Brytyjscy emeryci panami swego losu. Mogą dowolnie dysponować składką

Brytyjscy emeryci stają się od dziś panami swego losu: nowe przepisy umożliwiają im dowolne dysponowanie całością zbieranych latami składek.

wróć do artykułu
  • ~pet
    (2015-04-06 15:49)
    Kto to mówi , kto to podnosi , kto donosi .
  • ~kirra
    (2015-04-06 15:51)
    na szczęście o swoją emeryturę się nie martwię. założyłam po to lokaty w getinie i odkładam na nie kasę co miesiąc. lepiej tak niż się stresować czy coś z zusu skapnie.
  • ~WAW
    (2015-04-06 16:21)
    NO TO ZNOW ZJEDZIE SIE DO POLSKI KUPA ANGOLI W WIEKU >70 LAT, KTORZY PRZERZNELI SWOJE EMERYTURY NA GIELDZIE I NA GWALT MUSZA CZYMS ZAROBIC (NP. HANDLEM ZIEMI POD INWESTYCJE)...
  • ~wam
    (2015-04-06 17:00)
    No to lichwiarska międzynarodówka już ich załatwi. Brawo Cameron. Teraz to już tylko eutanazja.
  • ~ZbyszekD
    (2015-04-06 17:54)
    Niech się cieszą, że nie mają tak jak w Polsce ,,wnuczków'' - na pewno wielu, bardzo szybko poszło by na żebry, no i pewnie tak jak u nas nie ma u nich garów po 4 tys. z kabaretem Kiepskiego. Myślę, że nie którzy pójdą jednak na żebry!!!
  • ~Bader
    (2015-04-06 17:58)
    To w Zjednoczonym Królestwie. A tymczasem u nas. Muszę złożyć w gminie poddańcze pismo o pozwolenie wycięcia 2 szt koślawych brzóz. Moich brzóz na mojej ziemi. To drodzy państwo w pale się nie mieści!
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2015-04-06 18:34)
    w UK kwota wolna od podatku to 10600 £
    to okolo 58600 zl...!!

    Warto zarabiac i placic tam podatki !!!
  • ~iza
    (2015-04-06 18:50)
    w państwie PO państwo wie najlepiej jak uszczęśliwić człowieka
  • ~lechuwaleza
    (2015-04-06 18:52)
    Dopiero? U nas to już działa od kilkudziesięciu lat. Przecież wiadomo że na starość dostaniesz to co sobie sam zaoszczędzisz. Naszą kasą już dawno zajęło się OFE na " dziadka pod palmami" i kasy już tam na emerytury nie ma i nigdy nie było oczywiście dla nas , bo naciągacze giełdowi to brali pełnymi garściami. ZUS i KRUS to przecież dziadostwo. Kto pracował jeszcze za komuny to ma trochę składek no i został w starym systemie to dostanie jakąś emeryturę a resztę to ... na przeżycie nie wystarczy jak sobie nie naskładał. " Otake polskę walczyliśmy" > Ale co tam, Lechu ma dobrze a resztę... do wora!
  • ~czytelnik
    (2015-04-06 20:50)
    Nasze składki ukradły kolejne 'rządy', więc możemy się tylko obejść smakiem! :(
  • ~Ona
    (2015-04-06 20:53)
    Zadziwia stan umysłu autora tekstu, emeryci mogą "przpuścić " składki!
    To ich pieniądze i ich sprawa, rząd przpuszcza składki i jakoś nikt sie o to nie martwi!
  • ~Peło
    (2015-04-06 20:53)
    my najpierw musimy zainwestować nasze składki w system 40 letnich emerytów, przywileje mundurowe , rolnicze, górnicze itp., nasz durny kraj nie dość ,że upodlił nas pracą do 67 rż to mimo to musimy utrzymać rozrastające się tabuny młodych i zdrowych emerytów.
  • ~gość
    (2015-04-07 05:57)
    W Polsce to niemożliwe. Kasa ZUS jest pusta.
  • ~Malik
    (2016-08-31 11:58)
    Pieniadze z funduszu emerytalnego mozna wybrac bodaj od 55 roku zycia. 25% z uzbieranej sumy mozna wybrac nie placac zadnego podatku. Podatek trzeba zaplacic za pozostale 75%. Wiec sam decydujesz ile pieniedzy wyciagasz ze swojego funduszu. W ciagu zycia za odkladane pieniadze nie placi sie zadnego podatku (Zarabiasz powiedzmy 2 tys funtow - odkladasz 5% na emeryture (£100) podatki placisz tylko od pozostalych £1900 - dlatego po przejsciu na emeryture placisz normalnie podatki, i dlatego tez z tych 75% musisz zaplacic podatek. Ciekawym rozwiazaniem jest tez to ze od roku pracodawcy w UK sa zobowiazani do doplacania na emeryture pracownikom. Ty decydujesz jaka czesc twojej wyplaty idzie na emeryture (1%,3% lub 5%) a pracodawca doklada odpowiednio 2%, 6% lub 10%. Wiec Odprowadzajac sobie z £2000 wyplaty 5% twoj pracodawca dodaje nastepne 10% a ty w ciagu roku masz na swoja emeryture odlozone - ok £3600 (z czego ty odkladasz ze swojej kieszeni tylko £1200! Nigdy nie pracowalem w Polsce i wspolczuje ludziom tego systemy. Ale kto wie jak bedzie wygladala sytuacja finansowa w UK za nastepnych kilka lat. Pozdrawiam!