• ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-12-19 08:08)
    Rafinerie kopalnie , e tam chodzi o to zeby sie nie narobic...baranki !
    Czy to normalne ??

    35 letni byly kraweznik nazwany agentem , Tomus PIS...ukochany Kaminskiego ksywa w PIS szczurek...4000 zl/ miesiac !!
    ten kraweznik bo byl kraweznikiem zabil kobiete na pasach za PIS ! Oczywiscie nigdy za to nie siedzial ...bo to za PIS !
    Szczylek ma 35 lat !! EMERYT !!! z PIS !
  • ~Alojzy
    (2013-12-19 08:37)
    Ciekawe dlaczego w przemyśle tytoniowym zarabia się więcej niż w farmaceutyce.?A leśnicy?To skandal takie zarobki.
  • ~GD
    (2013-12-19 09:00)
    pracuje w lasach zarabiam 3200zł brutto... oczywiscie nasze wierchuszka zarabia krocie i stad wychodzi 6200... nikt z moich znajmoych nie zarabia więcej jak 4000 brutto, a Ci co mają 4tys co pracuję już kupę czasu.
  • ~antonii
    (2013-12-19 09:30)
    zeby Polska rosla w sile i lepi sie zylo- tak mowil Gierek 40 lat temu. Wziol wtedy pare milionow dolarow pozyczki, rozbudowal cala Polske. Dlug splacono w ramach szabru majatku 3 powojennych pokolen Polakow. Dzisja rza dutrzymuje sie z miliardow pozyczek unii europejskiej - tak, bo miliardy unii trzeba bedzien niedlugo splacac, za 7 lat i fnasowac wpalta netto ok.50 miliardow rocznie - budowe matra w albanii, bosni czy serbii - takies sa reguly gry. Ale kto bedzie otym pamietal w roku 2021, gdy styropian wymrze lub bedzie mial renty po 20 tys. ? Niestety dzieci naszy dzieci. Dzsiejsza Polska to kraj rolniczo-wyznaniowy, omatulony w krzykliwe szamty reklam, atrap wymalowanych od ulicy poruskich domowi wiezowcow, stolica jak egipski bazar. Ale jeszcze wileu dzisiaj mysli, ze to wszystko zasluga rzadu, naszej pracowitosci, sprytu, jakis powod do dumy w europie. Niech o tej dumie swiadcza zarobki przecietnego obywatela -powiedzmy 6000 zl - to przeciez 1500 eu brutto, za tyle pracuje babcia klozetowa w berlinie, czy paryzu. Ale jakto jest ze u nas sa to wysokie zarobki ? bo koszty utrzymania niskie -czynsze prawie darmowe, tani prad, tanie jedzenie-zachodnie odpady, zasiki pogrzebowe, utrzymywanie nierentownych galezi panstwowych-molochow kopaln, rafinerii, rolnictwa pokrzyw po pachy.

    Wszystko na kredyt, caly kraj - a metro to juz berlin czy paryz mial w latach 30 ubieglego stulecia, o minsku jz nie wspominajac. 2014 rok to bedzie totalna kicha.
  • ~ocenzurowany ślązak
    (2013-12-19 10:06)
    To zestawienie średnich zarobków trzeba traktować z przymrużeniem oka. Wysoka średnią czynią nieprzyzwoite zarobki prezesów, członków zarządów i ich otoczki niejednokrotnie przewyższające kilkadziesiat tysięcy, a nawet set tysięcy złotych. Proszę też porównać zarobki i pracę w komunikacji - 6694, leśników - 6126, pracownika p.tytoniowego-5991, z pracą w bardzo niebezpiecznych i niezdrowych warunkach górnika - 6260zł. Leśnik pracujący na świeżym powietrzu, czy informatyk lub biurokrata przy biurku zarabiają więcej, lub porównywalnie z górnikiem który narażając swoje życie i zdrowie pracuje pod ziemią na głębokości 1000m, w przeciągach, wysokiej temperaturze i wilgotności. Czy to jest sprawiedliwe? A tak na marginesie:~Wiesio13 bicz na PISmatołki - czy Tobie się znów pogorszyło, czy też przedawkowałeś?
  • ~kukumuniu
    (2013-12-19 10:36)
    najlepiej sie zarabia na głupocie czyli w kościele na pie prze niu o wszystkim o niczym jak kler gada do baranów a barany ani razu kler to miliarderzy dostaja od uni od panstwa od frayerów baranów od króla od 10 ciny od pań szczyzny
  • ~DarzBór
    (2013-12-19 10:58)
    Praca leśnika nie jest tak kolorowa i zdrowa jak się niektórym osobą wydaje. Większość pracowników, w szczególności terenowych choruje na Boreliozę, przenoszoną przez kleszcze. Jest to choroba nieuleczalna i potrafiąca znacząco wyniszczyć organizm w tym doprowadzić do śmierci. Otrzymanie renty z powodu tej choroby graniczy z cudem.
    Ponadto pracując w terenie znaczną część pensji trzeba przeznaczyć na remont auta, które na leśnych drogach często się "sypie".
    Poza tym w terenie pracujemy nie tylko w ciepłe i słoneczne dni, a często na deszczu, śniegu i mrozie.
  • ~bolek
    (2013-12-19 10:58)
    drewno-drogie, energia prąd,paliwo, gaz-drogi, paierosy-b.drogie, żywność bardzo droga 2,5 mil uciekło na zachód, 2,5 miliona bezrobotnych - daj Polakom ,,wadzę" a wykończą się sami
  • ~solidaruch
    (2013-12-19 11:21)
    Lesnicy zarabiaja duzo po to, aby nie kradli drewna, a pracownicy w rafineriach i w koksowniach zarabiaja duzo, bo ich praca jest bardzo szkodliwa dla zdrowia. Dane tzwn. "sektora przedsiebiorstw" nie sa reprezentatywne dla wiekszosci Polakow, bo wiekszosc Polakow pracuje w malych i w bardzo malych firmach, gdzie zarobki sa znacznie nizsze. Biorac pod uwage wysokie bezrobocie w Polsce, to wiekszosc polskich rodzin musi - jak powiedzial przewodniczacy NSZZ "Solidarnosc" - zyc za dziewiec zlotych dziennie.
  • ~POwodzenia
    (2013-12-23 10:07)
    W LASACH PRACUJE PSL,W W ENERGETYCE I RAFINERIACH PO ,WSZYSTKO JASNE JEST.