Tusk do Polaków: Wybierzcie OFE albo ZUS

| Aktualizacja:

Rząd chce nam dać możliwość wyboru ubezpieczenia w II filarze między OFE a ZUS. Wynika to z zapowiedzi premiera Donalda Tuska.

wróć do artykułu
  • ~kolo
    (2013-06-12 16:26)
    Polacy do Tuska wypier...j
  • ~Sabina
    (2013-06-12 18:26)
    OFE to zwykła ściema , po co komu pieniądze których nie można sobie wybrać? Buzek, Balcerowicz i KOBE bronią siebie, ziomków i pociotków mających ciepłe stołeczki w OFE, a nie naszych pieniędzy! Przynależność do OFE powinna być w demokratycznym państwie dobrowolna ,a nie przymusowa. ZLIKWIDOWAĆ jak najszybciej złodziejskie OFE zanim rozkradną nasze pieniądze jak AmberGold czy SkyClub, a pieniądze przelać do ZUS-u. A skoro pieniądze w funduszach są nasze to je nam oddajcie do ręki. Tym bardziej ,że połowa z nas żyje w nędzy to się nam przydadzą. BŁAGAMY p.ROSTOWSKI ZLIKWIDUJ PAN TE OFE, polepszy się emerytom i dług publiczny zmniejszy się przyszłym pokoleniom, a i prezesi i nieroby z OFE potracą swoje stołki i nie będą nas już okradać. DAJCIE MOŻLIWOŚĆ SWOBODNEGO WYBORU POMIĘDZY PRYWATNYM AmberOFE ,a PAŃSTWOWYM ZUS-em
  • ~pak
    (2013-06-12 15:56)
    I bardzo dobrze, że pieniądze z OFE wrócą do ZUSu. Koniec okradania Polaków przez lobby ofe ( zachodnie i polskie) i Prezesów w żabotach, którzy nic nie umieją za kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie. Wystarczająco dużo OFE przejadło (16 mld złotych) przez 13 lat działalności. Nie będą nam grozić agencje ratingowe, że obniżą nam punkty wiarygodności za przejęcie naszych pieniędzy przez Państwo.
  • ~big cyc
    (2013-06-12 16:06)
    z ofe jade na hawaje
    a z amber gold na ksiazyc
  • ~cccc
    (2013-06-12 16:00)
    Tak, tak magicy z OFE boją się o swoje apanaże i stołki a nie o nasze pieniądze. Spójrzcie na Chile Argentynę i Węgry. Chile i Argentyna borykają się tym, że muszą ludziom wypłacać głodowe zasiłki po tym jak tamtejsze OFE straciły pieniądze po krachu na giełdzie. Węgry mądrze zrobiły pozwalając ludziom wybrać. Poczytajcie sobie o tym co się stało z emerytami w Argentynie i Chile. U nas będzie to samo jak nie zlikwiduje się OFE. A bajeczki o dziedziczności zebranych funduszy możecie sobie w buty włożyć. Czemu Niemcy, Francja Wielka Brytania czy USA nie mają OFE choć są takie bogate i tak wysoko rozwinięte? Bo to złodziejski system przypominający piramidę finansową.
  • ~Tak
    (2013-06-12 16:12)
    Brak środków na koncie ZUS to zasługa rządów Po i jego umów śmieciowych.Nic dodać nic ująć Rząd PO to banda nieudaczników i złodziei.Zapomnieli o ustaleniach okrągłego stołu.Nie o taką Polskę walczyli robotnicy.Na darmo została przelana ich krew.Hańba i wstyd dla rządzących.Ale czy najeżdzca będzie się martwił o Polaków
  • ~kapi
    (2013-06-12 16:18)
    OFE to nie jest lokata pieniędzy. Kto ich zmusi do wypłacenia pieniędzy za 20 lat, skoro są to organizacje które są organizacjami prywatnymi, które mogą ogłosić niewypłacalność. Eksperci tez nic nie mówią, ze kapitał, jakie maja OFE nie przetrwa maleńkiego kryzysu w Polsce, czy gdziekolwiek, gdzie główna baza tych instytucji się znajduje. Ci eksperci, to jacyś dziwni eksperci. Co do ZUS to pieniądze wydane teraz maja za zadanie stworzyć miejsca pracy tym, którzy maja wspomagać emerytom, w przyszłości. Wypowiadający się eksperci nie wspominają, ze takie oszczędzanie na emerytury można zrobić na własną rękę, przez inwestowanie samemu w obligacje finansowe. W końcu, nie eksperci przemilczają fakt, ze drobni ciułacze, są potrzebni bogatym do płacenia uposażenia tym, co "kierują OFE teraz". Bogaci (ponieważ OFE jest to organizacja prywatna) w czasie kłopotów dostana preferowane odpłatności w razie "problemów w OFE" gdy tymczasem drobny ciułacz nie dostanie nic. Dla kogo pracują ci "eksperci" i "profesorowie". Z czyjej kieszeni idą pieniądze na ich wynagrodzenie?
  • ~fi
    (2013-06-12 16:27)
    Dlaczego ci głupi Niemcy tak bronią się przed tym OFE, skoro jakiś ...Polak je tak świetnie wymyślił?
  • ~Emeryt
    (2013-06-12 16:28)
    na pewno nie wybierzemy już ciebie ruda szmato
  • ~Mateusz
    (2013-06-12 20:31)
    Już nic się nie wydarzy do wyborów. Premier odkrył, że PiS-owi rośnie, więc nagle jest za pisowskim pomysłem - dobrowolności... Co o pozostawieniu ludziom wyboru mówił jeszcze niedawno, nie warto wspominać. Coś o tym, że to by oznaczało de facto likwidację OFE... A on na to nie może pozwolić... No to na razie już może. Cieszę się z jednego. Obie partie nie mają szansy na nic innego tylko bardzo słabą władzę, długotrwałe gnicie. Nie są hipotetycznie groźne dla Polski, są tylko groźne dla siebie. Na szczęście po erze POPiS-u zostaną nam tylko kosmetyczne zmiany, które będzie można łatwo odkręcić. I pomyśleć, że omal nie było zmiany konstytucji, niewiele brakowało. Na szczęście nasi "kombatanci" nie nadają się do funkcji państwowych, gdzie trzeba coś spokojnie planować i przeprowadzać w dłuższej perspektywie.
  • ~Gienek
    (2013-06-12 14:33)
    Leń Donald TUSK nic nie robi ( brak likwidacji przywilejów mundurowych, rolników, nauczycieli, górników etc. ) tylko zadłuża kraj i podnosi podatki, a teraz chce ukraść 300 mld zł zgromadzonych na kontach w OFE, a kłamie na każdym kroku, ale płatnych propagandzistów mu nie brakuje. Przez takie zabiegi w przyszłości nie będzie pieniędzy na emerytury. Pytanie czy ktoś to szaleństwo zatrzyma?
  • ~kaja
    (2013-06-12 20:51)
    wybieram lokaty, bo nic innego od panstwa sie nie dostanie, a te w open finance przynajmniej sa dobrze oprocentowane i mozna sporo na nich odlozyc
  • ~Gagunia
    (2013-06-12 21:09)
    Cieszę się że będzie można wybrać. kiedy powstawało OFE zapisałąm się do niego bo zbyt m ało o nim wiedziałam a wszyscy chwalili, dziś żałuję i chętnie się wypiszę, nie będę nabijać kasy korporacji, a emerytura wcale nie będize większa więc chcę się wycofać i być tylko w ZUS, to i tak nic nie zmieni a przynajmniej wielkie korporacje nie będą sobie nabijać kasy z mojej składki.
  • ~POKLOSIE
    (2013-06-13 00:12)
    TUSK ZA CALOKSZTALT WYBIERAJ :ZASTRZYK ALBO HUSTAWKA.
  • ~DAV
    (2013-06-13 10:34)
    Po co stworzono obok ZUS tysiące OFE ( małych zusikow ) ? Ano po to, aby z takiej samy składek wypasly się tysiące prezesow ( kolesi ) , a nie tylko jeden z ZUSu - proste ???
    To samo zrobiono w bankowości, kolejnictwie , telewizji , biurokracji i praktycznie w każdej dziedzinie zycia . Czyz nie mam racji w tej prostej diagnozie ? A może to jest pluralizm ? Ja bym to nazwal "globalna grabież kosztem obywatela" !
  • ~Maciej
    (2013-06-13 21:18)
    Ze statystyk ZUS wynika że ponad 60 % obecnych emerytów ma zawyżone emerytury. Większość firm i urzędów państwowych i mundurowi przed odejściem na emeryturę po prostu fikcyjnie zawyżało wypłaty żeby emerytura była wysoka. Teraz w ZUSie brakuje pieniędzy bo taki emerytowany policjant (mój sąsiad) ma miesięcznie 8 tysięcy emerytury a wojskowi mają nawet po 12 tysięcy emerytury podczas kiedy inni naprawdę się w tym kraju ciężko napracowali a dostają tysiąc złotych emerytury. Wszyscy wiemy dlaczego teraz niema pieniędzy w ZUSie ale rząd niestety nic z tym nie chce zrobić. Waloryzacje są nadal procentowe i ten kto ma dużo będzie miał jeszcze więcej. Nadal brniemy w tym bagnie.
  • ~Paweł
    (2013-06-14 08:58)
    A co to zmienię już wiadomo że emerytury będą niskie. Postanowiłem otworzyć ROR w skoku Chmielewskiego i dodatkowo się zabezpieczyć odlałam po kilka złotych dzięki rządowi mam czas na oszczędzanie.
  • ~iks
    (2013-06-15 22:32)
    O dobrowolność składek na emeryturę OFEczy ZUS proponował PiS, A obecnie jako chwali się jako własną propozycje Tusk. aaWydaje się, ze wszystki propozycje zgłaszane przez PiS Będą teraz przedstawiane jako propozycje premiera. Plagiat jest rzeczą normalną nieuków.
  • ~obserwator
    (2013-06-16 17:53)
    O nienależnych dochodach i przekrętach OFE mówi się od wielu lat.Czy tylko grożba totalnego bankructwa państwa ,budżetu i trybunału stanu mogła zmusić Tuska do działania a przyrządowe media do zdjęcia z OFE ochrony propagandowej.
  • ~hi hi
    (2013-06-12 15:58)
    Nie martwcie się ,nic takiego złego się nie stanie !!!-Za 20-30 lat będzie prawdziwy koniec świata,a poza tym ,już niedlugo Polski Rząd wprowadzi wreszcie ustawe,że emeryci czy renciści ,zyjący za nędzne ,,grosze'' ,oraz ciągle narzekający ,będą mieli mozliwość skorzystać zkntrolowanej przez Państwo oferty ,i strzelenia sobie w ,,łeb ''. co przerwie Ich męki ,a Państwo zaoszczedzi !-Najgorsze w tej ofercie jest to ,ze przeznaczona jest przede wszystkim dla tych biednych ,ale kto wie,może kierując się innymi powodami ,niz ,,materialne'',ulżą sobie i Polakom rownież Ci z wyżsi i bogatsi,bo przecież i dobrobyt też rozum odbiera !!!

Może zainteresować Cię też: