Jak mocny musi być frank, by zagrozić kredytobiorcom? Oto "absolutny próg bólu"

| Aktualizacja:

Helwecka waluta musiałaby się umocnić jeszcze o blisko 50 proc., żeby wypłacalność kredytobiorców walutowych była zagrożona. Także tych najbogatszych. Tak wynika z analizy danych m.in. NBP.

wróć do artykułu
  • ~Batman
    (2016-07-04 10:25)
    To nie jest kredyt autorze tekstu!!!to JEST PRODUKT KREDYTOPODOBNY NIEZGODNY Z PRAWEM!!INACZEJ MÓWIĄC JAWNE OSZUSTWO ZA PRZYZWOLENIEM PAŃSTWA
  • ~Niemogącyjuzpatrzecnatewstretnemanipulacjepijarowcow
    (2016-07-04 10:29)
    Czekam na kolejna ekspertyzę bankowa pokazująca, ze frankowicz spokojnie może spłacać kredyt przy cenie franka 6 zł i jeszcze dodatkowo fundować bankowi wczasy na Karaibach. Potrzeby własne i swojej rodziny może sobie wsadzić w d...
  • ~brawo pis dojna zmiano
    (2016-07-04 11:07)
    z tego wynika że Frankowiczów można doić w nieskończoność np. dołożyć podatek bankowy - kurs waluty rośnie = Frankowicze spłacą. zadłużać kraj na socjal dla elektoratu = wtedy też rośnie kurs i Frankowicze spłacą w swoich kredytach za obietnice wyborcze
  • ~gdzie ?
    (2016-07-04 12:20)
    Gdzie moje przewalutowanie do 1 fr = 2,30 zł Maliniaku ???
  • ~Franek
    (2016-07-04 12:20)
    Mam do oddania 100 000 CHF Pożyczyłem od banku 258 000 PLN Dziś mam do oddania 412 000 PLN Przy kursie 5,5-6 PLN 550 000-600 000 PLN Cytuję ~Batman to JEST PRODUKT KREDYTOPODOBNY NIEZGODNY Z PRAWEM!! INACZEJ MÓWIĄC JAWNE OSZUSTWO ZA PRZYZWOLENIEM PAŃSTWA
  • ~gdzie ?
    (2016-07-04 12:21)
    Gdzie moje przewalutowanie do 1 fr = 2,30 zł Maliniaku ??? he?
  • ~Uczciwy Polak
    (2016-07-04 14:43)
    Polaki-cebulaki jak zwykle płączą, bo chcą, żeby ich cwaniackie kredyty we frankach zaczeli solidarnie spłacać wszyscy w kraju. Frank za 4.10 to jest dla nich drogo i prezydencie ratuj - a potem się okazuje, że do 6 zł spokojnie mogą spłacać. STOP CWANIACTWU.
  • ~MK
    (2016-07-04 15:32)
    Próg bólu to zaraz banki odczują
  • ~pop
    (2016-07-05 00:39)
    Kreca zlodzieje i zdrajcy z KNF wraz z ZBP. Te wasze "badania" mozecie sobie wcisnac tam, gdzie te wasze pseudokredyty. Najpierw raport Rzecznika Finansowego, pozniej wyroki sadowe, jeszcze bedziecie blagac o ustawe.
  • ~martab
    (2016-07-05 01:51)
    Weźcie się w łeb puknijcie! Jak Wy ludzi traktujecie? Skandal, żeby takie artykuły pisać! Co będzie następne? Ile razy można tramwajem przejechać zakonnicę?
  • ~leming
    (2016-07-05 07:32)
    Z tekstu wynika ze skoro można dooc biednych to spokojnie bogatych jeszcze więcej aż się wykrwawia a banki spokojnie mogą zarobione tu pieniądze wyprowadzać zagranice
  • ~ilka
    (2016-07-05 08:08)
    co za idiota to pisal,nie ma zadnego pojecia na temat kredytow chf,totalna bzdura
  • ~gugcia
    (2016-07-05 10:52)
    czyzby po Brexicie banki widzialy wiecej niz sie ogolnie mowi i juz cwiczyly scenariusze z kursem franka po 6zl?Chyba te rozwazania nie sa czysto teoretycznymi rozmyslaniami,jak np.podroz w czasie.Spodziewaja sie widocznie roznych wydarzen w Polsce,na gieldzie i na kursie zlotego ale nic glosno nie mowia.Powszechnie mowi sie oskoku wartosci euro do 5 zl i franka do ok.4,80 zl,ale 6 zl to nowosc.Ale tez nie calkiem-czytalem nie tak dawno taka analize na temat tego co by bylo gdyby byly dalsze exity w UE i np. UE sie realnie rozpadala,a strefa euro by tego nie wytrzymala.Wtedy frank moglby byc po 6 czy 7 zl,bo jest nielicznym "bezpiecznym portem" w szalonych czasach.Kiedys juz pisalem,ze spodziewam sie oslabienia zlotego do 5 zl,moze jeszcze w tym roku.Wtedy tez pisalem aby kupowac franki juz teraz,jezeli ma sie kredyty we franku.Kazde wydarzenie w Europie czy swiecie moze spowodowac nagly efekt domina i raptowne oslabienie zlotego,szczegolnie do franka i dolara.
  • ~amx
    (2016-07-05 12:22)
    Buta, chamstwo i jedno wielkie zakłamanie bije z tego artykułu!!! I niech mi ktoś powie, że to nie jest bansterstwo!!!
  • ~CHF
    (2016-07-05 20:27)
    A ja się cieszę, bo jeszcze parę ratek i kurs Frania będzie mi obojętny, właściwie to już się przestałem podniecać. Był stres i ryzyko, ale w sumie to wyszło na zero, bo brałem przed górką. Życzę wszystkim doczekania tej chwili.
  • ~wstyd
    (2016-07-13 21:09)
    A autor w artykule nie raczy wspomnieć o bezprawnych umowach jakie stosowały banki, o okradaniu tym samym kredytobiorców, o złodziejstwie banków, które na podstawie tych złodziejskich umów nazwanych dla zmyłki kredytami hipotecznymi ograbiają polskich podatników i wcale nie tych najbogatszych, kpina. A tak w ogóle to jak ktoś ma więcej to oznacz, że można go okradać! Jak ktoś nie wstydzi się napisać artykuł, w którym oblicza próg do którego można okradać ludzi.
  • ~widmo
    (2016-07-21 11:02)
    Raty kredytu we frankach są nadal tańsze od rat kredytów złotówkowych zawieranych w czasach, gdy frank kosztował -2.30 PLN- nie wiem więc, po co ta cała dyskusja- krzywda wielka się dzieje co?
  • ~kozetka
    (2016-09-11 01:16)
    Hej frankowicze !! co było dzisiaj na obiadek?? polski kawior, czyli kaszanka?!! Tfu!! niedobre. Sprzedawajcie swoje apartamenty, zanim komornik tego nie zrobi!! Przenoście się do , teściowej na kozetkę !! kozetka, niestety, skrzypi, więc bzykać się będziecie tylko raz w tygodniu gdy teściowa jest w kościółku na nieszporach !!
  • ~edek
    (2016-09-11 10:52)
    panstwo robi i tak duzo dla frankowiczow, utrzymujac sztucznie zawyzony kurs zlotowki. To jest wlasciwie wielka pomoc dla frankowiczow i powinni byc wdzieczni, bo w sumie frank powinien realnie koszotowac 7-8 zl. Ekonomia mowi swoje, dochod narodowy spada, deflacja zastapila inflacje, wzroslo zadluzenie panstwa, natapilo zalamanie gieldy. Rynek kredytowy mimo malych odstek nie istnieje, nastpilo zalamanie konsumpcji i obnizenie ratingow. Nie wesolo, co mozna proadzic zadluzonym ?? rozwiazanie jest latwe -poprostu sprzedac, zanim przyjdzie licytacja.
  • ~ciekawy
    (2016-09-13 08:46)
    FRANKOWICZE ZGŁOŚ SPRAWĘ DO PROKURATUR < MAMY DO CZYNIENIA Z OSZUSTWEM BANKÓW WOBEC KLIENTA ,ZAMIESZANE SĄ KORPORACJĘ BANKOWE I PRZESZŁE RZĄDY ,KTO WAS NAMAWIAŁ NA KREDYTY ????? NIE MEDIA ???

Może zainteresować Cię też: