• ~RR
    (2013-09-29 09:47)
    A w jakich jednostkach opracowano ten wykres? Brawo dla autora za brak profesjonalizmu.
  • ~ocenzurowany ślązak
    (2013-09-29 09:50)
    Czytając te zestawienia burzy się krew i nasuwają się pytania: jak wielkie jest rozwarstwienie społeczne, jak się ma ją zarobki przeciętnych pracowników produkcji do gryzipiórków, czy szefów poszczególnych działów, Prosze porównać wprost nieprzyzwoite dochody członków zarządu 1,2 do2,1mlnzł z najniższym wynagrodzeniem całej masy społeczeństwa które nie przekracza 12tyś zł. Prosze też wskazać gdzie informatyk z wyższym wykształceniem może dostać prace za min 2,5tyś zł. Moja znajoma informatyk z biegłą znajomością angielskiego, po praktyce w Kanadzie i Norwegii dostała propozycję w państwowej jednostce 1400zł na rękę. Uznała to za żart, lub obrazę i odeszła z kwitkiem, przy ogromnym zdziwieniu oferenta.
  • ~hanka
    (2013-09-29 12:45)
    A gdzie byla Wschodnia Europa 20 lat temu? Juz wszyscy zapomnieli.
    I teraz upominaja sie, ze musi sie im zyc conajmniej jak w Zurychu .
    Ludzie juz calkiem zapomnieli z jakiej biedy i przecietnosci wyszli, sami jeszcze niczego nie zbudowali, ale uwazaja sie za pokrzywdzonych, bo im do Luxembuga daleko.
  • ~Leopold
    (2013-09-29 14:45)
    W Polsce jest 10-krotne rozwarstwienie społeczne, a w UE 5-krotne. Jest to różnica średnia pomiędzy najniższą , a najwyższą płacą. Lemingi zarabiają więcej bo POmatoły muszą mieć elektorat w wyborach. Najniższa płaca to 300 euro, a zasiłek 150 euro. To po opłatach zostaje na miskę ryżu. To są owoce tego 70 latka z Maryją w klapie.
  • ~Włodek z Łodzi
    (2013-09-29 18:02)
    Jestem emerytem , mam emerytury na rękę 1500 zł , jak przeliczyłem to mi wyszło że jak bym pracował po 10 godzin dziennie , to by wyszło że bym dostał 5 zł na godzinę . Pytam tych wszystkich , od których to zależy , jak to się ma do płac w UE ?Mam 72 lata i pamiętam że w Polsce zawsze był niedostatek i już się nie doczekam lepszych czasów .
  • ~halka
    (2013-09-30 14:55)
    hanka
    Aby iść do przodu należy się porównywać do najlepszych.
    Takie podejście jest motorem postępu.
  • ~pola
    (2013-10-08 20:09)
    łatwo nie jest, bo ja też nie zarabiam za wiel ale mimo wszystko staram się odkładać systematycznie na lokatach w geitn banku, bo nie zna się ani dnia ani godziny a zabezpiecznie trzeba mieć.
  • ~hania
    (2013-10-15 14:17)
    zarobki w polsce mamy rozne w roznych branzach, ja swoja droge znalazlam w sprzedazy, tam tez w welmaxie pracuje i zarabiam calkiem niezle
  • ~mateusz
    (2013-10-25 16:33)
    z zarobkami ciezko bedzie kogokolwiek dogonic, teraz mamy raczej ere kredytow, choc te jakos zelzaly. Mowie na przykladzie swojego kredytu w skoku chmielewskiego, ktory nie jest zbyt uciazliwy
  • ~Paxam
    (2014-03-05 00:06)
    Panie ślązaku, pensja 2,5 tys to dla programisty raczej podstawa, nigdy nie pracowałem za mniej a nie wysilałem się jakoś bardzo przy szukaniu etatu. Nie wiem skąd jest pańska znajoma, obecnie pracuję w SMT Software i z tego co mi wiadomo firma ciągle szuka nowych pracowników bo bardzo szybko się rozwija, niech pan spojrzy na jej stronę internetową i tam będą wymienione wszystkie aktualnie dostępne stanowiska.