Takiego konfliktu jeszcze nie było, celnicy stawiają poważne zarzuty. Sprawa wypłynie na międzynarodowe wody?

| Aktualizacja:

Dyskryminowanie kobiet w ciąży i pracowników objętych ustawową ochroną w czasie reformy służby celnej i skarbowej – to tylko jeden z zarzutów stawianych przez związkowców z ZZ Celnicy PL

wróć do artykułu
  • ~alfik
    (2018-09-17 19:07)
    Pozbawienie przywilejów boli, będą wojować do upadłego.
  • ~Karolina
    (2018-09-12 22:58)
    Tak to KŁAMSTWO!!!!!!!! w Rzeszowie w US ta sama sytuacja do dnia dzisiejszego brak odpowiedzi od Zespołu to fikcja . Wygaszonym podsuwano, żeby zwolnili się na porozumienie stron bo nie otrzymają sześciomiesięcznej odprawy z kilku dziesiętnym stażem pracy. Takie było podziękowanie za pracę- samowola prawna
  • ~mazguła
    (2018-09-12 19:31)
    no ZOMOwców też skrzywdzili !
  • ~szkoda
    (2018-09-12 19:30)
    A co łapówkarzy nie przyjęli do służby ? No to duża strata dla mafiozów !
  • ~Prawda
    (2018-09-12 10:14)
    To co PIS zrobił w trakcie łączenia Służby Celnej ze skarbowością to największe bandyctwo jakie mogło się wydarzyć w życiu wielu ludzi, którzy poświęcili się pracy dla swojego kraju. Nie dając propozycji służby złamano wiele ustaw obowiązujących od kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat. Pokrzywdzone zostały kobiety w ciąży, na urlopach macierzyńskich i wychowawczych, osoby w wieku przedemerytalnym, działacze związkowi. Takie zachowania władzy są tożsame z systemem totalitarnym a nie z demokratycznym państwem. Wszystkie słowa Pana wiceministra są kłamstwem i jednym wielkim oszustwem, co jest bez problemu do udowodnienia na tysiącach przykładów ludzkich dramatów, jaką zaserwowała ta niby "prawa i sprawiedliwa" władza. Jeden fałsz i obłuda.Jedna z najsprawniej działających służb chyli się ku upadkowi. Zwalniając około 500 funkcjonariuszy celnych ze stażem 20-30 letnim i ucywilniając około 4 tys.,wkrótce nie będzie miał kto w niej pracować. Stopień zdemotywowania pozostałych w służbie jest ogromny. Ale niestety propaganda sukcesu trwa nadal. Jak za komuny.
  • ~do uni natychmiast
    (2018-09-12 09:32)
    idzcie od razu do uni tu nie zalatwicie nic szkoda nerwow na to szambo
  • ~cypis
    (2018-09-12 08:47)
    burdel w kolejnym miejscu, czego nie tkną to spierpisią
  • ~z
    (2018-09-12 07:01)
    Moze zastapicie sluzbe celna Ukraincami, Bengalczykami etc. Mozna tylko wyobrazic sobie jaki bylby balagan na granicy
  • ~kulfon
    (2018-09-11 14:50)
    wiceminister Cybulski mija się z prawdą. "zespoły" pracowały na podstawie nakazów dyrektorów i nie wychylały się. załatwiały sprawy kolesiom i innym mającym szerokie plecy lub znajomym królika.
  • ~Karolina
    (2018-09-11 12:57)
    Nowacziok czy Biedrunow w ciąży jaja se robicie kto tą bandą der,, Dziennik steruje za nasze pieniądz\e
  • ~Ucywilniony_z nieprawidłowościami
    (2018-09-11 12:01)
    Pani Ministrze. Zna Pan znaczenie słowa "dialog"? Prawdą jest , że był zespół, do którego nie dopuszczono nikogo z największego związku w służbie. Rozpatrywał on nieprawidłowości, i nawet w tym składzie stwierdził nieprawidłowości, ale dlaczego nie skończył Pan zdania, że wskazania tego zespołu pozostały bez reakcji MF, bo Szef KAS nic nie mógł. Przecież takie odpowiedzi na interpelacje chyba także Pan wysyłał. Pół prawdy to to samo, co kłamstwo.
  • ~Daniel
    (2018-09-11 11:21)
    "Ale w przypadku wystąpienia nieprawidłowości w procesie składania propozycji pracy czy służby istniała możliwość zbadania sprawy przez zespół powołany w sprawie zabezpieczenia praw i interesów pracowników oraz funkcjonariuszy w związku z wdrażaniem KAS" - KŁAMSTWO KŁAMSTWO KŁAMSTWO !!!!!! - z Kielc dyrektor Izby nawet nie przekazywał wniosków pracowników a z przekazanych mało kto otrzymał odpowiedz !!!
  • ~opole
    (2018-09-11 10:31)
    dobra zmiana w Kas (SCS): ta sama służba - dodatki kontrolerskie od 2% do 15% dla kolesiów , awanse po trzy cztery razy w roku dla kolesi , kadra kierownicza - kolesie mierni ale wierni , służba ta sama a stanowiska dla kolesi po 1200zł większe DOBRA ZMIANA!!!!!!
  • ~wjw
    (2018-09-11 10:03)
    Ministerstwo Formularzy tylko patrzy jak tu jeszcze wydoić społeczeństwo a dialog... Co to jest dialog ?
  • ~MKolins
    (2018-09-11 09:36)
    w końcu pęknie ta bank i zapłacą sporo kasy bezprawnie zwolnionym
  • ~Atak misia
    (2018-09-11 09:29)
    "prawo" i "sprawiedliwości"
  • ~Belial 58
    (2018-09-11 09:13)
    Selling sobie zawsze da radę
  • ~Sławomir Siwy
    (2018-09-11 09:00)
    Sitwy, które pomagały mafiom podatkowym tak to ustawiły! Musimy zajmować się tysiącami spraw sądowych, zamiast skupić się na wykazywaniu dalszych mechanizmów wyłudzeń podatków VAT i akcyzy
  • ~wuj
    (2018-09-11 08:32)
    Zapewne jedna kobita jest w cizy, a lewactwo pisze o złej ustawie.
  • ~older
    (2018-09-11 08:31)
    Siwy ma co chciał. O czym tu rozmowa?

Może zainteresować Cię też: