok lotniska ) resztę przepisał na córkę i ma ... emeryturę ( czy rentę /) rolniczą ok 2000 zł

    JA PO 51 latach pracy dostanę ok 1500 zł

    To jest ta Polska pieprzona solidarnosc
    O TAKE POLLSKE WALCYŁEM ...BOLEK ! banda kombinatorów
  • ~zsrr
    (2015-05-28 08:13)
    to smyk w brzuchu matki już emeryt
  • ~uraaaa na chłopaaaa
    (2015-05-28 08:04)
    Tak, bić chłopa!!! emerytury dla wojska - za stan wojenny, UB SB prokuratorom i 800 set tysięcznej armii urzędników!!! to jest sprawiedliwe !!!
  • ~bbc
    (2015-05-28 09:58)
    a idz jeden z drugim popracuj w gospodarstwie przez miesiac to zobaczysz jak milo jest
  • ~max
    (2015-05-28 09:11)
    mam zapier do 67 lat ,aby utrzym eserow ,cwaniakow nieroba .oto polsk
  • ~czesc olo
    (2015-05-28 08:44)
    lata szkolne czyli dziecinstwo
    jako lata pracy ? to karalne !
    a sasiedzi na pewno poswiadcza,
    ze pracowal,panie,pracowal ciezko
    na polu, tylko u sasiada, bo swojego
    nie mieli,he,he
  • ~Włodzimierz L
    (2015-05-28 08:33)
    Więc kułak jest w rządzie i takie prawo do emerytury sobie wywalczył a co z innymi inni nie pracują dlaczego kułak przesiaduje w knajpie gdy ja zapierdzielam 12 godzin a on ile pracuje mam sąsiada więc pisze o tym co widzę 10 godzina a on raczy się z kumplami w knajpie więc o czym tu mowa o uczciwości kułaków nie na darmo JÓZEK ich gonił
  • ~czesc olo
    (2015-05-28 08:42)
    czy oni wogole placa skladki ?
    i czy beda chcieli doplaty z ZUS ?
    zeby bylo rowno i "godnie" ?
    bo ci z ZUS beda mieli wiecej,nie ?
  • ~Nawigator
    (2015-05-28 07:54)
    Ten Tuman ,,pośmiertnie " będzie niszczył państwo i ,, Następcę"!!
  • ~Gośc
    (2015-05-28 08:35)
    Zlikwidować krus niech płacą tak jak my a nie zeby państwo dokładało do ich składek
  • ~-Ja
    (2016-01-29 09:24)
    ~max do pana kieruję mój komentarz... Czy pracował pan chociaż rok jako rolnik? Co w pana pojęciu znaczy leser, bo to raczej nie jest elokwentne określenie kogoś kto jak rolnik nie wie czym są wakacje czy chociaż wolna niedziela, w zamyśle wielu osób obraz polskiego rolnika kreuje się następująco.... Dostatek duzy majątek, dom, sprzęt, maszyny itp ale czy ktoś zastanowił się ile kosztuje to pracy fizycznej utrzymanie tego wszystkiego?kiedy my, wy Zusowcy mamy płatny urlop u nich jest okres żniw więc jeśli to takie lekkie życie proponuje zamienić się i jestem ciekawa czy jeszcze nazwiesz kogoś leserem
  • ~please mr prezydent
    (2015-05-28 09:13)
    A ja chodziłem do przedszkola do zakonnic to proszę mi to też zaliczyć do emerytury.
  • ~ekonomistka
    (2015-05-28 10:08)
    Przecież rolnicy to zdolni ludzie, płacą KRUS, a wykonują usługi budowlane, naprawy maszyn rolniczych, prowadzą warsztaty samochodowe zatrudniają też takich co płacą składki w KRUS, a prowadzący działalność ???
  • ~czesc olo
    (2015-05-28 09:32)
    to prawda,ze na wsi pracuja
    w polu w SEZONIE wszyscy,
    ktorzy sie ruszaja, emeryci, rencisci,
    polkalecy i dzieci z miasta na etatach,
    czy oni to zglaszaja do US ? i placa
    podatek od tej pracy zarobkowej ? na
    czarno robia ?
  • ~karola
    (2015-06-01 21:35)
    Ja tam w obietnice wyborcze nie wierzę. Systematycznie staram się na lokatach w getin banku odkładać, bo wiem, zę jak przyjdzie co do czego, to dostanę głodowe kwoty
  • ~oszukiwany od 1000 lat Polak
    (2015-06-01 20:20)
    Mamy stale równych i równiejszych. Ludzi PSL już dawno należało pogonić. Wtedy gdy załatwili rząd Leszka Milera i kiedy Pawlak spowodował kupno tak drogiego gazu z Moskwy.
    PGNIG firma w której posady mają swojacy każe mi płącić za gaz 45.59 + 3 dodatkowe opłaty w wielkości 45 zł razem płacę 80,60 zł. A prezes i zarząd i swojacy zarabiając te ponad 10 i 20 tys. zł miesięcznie + premie. Grad facet w randze ministra do nieistniejących elektrowni atomowych tylko ok. 100 tys zł m-cznie.
    Wszyscy do 67 roku życia ale znowu płacimy górnikom, rolnikom, wojskowym, żołnierzom, nauczycielom inne emerytury. Zapewniamy też emerytury agentom Watykanu - no tak jak ma być dobrze.
  • ~bbc
    (2015-05-28 14:08)
    mordasiewicz zaczal myslec oburzac sie no psl to nic nie kosztuje znowu dostana 18%
  • ~polish finance
    (2015-05-28 11:05)
    Bobozne życzenia. Poza tym POLSKI NIE STAC na takie gry polityczne drogi PSL... Obniżenie wieku emerytalnego jest w Polsce jak i w większości krajów Ue szybką droga do KRACHU!! Polacy zyja coraz dluzej! Emerytury bylyby nizsze, nie mialby kto pracowac na rzesze biednych emerytów. Polska UNIKA NAJGORSZEJ DZIURY BUDŻETOWEJ m. in. dzięki PROFESJONALIZMOWI FACHOWCOM WSPOLPRACUJACYM Z Platformą. To Platformie wiele dobrego zawdzięczają i inwestorzy, i rolnicy i nawet Ci, którzy zyja z niedużych pensji. Dlaczego, że jak na taki kryzys w Europie finabse naszego państwa sa w miezlym stanie. Wszystkie obludne, populistyczne pod publiczke pomysly PISu oraz interes polityczny PSLu i pazernosc Kukiza na miejsce w Parlamencie spowoduja tylko krach w Polsce!! Jest to niemal pewne. Polska juz traci miliony a zda chwilę miliardy na samym wyborze niepewnego Dudy! Kampania Andrzej Dudy byla najpodlejsza w swej agresji i populizmie. Podła, nie ma innego slowa na to. Tracą juz dzis miliony Polaków. Zlotow niestety ciagle leci w dol od poniedziałku. Tylko Platforma z wszystkich propozycji na scenie politycznej zapewnia Polsce dalszy rozwój i dalsza próbę zbliżania się poziomem życia do rozwiniętych wysoko krajów Europy.
  • ~jeremi
    (2015-05-28 13:21)
    Dosyć mam tych świętych krów ze wsi , emerytury od 50 , dopłaty ,dopłaty dopłaty do każdego pier...cia i jeszcze mało .

Może zainteresować Cię też: