• ~Robnad
    (2015-09-13 18:01)
    na POczątek zlikwidować PO, może wystarczy. he, he, he.
  • ~racyja
    (2015-09-13 18:46)
    Jeszcze SLD,zarozumiałego niedouka Petru i oczywiście,najważniejsze,obrotową prostytutkę partyjną...nie muszę pisać kto to zacz,bo każdy wie.
  • ~gugcia
    (2015-09-13 18:56)
    podatki beda zawsze,sa od stuleci,panstwo musi sie z czegos utrzymac.Problemem do dyskusji wrod politykow i poslow powinna byc jednak ich wysokosc dla poszczegolnych rzeczy,bo tu Polska popelnia kolosalne bledy.Zacznijmy od podatku na paliwa-sa za wysokie i powoduja przemyt paliw,przekrety na ich podatkach,tankowanie za granica.1 litr ON kosztuje w RFN 1,10 euro,zbliza sie do ceny ON w Polsce,w Luksemburgu jest o 20 centow tanszy,to powoduje ubytki podatkowe w kasie Polski i wplyw do kas sasiadow.Wiele cen w Polsce jest za wysokie z uwagi na koszt transportu,np.list do Niemiec kosztuje 5 zl z Polski i 3,40 zl z Niemiec do Polski,zapewne wlasnie decyduja koszty transportu.Polak jezdzi malo,czasem rezygnuje z wyjazdu weekendowego,wakacyjnego-mniejsze wplywy w kasach organizatorow turystyki,hoteli,restauracji,itd.Wysokie ceny paliw to blad,ceny powinny byc na nasz poziom dochodow w granicach 3,50 zl za litr ON czy benzyny.Podatki na uzywki sa tez za wysokie-stad masowy import nielegalny uzywek,podobno sa miasta we wschodniej w Polsce,gdzie sprzedaje sie rocznie 5% papierosow z akcyza panstwa,a 95% jest z czarnego rynku.To juz mi nikt nie powie,ze panstwo tam robi biznes.Piwo ma za wysokie opodatkowanie,stad spada jego sprzedaz,0,5 l dobrego piwa w RFN kosztuje ok 60 cenotw,bywa po 55 i 50,nawet po 45 centow,i jakos niemiecki minister finansow kasuje o wiele wiecj podatku razem,a stawki daje nizsze.
  • ~ZUZIA
    (2015-09-14 06:13)
    No,nareszcie ida po rozum do glowy bo,niewazne ile sie zarabia wazne co mozna za to kupic.Ja wiem PRL byl zly ale relacje cenowe do zarobkow byly prawidlowe.Dzisiaj jest tak ze uczciwie pracujacy czlowiek za swoja pensje nie moze sie utrzymac i to jest chore.NIE wstydzmy sie i zobaczmy jak to bylo dawniej i moze cos zapozyczymy z tego co bylo dobre.
  • ~gość
    (2015-09-14 09:03)
    Jesteśmy 3 razy OKRADANI. Najpierw haracz od wynagrodzeń - wcale nie mały, następnie VAT od wszystkiego - także nieproporcjonalnie duży, a następnie haracz BELKONOMA od oszczędności! Tak nas golą 'dobrodzieje' a my z tego NIC NIE MAMY!
  • ~Obietnice bez pokrycia.
    (2015-09-14 06:59)
    To dzieło notoryczne POdnoszenie POdatków to osiągi POmatołów, POtrafią dość głęboko sięgać do kieszeni i tworzyć teorię o tak zwanym dobrobycie. A na odchodne dla swojego rządu Kopaczka przygotowała tylko 14 - milionów złotych i nadal obiecuje cuda od Tuska, ale ludzie zdążyli się z orientować że to kolejne obiecanki bez są bez POkrycia.
  • ~Ktt
    (2015-09-13 18:52)
    I PIS za głupotę.
  • ~Prawda
    (2015-09-14 13:05)
    Prawda jest taka ze te wszystkie obietnice sa ***** warte, zarowno PO jak i PiS.
    Obiecuja nierealne rzeczy, wyglada na to ze nasze spoleczenstwo jest zbyt tepe zeby to zrozumiec bo ida do tych urn wyborczych i glosuja na jedna z tych dwoch partii politycznych sugerujac ze glosuja na mniejsze zlo, gdy jednak mniejszym zlem byloby zaglosowanie na partie ktora ma realne, madre plany na przyszlosc.
  • ~OMEN
    (2015-09-13 22:33)
    Taa... jeśli paliwo będzie po2 zł,a fajki op3 zł, to alkohol powinien być po 87 zł.Wówczas wielu się zastanowi, czy kupić. Kto MUSI pić, ten kupi. Będzie go finansowo stać, bo mniej zapłaci za inne rzeczy, a patologię alkoholizmu może się zmniejszy.
  • ~sceptyk
    (2015-09-14 13:56)
    Uprzejmie przypominam, że wysokość akcyzy na alkohol, paliwo i papierosy wynika ze zobowiązań unijnych.
  • ~gość21
    (2015-09-15 17:09)
    Wszystkich polskich podatków płaconych przez następne 100 lat nie wystarczy do spłacenia długów jakie zaciągnęła PO przez okres swoich 8-letnich (nie)rządów.
  • ~a.h
    (2015-09-14 21:14)
    Potrzebny naszemu krajowi tylko przywódca w stylu malarza z głupim wasikiem i bdzie git , program miał super , wyłączyć z niego wojenne zapędy oraz nienawiść rasową i będzie git !
  • ~pawel
    (2015-09-17 13:47)
    według autorki chleb kosztuje 8 zł? co to za miasto ma takie ceny ? w konstancinie i sopocie bylem ostatnio i ceny w tych dwóch polskich "beweryhilsach" nie zablizaja sie nawet do 8 zl za chleb
    5,7 tys zl czy 57 tys zl za litr czytego 100% spirytusu to akcyza? wóda ma 40% czyli 2,5 litra wódy ma miec akcyze tak duzą. to za połówkę powinno samej akcyzy zaplacic sie 2,28 tyz zl lub 22,8 tys. no nie wiem pewnie istnieje gdzies na swiecie tak droga wóda dla zboczonych miliarderów ale nawet w sławetnych cocomo wychodzila taniej :)
    poprawcie to dziennikarze
  • ~mat
    (2015-09-15 12:01)
    Oj to jestem ciekaw po ile by były OSMIORNICZKI. Tansze niż w BIEDRONCE?
  • ~as
    (2015-11-12 04:45)
    a ja pale bez akcyzy i podatku bo sobie robie sam
  • ~majk
    (2015-09-14 10:01)
    z tego wniosek ,że prawdziwy patriota powinien palić ,pić dużo jeździć samochodem (prywatnie) , ciekawe co na to prawdziwi polacy.
  • ~m
    (2015-09-15 08:56)
    GŁOSUJEMY WSZYSCY NA KUKIZA to nadejda prawdziwe zmiany zostaną odpędzone klamliwe okradające Polaków kanalie z pejsami to jest od lat wielu największe zagrożenie,pużniej w Polsce bedzie tylko lepiej
  • ~qwerty
    (2015-09-19 22:51)
    No pewnie niech palacze i kierowcy nie płacą podatków. Ale w zamian każdy kto zostanie narażony na wdychanie spalin powinien mieć prawo bezpłatnie pozwać truciciela i dostać wysokie odszkodowanie. W końcu trucie innych naraża ich i państwo na koszty.
  • ~jędza665
    (2015-09-15 16:41)
    Dlaczego ja w to wszystko nie wierzę???

Może zainteresować Cię też: