Minister pracy broni KRUS: Instytucja działa sprawnie

| Aktualizacja:

KRUS to system, który zdaniem wielu ekonomistów, niszczy polską gospodarkę. Jednak minister pracy z PSL broni instytucji. Jego zdaniem podobne kasy działają w Europie, a KRUS funkcjonuje sprawnie.

wróć do artykułu
 • ~JaBi
  (2012-01-18 10:09)
  Laicy wy nie macie żadnego pojęcia o ubezpieczeniach,a o KRUS-ie tym bardziej.
  Przyjdż jeden z drugim mądralo i zobacz jaki jest parytet dochodu wieś-miasto
  (65-100)popracuj od rana do wieczora,świątek piątek,bez urlopu,przez 40lat non stop i zobaczysz potem jak się żyje na tej niby emeryturze gdy jest się schorowany i brak już sił do życia.
 • ~gugcia
  (2012-01-26 21:41)
  gdyby zlikwidowano KRUS to ok.3 mln osob(1,5 mln drobnych rolnikow i ich zony,czasem dzieci) zglasza sie nastepnego dnia po zasilki w urzedach pomocy spolecznej,bo traca status rolnika i zyskuja status miejskiego obywatela bez pracy i dochodu.Przestaja placic skladki na KRUS,za to kasuja full zasilki na cala rodzine,a dalej mieszkaja w swoich domkach,maja ziemie,swinki,krowy i prace na czarno w miescie lub w RFN,NL,etc.Panstwo musi zarejestrowac nowe 3 mln bezrobotnych i znalezc kase na zasilki dla 3 mln ludzi-system tego nie wytrzyma,nikt nie ma kasy na zasilki dla 3 mln nowych potrzebujacych,panstwo w poszukiwaniu kasy daloby podatek na paliwo aby litr ON kosztowal chyba 10 zl,a VAT chyba na 30%.Do tego miastowi mieliby drozsze zarcie.Czysty biznes-likwidujcie KRUS,od razu,od lutego 2012,zobaczycie jak na tym wyjdziecie - tak jak na innych "reformach" obecnego rzadu-na 6 zl za litr ON,reforma akcyzy,jak na reformie dot.lekow, jak na reformie internetu,gdzie juz dzis leca kamienie na budynki PO w Poznaniu( nomen omen w 1956 tez wszystko zaczelo sie w Poznaniu),w Kielcach.A moze przypomne kolejne "dobrodziejstwo" PO - panie i panowie,tym razem rowne w prawach,jakiez to piekne, beda arbeitac do 67 roku zycia.Super-Arbeit macht frei-czy to nie nowe haslo liberalne?A 67 lat to taka tymczasowa propozycja,pewien ekspert w radio mowil,ze realne efekty da dopiero 70 lat jako wiek emerytalny obu plci.Gratulacje! Likwidujcie KRUS,placcie 10 zl za litr ON,pracujcie do 70 -ki i nie odzywajcie sie,po ACTA,slowem w internecie!Cool and trendy-wyborcy PO,dalej do dziela,rzad i KC PZPO ma dla was same dobre propozycje!Aby sie zylo lepiej-pytanie komu,nie?
 • ~prorok?
  (2012-02-01 14:49)
  "gugcia" masz 100% racji.
  Zlikwidować ZUS i przenieść wszystkich do KRUSu.
  KRUS, to system prosty i przejrzysty. Kto będzie chciał większą emeryturę, to dodatkowo się ubezpieczy.
  ZUS, to bagno które jest w stanie pochłonąć każde pieniądze. Ktoś wyliczył, że przez cały okres pracy każdy wpłaca średnio do ZUSu ok. miliona złotych, to gdzie są te pieniądze?
  ZUS wchłonie kasę z KRUSu i nawet tego nie zauważy. Korzyść z tego będzie taka, że już nikt nie będzie mógł powiedzieć, że jakieś pieniądze z budżetu idą na rolników.
  Wtedy z kolei wszyscy będą mówili, że kłopoty ZUSu są przez to, że wchłonąl KRUS:-)
 • ~bez ziemi
  (2012-02-01 21:59)
  Quiz jest nieaktualny ! KRUS od miesiąca ma nowego prezesa, Pszczółkowska nie jest już p.o.! Poza tym, co za analfabeta układał pytania, cytuję: "KRUS wypłaca ubezpieczenia..." Odpowiedź: rolnikom. Jak można wypłacać ubezpieczenia? KRUS obejmuje ubezpieczeniem a wypłaca świadczenia. Nic dziwnego, że ludzie mają mgliste pojęcie o INSTYTUCJI, jaką jest Kasa. KRUS jest świetnie działającym, nowoczesnym urzędem, to SYSTEM ubezpieczenia społecznego rolników jest chory i wymaga reform.