Chcieli chronić, tylko zaszkodzili. Zmniejszą ochronę przed emeryturą?

| Aktualizacja:

Podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat trzeba połączyć z weryfikacją poziomu ochrony osób w wieku przedemerytalnym. Inaczej nie będzie pracy dla starszych ludzi. Propozycje? Zamiast czterech tylko dwa lata zakazu zwalniania z pracy przed emeryturą i wprowadzenie finansowych zachęt dla firm zatrudniających ludzi starszych.

wróć do artykułu
 • ~oburzony
  (2014-01-08 13:00)
  co Ta Pani expert chrzani że 4 lata to jest za długo posłużę się przykładem.
  moja żona wyleciałaby na zbity pysk, gdyby nie 4-letnia ochrona po zagrożeniu pracodawcy sądem dopiero odstąpił i płaci jej taką samą pesję na innym stanowisku
 • ~allo 11
  (2012-03-10 14:59)
  Pomijając co myśli Premier.
  Ludzie widzą sprawę emerytur wg. mnie tak-
  Zwalniają mnie z pracy w wieku np. 64 lata
  i co ja mam robić ,kto mnie zatrudni zwłaszcza
  jak np. moje stanowisko pracy było specyficzne dla tamtego zakładu pracy
  i nabyte umiejętności raczej na innym stanowisku się nie przydadzą?
  Z czego mam przeżyć do 67 roku życia, aby te parę 100 emerytury pobrać.
  Jak żyć panie Premierze , jak żyć?
 • ~Michał
  (2012-03-06 17:22)
  Jeśli jest praca to pracujesz a nie myślisz jak zwiać na emeryturę, bo i nie ma do czego groszowe emerytury tyle co na wegetację a nie godną starość wystarczy. A ma być jeszcze gorzej, szok dopiero będzie za 20-30 lat gdy ludzie będą przechodzić i ich emerytura wyniesie 30% ostatnich zarobków.
 • ~zosiek
  (2012-02-28 11:33)
  na zachodzie po przepracowaniu w jednej firmie 15 lat nie wolno zwolnić pracownika bez ogromnego odszkodowania i to bez względu na wiek
 • ~lodzman
  (2012-02-28 10:53)
  Artykuł sponsorowany? i dodatkowo manipulacja danymi (statystyką). Obecnie wiek przedemerytalny jest 2x dłuższy niz dane z 2004r.
 • ~bb
  (2012-02-28 07:40)
  Absolutnie nic związki nie mogą sobie zarzucać. Przy takim bezrobociu i niekompetencji rządu , nie zmniejszać ale wydłużyć do 15 lat ochronę przed emeryturą.Pracownik w wieku Ok 60 lat w krajach europejskich ma wiele przywileji o których nie śniło sie nikomu w Polsce. Pracodawcy mają ulgi jeśli zatrudniają pracowników wiekowych. Po prosty im się to opłaci .Pracownik dostaje oprócz ustawowego urlopu proporcjonalnie więcej od 1 do 4 miesięcy urlopu płatnego więcej.Pracuje po 7 godzin dziennie itd. U nas będzie za...ał aby zdechnie przed emerytrą.
 • ~FA
  (2012-02-28 06:50)
  Narazie to ja widzę, że Politycy i Pracodawcy chronią pazernie swoje kieszenie.
  Proces odhumanizowania trwa. Nie ośmieszjcie sie i skończie to upokarzanie i manipulowanie ludzmi. Jeszcze nikt nigdzie nie dorobił się na krzywdzie ludzkiej.
  Podziwiam swoich rodaków, iż to wszystko znoszą. To nie chrońcie, zwalniajcie - tylko jiż naprawdę chyba niewielu zaczyna rozumieć co tak naprawdę jest grane. Osoby które na plecach robotników doszli do władzy odwracają się do nich plecami i liczą głosy aby w konsekwencji ich dręczyć i wprowadzać chore pozbawione sensu reformy.