Czy da się obniżyć wiek emerytalny? Ekonomiści analizują

| Aktualizacja:

Obecny system emerytalny nie jest dogmatem i można go modyfikować. Ale o niektórych pomysłach, jak radykalne obniżenie wieku emerytalnego, lepiej zapomnieć – radzą ekonomiści.

wróć do artykułu
  • ~bolek
    (2015-07-11 23:27)
    szkoda że Wojtek nie tłukł jak psów tych buntowników z sierpnia 1981 roku
  • ~Buba
    (2015-07-07 09:24)
    Zlikwidować wszystkie przywileje ,wszyscy płacą składki
  • ~Obłowili się i to mocno
    (2015-06-07 18:27)
    Ci którzy doprowadzili do sytuacji przed katastrofalnej to mają tezę że to nie możliwe. Ale przy tej okazji mocno się obłowili.
  • ~zsrr
    (2015-06-07 12:26)
    DLA PRZYKŁADU NIECH PO I PSL I ICH ZWOLENNICY W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI OBIORĄ SWOIM OJCOM, MATKOM, DZIADKOM RENTY EMERYTURY I KAŻĄ IM PRACOWAĆ DO 75 LAT I OBOWIĄZKOWO ZALEGALIZOWAĆ EUTANAZJĘ
  • ~ola
    (2015-06-01 21:37)
    U mnie jedyne co się musi udać to systematycznie odkładanie na lokatach w getin banku, bo coś tam już mam ale prawda jest taka, ze są to stanowczo za małe kwoty
  • ~SKORSKI 13
    (2015-05-26 16:27)
    To POmatoły z likwidowali stocznie, Cegielskiego, Ursus, Żerań i wiele innych zakładów pracy . To był wpływ do ZUS znacznych pieniędzy. zawładnięto 90.000.000.000. złotych z OFE przyszłym emerytom. I pytanie co dalej, to wyprzedaż majątku narodowego za każdą cenę. No i wielki deficyt, którego odsetki rosną. Przy pomnę jak obiecywano cuda, cuda.
  • ~Wściekły
    (2015-05-25 22:49)
    Czy da się obniżyć wiek emerytalny? Jak się czyta coś takiego to szlak człowieka trafia . Niech nie obniżają wieku emerytalnego tylko wrócą do tego jak było , 60/65 lat . Ekonomiści psia ich mać .
  • ~Devil&Lucyfer Spółka ZOO
    (2015-05-25 21:56)
    Dziadu ,dziadu to my mamy miejsce dla psa i suki ta jak Pismo stanowi...
  • ~?????
    (2015-05-25 21:22)
    Były cięcia ?
  • ~bookbis
    (2015-05-25 20:57)
    to chyba żarty przeciez ja zarabiam coraz mniej przy coraz wyzszych skladkach juz teraz po 30 latach zus wysyła mi informacje ,że moja emerytura bedzie nizsza niz minimalna a za dwadziescia lat moze dostane stowe wiecej, Tak wiec wychodzi ze bede pracowała do u...nej smieci nie doczekawszy sie nigdy emerytury bo aby uzbierac jescze mimimalna kwote bede dybac nastepne czterdziesci lat. dawac mi tu emeryture obywatelska to moze doskrobie sobie cos jeszcze
  • ~realista
    (2015-05-25 19:11)
    Jak nasi politycy będą mniej chadzali po knajpach i wypijali mniej winka po 1500zł na koszt podatnika, to kaska się sama zaoszczędzi..
  • ~wed
    (2015-05-25 19:01)
    Zlikwidować 15 letnich wojskowych emerytów i będzie o wiele rażniej na rynku.
  • ~zefir
    (2015-05-25 18:54)
    Wszystko co można podwyższyć,można też obniżyć.Tzw "rzetelne"odpowiedzi wyselekcjonowanych ekonomistów to bajeczki.Oczywiście ,że obniżenie wieku emerytalnego w dłuższym terminie rodzi dodatkowe koszty i powstaje pytanie czym je pokryć.Wystarczy uszczuplić nadmiernie rozdmuchane przywileje emerytalne by problem sam rozwiązał się w istniejącym systemie.W tym przypadku:móc to chcieć.
  • ~obserwer_1
    (2015-05-25 16:18)
    o dzięki ci zus-ie i wi debile z mf dzięki wam wiem że dożyję do 83 roku życia a już się martwiłem bo gus podaje że mężczyżni w polsce żyją średnio 75 lat. te 9 lat to chyba prezent od debila komorowskiego
  • ~rok2015
    (2015-05-25 16:16)
    panie PIETRU i panie balcerowicz juz raz POlske do prowadziliscie do RUINY
  • ~Polak
    (2015-05-25 15:53)
    Co oni tu chrzania? Przestanie rząd krasc starczy pieniedzy na wszystko takze na emerytury od 65 r. Podwyzszony wiek emerytalny to jawne upokarzanie Polakow przed innymi narodami!
  • ~emeryt 5
    (2015-05-25 15:49)
    Można było podnieść wiek emerytalny dla obecnych 20-40 latków, lecz po co podnieśli wiek emerytalny dla ludzi powyżej 50-60 lat. Żona skończyła 60 lat w styczniu i musi jeszcze pracować do października tego roku. Po co ? Ludzie powyżej 60 lat muszą dalej pracować, a młodzi są za granicą lub bez pracy. Co za bezsens. Reformę emerytalną należało przeprowadzić dopiero za kilkanaście lat, gdy bezrobocie spadnie poniżej 5%.
  • ~tele-wic
    (2015-05-25 15:48)
    Proponuję przyjąć inny upływ czasu, nie 45 lat, a 150 lat. Wtedy dane będą bardziej okazałe.
  • ~czepiajew
    (2015-05-25 15:46)
    wy ekonomiści, podobni intelektualistom - wiedzę zdobywaliście w wielkich bulach ! były obecny wraz ze związkowymi specjalistami już wyliczyli w kilka godzin ! na kiego groma się wcinacie w coś, czego nie ogarniacie !!!
  • ~zsrr
    (2015-05-25 15:24)
    w niemczech 63 lata

Może zainteresować Cię też: