Praca ponad miarę, przymus pracy na stojąco, problemy z wodą... To wszystko w polskim Amazonie

| Aktualizacja:

Przymus pracy na stojąco, problemy z wodą dla spragnionych, praca ponad miarę – to wszystko w polskim Amazonie. Dotarliśmy do wyników kontroli PIP.

wróć do artykułu
  • ~Były amazończyk, teraz wolny człowiek
    (2018-08-20 15:27)
    Nie adap, tylko adapt i nie swg, tylko swag. Po za tym normy normami, są używane jako straszak na pracowników, a tak naprawdę wyrzuca się ich za jakość. Przy dużej normie jakość idzie w odstawkę, żeby zrobić rate i strzela się babola za babolem. Potem przychodzi praconik działu learning i wręcza sesje coachingową, a później już krótka droga do oceny wyników i zwolnienia. Byłem liderem w amazonie na magazynie WRO2 na dziale ICQA(kontrola jakości). Pracowałem tam 3 lata i jedynie pracujący ludzie mnie tam tak długo zatrzymali(byli świetni). Trzymajcie się od tego miejsca z daleka, Amazon to jest współczesny obóz ciężkich robót, a ich niezależne komisje, które sobie wynajmują, za swoje pieniądze, nie dadzą innego werdyktu jak pozytywny. Jakiś absurd.
  • ~Dno
    (2018-08-15 13:57)
    O co 2 firmie gadacie ludzie to samo: że wyzysk, prywaciarz, Janusz biznesu, rotacja, ciężko. Najlepszy pracodawca to wg was naiwny głupek który będzie wam ufał, nie będzie kontrolował, nie będzie miał żadnych norm ani procesów, będzie wam bulił, a wy będziecie robić, jak wam się zechce, a jak nie to nie. Zacznijcie zmieniać świat od siebie, bo PRL ciągle w głowach - daj, zapewnij, nic nie wymagaj. Nie wiem, co ma w głowie osoba idąca na chodzoną zmianę w tenisówkach, gdzie średnio rozgarnięty nastolatek wie, jak to się skończy (mokre płótno rani szybko), czego oczekiwał 70-latek że mu obniżą normy o połowę (po co komu pracownik pracujący na pół gwizdka za płną pensję?) albo ten z drugiego artykułu mistrz co zatrudnił się z przepukliną do noszenia a teraz krzyczy, że on przecież nie może lekarz zabrania. Szkoda że nie był tak wylewny przed lekarzem med prac jak brał tę robotę - bo by jej nie dostał. Jesteście głupi, kłamiecie, ale potem cały świat jest winny, tylko nie wy. Polska dojrzałość. I wisienka na torcie - typ, który żyje z robienia dymu za kasę, chociaż miesiąca w życiu porządnie nie przepracował, dyżurny zbawca Bujara. Śmiech na sali.
  • ~Su-7b
    (2018-08-14 15:15)
    Najlepiej pracować na leżąco lenie, albo jak na Białorusi jedną godzinę dziennie ! To by wam pasowało !
  • ~B31A
    (2018-08-14 07:36)
    Wiecie co... To wszystko jest śmieszne... Fakt stanie jest najgorsze. Poza tym pracuje tam i widzę co się dzieje. Ludzia nie dogodzisz. Są gorsze jak wy to mówicie obozy pracy. Poza tym gdyby ludzie przez Li przez prawdziwy obóz pracy jak np łagry w Rosji inaczej by się zachowywali. Wiele osób znam które tam pracują i nie narzekają. Ale oczywiście gdyby to była praca leżąca i dostawali by się 3000 to było by najlepiej.
  • ~Grażyna Z.
    (2018-08-12 01:23)
    Amazon trzeba bojkotować. I powiadamiać firmę o bojkocie. To najlepsza metoda nauczenia ich czegokolwek.
  • ~Azon
    (2018-08-11 22:24)
    To skonczcie zamawiac tanie rzeczy w Amazonie i kupujcie drogie ale od szczesliwych sprzedawcow w galerii. Amazon raz dwa pojdzie z torbami.
  • ~suweren haruje i funduje
    (2018-08-11 21:48)
    inaczej kapitalizm nie funkcjonuje a jak głupi ludzie dają się wyzyskiwać jak niewolnicy bandziorom by mieli rajskie życie to nic się nie poradzi.
  • ~Andi
    (2018-08-11 11:37)
    PROSZĘ PANSTWA. W POLSKIM AMAZONIE KADRĄ ZARZĄDZAJĄCĄ SĄ POLACY. PAMIETAM , GDY W AUCHANIE KADRĘ ZARZĄDZAJĄCĄ FRANCUSKĄ ZASTĄPILI POLACY TO WARUNKI PRACY STAŁY SIĘ BARDZO ZŁE. TO WŁAŚNIE NASI RODACY POWODUJĄ , ŻE Z PORÓWNUJĄC Z NIEMIECKIMI NASZE ZAKŁADY PRACY TO OBOZY PRACY. NIEMIEC SZANUJE SIEBIE I KOLEGÓW , A POLAK NAWET SIEBIE NIE SZANUJE , A CO DOPIERO INNYCH. ZOBACZCIE W ŻYCIU CODZIENNYM , GDY MŁODY KIEROWNIK POMIATA PRACOWNIKAMI TYLKO DLATEGO, ŻE MU WOLNO. JEST PO PROST PRZYZWOLENIE NA TAKIE POSTĘPOWANIE .
  • ~dramat w marketach
    (2018-08-11 11:12)
    Podobnie jest w francuskich markerach budowlanych. Tam też warto wysłać kontrole. Gorąco zachęcam a być może będzie jeszcze bardziej dramatycznie niż w Amazonie.
  • ~MKoro
    (2018-08-11 01:17)
    Kaczystańczycy i ich relatywizm moralny... Niedobrze się robi. Współczujecie biednym, wykorzystywanym i gnębionym pracownikom - a gdzie wy sami robicie zakupy? Tam, gdzie najtaniej, oczywiście. Kto z was, sknery, zapłaci te śmieszne dziesięć procent więcej za towar, żeby pracownicy mieli lepsze warunki? Nie dociera do was oczywista prawda, że niska cena towaru i dobre warunki pracy u sprzedawcy zwyczajnie się wykluczają. Znam to z doświadczenia - niejeden raz żałosny klient-naszpan krytykował mnie za "zawyżanie kosztów wysyłki", bo do ceny poczty doliczam dwa złote za swoją pracę.
  • ~Sami
    (2018-08-11 00:45)
    Nic już więcej nie kupię na Amazonie. Nie akceptuję wyzysku ludzi. Amazon przestaje dla mnie istnieć.
  • ~Sebixy
    (2018-08-11 00:36)
    Ciągle są sygnały,że w Amazonie dzieje się źle i jak widać bez zmian! A kto zarządza ludźmi w polskim oddziale - zapewne w większości Polacy. Dla drobnego awansu, niewielkiej podwyżki stają się ********** identyfikują się bardziej z firmą, która za jakiś czas może ich mieć w d... ale nie z innym człowiekiem. Winni są właśnie ci niższego i wyższego szczebla szefowie, wkręceni w machinę, cele, korpo-nowomowę. Kiedy oprzytomnieją? Jak przyjdzie nowy "manger" i wywali starego? "Tyle zrobili dla tej firmy" jak mogli mu to zrobić? A co ty "managerze" robiłeś innym ludziom? _Identyfikujcie się z ludźmi a nie z korporacjami!_
  • ~boy
    (2018-08-10 13:59)
    Tak wygląda kapitalizm.
  • ~Czołgista
    (2018-08-10 07:29)
    A nikt nie dodał że we Wro2 jest nowy General Menager Chris i od 3 miesięcy nie ma żadnych dodatków, premii, nic kompletnie. Ukroił wszystko co mieliśmy. Pensja za czyste godziny ledwo 2 tys przekracza. Masakra. Dobrze że po 4 latach odszedłem. Miałem dość gdy trzeci miesiąc z rzędu brakło mi na rachunki.
  • ~Izabella
    (2018-08-09 21:32)
    Ja pracuję w Amazonie i nie narzekam ciekawe ile osób z tych wszystkich co dali komentarze pracowało w Amazonie ja jestem tam już 10miesięcy .
  • ~Kulka
    (2018-08-09 19:05)
    Liderzy chcą się wykazać
  • ~Punk Tadeusz
    (2018-08-09 18:15)
    Koncerny i korporacje zagraniczne traktują polskich pracowników jak niewolników??? Niemożliwe. Zbawienny dla Polski kapitał zagraniczny ma w nosie polskie prawo??? Niemożliwe. Zarabiają w Polsce miliardy a płacą marne grosze. Rządy Balcerowycza i jego następców z lewa i "prawa" jeszcze wspierają wyzysk Polaków poprzez tanią imigrację zarobkową. Już dawno taki Amazon miałby problem ze znalezieniem pracowników. Musiałby poważnie podnieść płace. Z pomocą przyszedł miłujący "us ra inę" PO - PIS i wpuścił do Polski 3 miliony nomadów z Azji pracujących za miskę smalcu.
  • ~Człowiek prawdy
    (2018-08-09 18:13)
    Ciekawe, ile Nasza amazońska Solifarnosc zapłaciła za ten artykuł i gratuluje autorowi głupoty i fałszywych danych. Chciałabym poznać bardzo magazyn Amazona w którym trzeba pakować 25 paczek na godzinę :) pic na wodę, jak te całe śmieszne przedsięwzięcie które tylko szkodzi a nie pomaga pracownikom.
  • ~prezes
    (2018-08-09 18:09)
    dziwie sie tym ludziom,ze jeszcze pracuja w tym prawie obozie koncentracyjnym za marne grosze.Rozumiem 15 lat temu-jak w Polsce bylo 20% bezrobocie,ale teraz? Na przyklad w zwyklej opiece nad starszymi osobami mozna zarobic na czarno do 3 tys zl na miesiac i samemu reguluje sie swoja prace,gdy osoba starsza spi mozna sobie odpoczac nawet kilka godzin,ta sama praca w RFN to juz zarobek ok.7 tys zl na miesiac,bez podatku i ZUSu.Inne prace w Polsce tez latwo dostepne-handel ma lepsze warunki pracy,potzreba kierowcow,w MPK w Krakowie autobusami jezdza panie,za b.dobre pieniadze-nowe autobusy maja takie systemy,ze trzeba do nich tyle sily co do Skody Fabia.Firmy szukaja masowo ludzi-po co sie meczyc u tych krwiopijcow-nalezy ich olac,niech sobie szukaja naiwnych gdzies daleko w swiecie.Polacy powinni sie juz szanowac-w Krakowie na przyklad pracownicy na budowach,fachowcy,kierowcy TIR ow,itd dostaja pensje prawie jak na zachodzie.jak sie nie podoba to ida do innego pracodawcy,ludzi do pracy brak,a zamowienia sa na 3 lata do przodu.To samo w RFN-pelno roboty-ludzi brak.Jak sie ma dobre sily to olac tego Amazona i szukac pracy za naprawde dobre pieniadze-jest jej teraz pelno w kraju i w RFN.
  • ~Karft
    (2018-08-09 15:25)
    Połowa informacji to bzdury, proponuje następnym razem przygotować się lepiej :)

Może zainteresować Cię też: