Coraz trudniej o ludzi do pracy. Dla ekspertów jest oczywiste, że tylko napływ imigrantów może nam pomóc

| Aktualizacja:

Z kwartału na kwartał coraz trudniej o ludzi do obsadzenia nowo powstających miejsc pracy.

wróć do artykułu
  • ~Pedro
    (2018-06-12 06:55)
    Wystarczy dźwigać pensję a Ukraińcy nie będą potrzebni. Ludzie nawet do Czech jadą pracować bo im się bardziej opłaca. A pracodawcy raczej liczą na napływ niewolników hahaha
  • ~redaktorku
    (2018-06-12 07:39)
    W każdym artykule trzeba wcisnąć imigrantów ? za to macie płacone?
  • ~Rp
    (2018-06-12 07:45)
    Kolejny artykuł by wbić nam do głowy ze MUSIMY przyjmować imigrantów.
  • ~Igor
    (2018-06-12 08:17)
    Setki tysięcy Polaków pracuje za granicą. Rezerwy zatem są. Może problemem jest to że polski pracodwaca szuka młodego doświadczonego niewolnika który będzie rypał za miskę ryżu ?
  • ~z d y c h y j ą c a c y w i l i z a c ja
    (2018-06-12 12:16)
    Do roboty mniej, ale za to coraz wiecej p a s o ż y t ó w p o z a r z ą d o w y c h i medialnych p i e s k ó w trzymanych za m o r d y przez m a f i e medialne i b a n k s t e r s k i nadzór
  • ~noms
    (2018-06-12 08:03)
    Trzeci miesiąc szukam pracy na "rynku pracownika", w mieście,w którym "bezrobocie nie istnieje"-w Warszawie. Chcę zarabiać 3 tysiące miesięcznie, bo mam dziecko na utrzymaniu. Każda rozmowa kończy się odmową w momencie,w którym mówię,że mam 47 lat....wtedy doświadczenie,umiejętności już przestają istnieć dla "pracodawcy".
  • ~so ros vall się!
    (2018-06-12 08:00)
    Co za brednie. Czy Is ra el nie potrzebuje rąk do pracy? Przyjmuje emigrantów? Nie przyjmuje? A to dlaczego? Otóż w Polsce także nie emigranci rozwiążą ten problem. Należy podnieść poziom organizacji pracy. Należy podwyższyć standardy zarządzania i płac. Należy wreszcie uszanować i dowartościować naszego własnego polskiego pracownika.
  • ~qwerty
    (2018-06-12 06:47)
    sprowadzić eskimosów
  • ~jj25
    (2018-06-12 09:43)
    Nie ********* GŁUPOT tylko zacznijcie NORMALNIE PŁACIĆ! "Problem" sam szybko zniknie! Nie przygotowujcie gruntu do importu do nas emigrantów, bo nam ich nie potrzeba!!!
  • ~alli
    (2018-06-12 08:07)
    sprowadzic arabskich fachowcow
  • ~w
    (2018-06-12 09:30)
    POlscy pracodawcy,mysla ze imigranci beda tyrac,za marne grosiny,ktore proponuja POLAKOM i imigrantom.Czas najwyzszy ,abyscie zaczeli placic ludziom godziwe pieniadze,bo niedlugo sami bedziecie musieli tyrac ciezko, tak jak oni,albo zwijac interes.
  • ~Caspar
    (2018-06-12 08:20)
    Nie udało się zmienić struktury społeczeństwa napływem "uchodźców" to teraz jest kolejne podejście i przyjmowanie imigrantów-pracowników
  • ~Grzechu comeback
    (2018-06-12 09:29)
    trzeba być niezłym POJ....EM a nie "ekspertem" by twierdzić, że rzesza NIEROBÓW, jak to widać w GER, będzie się pchała do łopaty, nauki języka i poszanowania obyczajów oraz ładu prawnego. Czyli DER DZIENNIK nadaje!
  • ~Ojczulek Matwiej Płatow
    (2018-06-12 09:57)
    Żadnej hołoty z Afryki,Arabii. Jeżeli już to z Azji ,lub byłych republik Radzieckich. Podobny stopień Kultury.
  • ~guest
    (2018-06-12 09:29)
    a wystarczy zmniejszyć podatki i koszty pracy i pracownicy się znajdą. Nikt nie chce pracować za groszę i oddawać jeszcze fiskusowi
  • ~Xman
    (2018-06-12 09:12)
    Bo ludziom się nie chce harowac za grosze.... Pensja starczajaca na bieżąco... Jaki sens
  • ~lon
    (2018-06-12 06:49)
    Nic dziwnego jak połowa narodu na wcześniejszych emeryturach i rentach, a druga połowa miga się od pracy wabiona idiotycznym socjalem .
  • ~Lech
    (2018-06-12 09:26)
    Po co nam więcej nowych emigrantów. Mamy już wystarczając licznych Chazarów, że z nawiązką wystarczy. Lecz oni chcą być wyłącznie zarządcami, decydentami, rentierami, artystami, kabareciarzami, celebrytami, dziennikarzami, politykami..... Trzeba ich skierować do uczciwej pracy i po problemie. Wielu po przyznaniu nagród kryształowych zwierciadeł pali się do wreszcie konkretnej roboty.
  • ~kadr
    (2018-06-12 11:56)
    Wszystkich krzykaczy z Sejmu do roboty fizycznej na ukrainskiej stawce zatrudnic.
  • ~polinn
    (2018-06-12 10:14)
    PISowcy juz kombinuja z imigrantami z uzbekistanu, jak nie zzydzi to imigranci. czy jest ktos na scenie politycznej dbajacy o polskie interesy? google: MSZ zabiega o pracowników z Uzbekistanu

Może zainteresować Cię też: