Tajny rządowy raport o Otwartych Funduszach Emerytalnych

Jest jeszcze tajny, ale w tym tygodniu ma być upubliczniony. Mowa o rządowym raporcie o Otwartych Funduszach Emerytalnych. Wicepremier Janusz Piechociński liczy, że w ciągu najbliższych dni prezentacja dokumentu utnie wszystkie dotychczasowe medialne spekulacje.

wróć do artykułu
 • ~mentalista
  (2013-06-17 19:12)
  Amber Gold to patyczek od kaszanki przy OFE.
 • ~słabo
  (2013-06-17 15:11)
  a co mają upubliczniać..ze machina papierojadów ...znowu przejadła wszystko - lepiej byłoby na lokacie je zostawić - niż dać naszym specjalistom do pomnażania...
 • ~~RudyKlamcy
  (2013-06-17 15:14)
  SKŁADKI ZUS NIE SĄ NASZĄ WŁASNOŚCIĄ !!!
  Sąd Najwyższy stwierdził jednoznacznie, że składki ZUS nie są własnością obywateli i nie podlegają przepisom o ochronie własności. Zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego, składki ZUS są jedynie daniną publiczno-prawną, która nie podlega zwrotowi. W tym samym czasie, rząd robi wszystko, aby nasze pieniądze zgromadzone w OFE przenieść do... ZUS. !!!
 • ~sceptyk
  (2013-06-17 15:40)
  Paranoja. Opodatkowanie na rzecz prywatnych zagranicznych firm.
  Oferta dla glupich albo biednych i bezbronnych.
  Demokracja polega na tym , ze Balcerowicz ma zawsze racje.
  Taki paragraf 23
 • ~sliski
  (2013-06-17 15:57)
  1.Nagonka w mediach na OFE
  2.Raport atakujący OFE
  3.Skok Rostowskiego na kase OFE
 • ~Tofik
  (2013-06-17 16:16)
  re~~RudyKlamcy
  Sąd Najwyższy widać jest takim samym kłamcą jak Ryży. Jeżeli składki na ZUS nie są własnością wpłacających to nie powinny nazywać się składkami tylko PODATKIEM, a tak się nie nazywają. Co do wpisu ująłeś wszystko bezbłędnie.
 • ~ww
  (2013-06-18 11:58)
  He he he he no tak można się było tego spodziewać że ten raport jakimś dziwnym sposobem idealnie wspólgra z planami rządu wobec OFE. Zalecenia raportu to dokładnie to samo co zamierza zrobić rząd. To na pewno bardzo "obiektywny" raport który został sporządzony przez bardzo "niezależnych" ekspertów. A tak przy okazji rozumiem że ten bardzo tajny raport ZUPEŁNIE PRZYPADKIEM wyciekł do mediów. He he he he rząd ma Polaków naprawdę za skończonych idiotów
 • ~Sisi54
  (2013-06-18 14:11)
  OFE to zwykła ściema , po co komu pieniądze których nie można sobie wybrać? Buzek, Balcerowicz i KOBE bronią siebie, ziomków i pociotków mających ciepłe stołeczki w OFE, a nie naszych pieniędzy! Przynależność do OFE powinna być w demokratycznym państwie dobrowolna ,a nie przymusowa. ZLIKWIDOWAĆ jak najszybciej złodziejskie OFE zanim rozkradną nasze pieniądze jak AmberGold czy SkyClub, a pieniądze przelać do ZUS-u. A skoro pieniądze w funduszach są nasze to je nam oddajcie do ręki. Tym bardziej ,że połowa z nas żyje w nędzy to się nam przydadzą. BŁAGAMY p.ROSTOWSKI ZLIKWIDUJ PAN TE OFE, polepszy się emerytom i dług publiczny zmniejszy się przyszłym pokoleniom, a i prezesi i nieroby z OFE potracą swoje stołki i nie będą nas już okradać. DAJCIE MOŻLIWOŚĆ SWOBODNEGO WYBORU POMIĘDZY PRYWATNYM AmberOFE ,a PAŃSTWOWYM ZUS-em.
 • ~Karol
  (2013-06-20 10:12)
  Zrobią skok na kasę i tyle trzeba samemu zadbać o przyszłość odkładam dodatkowo na lokatach w skoku Chmielewskiego wole mieć bufor bezpieczeństwa niż być skazanym na łaskę lub niełaskę ZUS.
 • ~w-1
  (2013-06-24 09:48)
  Fridman, Chile, Jeffrey Sachs, wolna amerykanka, wolny rynek, transformacja Bajerowicz i demoludy
 • ~polka
  (2013-06-26 10:58)
  Zalatanie dzury budzetowej i krotka naprawa polski ABy sie dalej nachapac rzydzocym a reszta Polacy --COz Jak nie bedzie pieniadzy na emerytury MY MYMY A WY COZ TRZEBA BYLO UMIEC KOMBINOWY KRASC OSZUKIWAC ___ROBCIE CO CHCECIE MY MY MY A WY WY WY --
 • ~Edward D.
  (2013-06-28 08:35)
  Panu Buskowi, za którego wprowadzono OFE, także ówczesnym posłom, należy się nagroda Nobla. Pomysł aby MOIMI pieniądzmi zrobić ze MNĄ (NA MNIE) interes i abym nie JA BYŁ SZCZĘŚLIWY JEST GENIALNY.
  P.S. Jednak gdzieś z tyłu głowy kołacze się niepokojąca myśl, czy aby nie dlatego Pan Buzek został na pewien czas ważną postacią Europy ?

Może zainteresować Cię też: